Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Svrbenie chodidla

Príspevok v téme: Svrbenie chodidla
Marekx

Dobry den. Mam problem na chodidle lavej nohy. Ono ani nie tak na celom chodidle, ale iba tu cast co je pod palcami na nohe. Zacala sa mi lupat koza a teraz to zacina svrbiet a zretelne je vidno aj zvacsenie tej casti pod prstami. Skusal som Canesten ale ten akosi nezabera. Co by to mohlo byt ? Mam aj fotku ako to vyzera na nohe. Poradte co s tym ?

Odkaz na fotku.
www.pixhost.org

Marekx

Ta cela cast chodidla je tvrda na dotyk. Mne to pripada ako otlak. Skusim este Lamisil. Pomohol by aj kupel v harmanceku ?

ahdc

Podla mna je to plesen, ale poriadne prerastena do zhrubnutej koze. Podla mojho nazoru by to mal vidiet kozny lekar.

hmmmmmmmmmmm

aha ,pozrela som fotku,ale podla tej fotky mas na chodidle vela mozolov a ranku.to co som opisala hore vacsinou byva medzi prstami.
takze radsej to ukaz doktorovi, a rady hore ignoruj, lebo zrejme nejde o to.

hmmmmmmmmmmm

podla opisu to vyzera na mykozu-tzv atleticka noha..canesten krem bol spravny,ale treba ho aplikovat 2-3 krat denne a dlhsiu dobu.po tom co sa priznaky /scervenanie, svrbenie, lupanie/zahoja, tak treba este pouzivat dalsie 2 tyzdne!takisto treba vydezinfikovat obuvalebo kupit novu, v lekarni dostanes spreje ,a treba pamatat aj na dezinfekciu ponoziek.totiz, vo vlozkach a vo vsetkom v com je noha v kontakte sa trusia spory, ktore lahko mozu vest k opatovnej infekcii.popripade sa opytaj ci v lekarni nemaju silnejsie antimykotikum-napr lamisil gel alebo krem-byva aj tzv jednorazova aplikacia, ale podla mojho nazoru je lepsie ten klasicky. davkovanie a doba liecby bude ina /kratsia/ako u canesten.takisto chrani nohu proti opakovanej reinfekcii pocas niekolkych tyzdnov!
pudre nie su vhodne,ak ide o popraskanu kozu,lebo obsahuju talok a ten by to drazdil.
tato pliesnova choroba moze byt lajhko prenosna/podlaha, uteraky../ tak pozor.takisto ako prevencia -treba dbat aby nase nohy boli v suchu/ak su spotene, prezliect ponozky/,uprednostnovat bavlnene!takisto vhodnu, vzdusnu obuv, ako kozu a pod..ak si nachylny na tieto problemy, kup si nejaky dezinf.sprej alebo mykoseptin mast a scasu na cas si nohu nim natri,ako prevenciu..

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Svrbenie chodidla - Fórum - ZDRAVIE.sk