Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Da sa predavkovat vitaminom C?

bingham

hehe kosa...na teba som skoro uz zabudol...predpokladam ze este stale horlivo a neuspesne bojujete proti farmaceutickemu priemyslu :)

luke_s

Pochybujem, že sa dá predávkovať vitamínom C. Vitamín C je rozpustný vo vode, nie v tukoch. Telo si vytvára zásoby práve v tukoch, prebytočná voda ( a s ňou aj vitamín C )sa proste vylúči.

kosa

Dr Pauling rokami potvrdil ze ZDRAVE TELO SI UKLADA ZASOBY ( a to aj vitaminu C), chore telo, kedze metabolismus je naruseny, njeje v stave zuzitkovat vsetko, preto dochadza k vylucovanju.

prikladom je cukrovka: kedze organizmus je chory tak nedokaze prerobit cukor.

tak isto je to s vitaminom C:
kedze u KAZDEHO JEDNOTLIVCA ( mozno eksistuje par vynimiek na planete) telo je v stave nedovitaminizovania vitaminom C, telo nedokaze prerobit vsetok vitamin C podany, a ani ho uskladnit. preto dochadza k vylucovanju.

Ak by telo bolo v stave idealnom tak automaticky zacne ukladat a navysovat zasoby AJ vitaminu C. vysledkom by bol...VECNY ZIVOT.

Vsimnite si ako prichadzaju do zapadnej europy GENETICKY MODIFIKOVANE ovocje a zelenina z Afriky ci juznej Ameriky, ale aj Aziatija, Australija a Novy Zeland.

Preto je v zujme kazdeho z nas podporovat MJESNU POLNOHOSPODARSKU PRODUKCIJU.

kosa

sob rudolf,

myslim ze sme tu natolko rozumni ludja ze nam je jasne ze vitamin C nikto nenazve PANACEA. ak nas totizto prejde avto potom co zme sjedli 50 gramov vitaminu C, TAK KAZDY IDIOT moze povedat, ...vidis neuchranilo ho to pred smrtov.

my tu jasne hovorime o tom ze odporucana davka ( 60 mg) je neucinna, a dokonca moze sposobovat zdravotne problemy.

RNG jasne naznacuje, odbornym sposobom zalozenym na rokami potvrdenej praksi, ze zvysene davky vitaminu C nielenze neskodia ale naopak, ZVYSENE DAVKY VITAMINU C ZLEPSUJU ZDRAVIE.

kosa

mary-anne,
tzv sumive tablety obsahuju okrem vitaminu C aj ktovje ake prisady.

Ak si kupis balenie ( 20 kusov) a zuzijes to za tri mesjace tak telo sa dokaze zbavit tychprisad co su tam dodane.

inac, aj ja mam sem tam nejake balenie kupene v LIDL-u, TESCO, ALDI a tak,
ale snazim sa kupovat cisty prasok.

kosa

potvrdzujem, co pisal RNG.

vitamin C z ovocja a zeleniny je taky isty ako vitamin C z tabletky ( nezasvinenej roznymi pomylenymi prisadami).

kosa

myslim, ze cinni je typickym prikladom toho co sa moze stat ludom ktori maju neustale problemy z infekcijami, a zacnu uzivat vitamin C ako doplnok, teda okrem ovocja a zeleniny, aj vitamin C v tablete. Zdravie sa zlepsi minimalne o sto percent.

vsevedka

ak beries Cetebe, to je myslim 500mg-ove, takze skutocne dostanes denne tych 1000 mg, podla mna, ak ti staci takato davka, naco zbytocne zvysovat, inac Cetebe ma prave to mnou spominane pozvolne uvolnovanie

Ak vsak trpievas aj nadchami, je lepsie Cetebe zo zinkom, mene zinok nadchu podstatne skracuje a nie je tak mohutna a nemusim brat 2 tablety, ale len jednu

Inac citala som uz nejaku studiu,ze ked sa beru dlhsie velke davky vitaminov a potom sa naraz prestane s ich uzivanim, moze sa u clovka paradoxne vyvinut hypovitaminoza (ale tu by som nechala priestor pre RNG, on sa skutocne podrobne zaujima o branie doplnkov a ja by som si netrufla zhodnotit co je uz vysoka davka a co nie, a ci treba doplnky prestriedavat, co by bolo aj logicke, hoci ja bravam sucastne viacero vitaminov, ci mineralov, ale tiez len tak skusmo, podla seba a vacsinou v zimnych mesiacoch v case viroz alebo niekedy az vtedy, ak na mna nieco "lezie", ale roky mi to uz funguje a nebyvam chora, hoci predtym som byvala casto a kazdu chvilu som uzivala ATB.

Inac antibiotika su svinstvo na postupne znizovanie imunity, ked sa beru casto. Ja ich uplne nezaznavam, su pripady, kedy su opodstatnene, ale ja by som si ich dala snad len vtedy, keby som mala zapal pluc.

cinni

no beriem klasicke cetebe 2x denne, plus ascorutin a sem tam nejaky multivitamin a jem vela ovocia a zeleniny...pre mna je to pokrok,mala som mizerne stravovanie a ocividne mi pomohlo aj tych 1000mg ..aj ked poznam ludi co beru 10x tolko

vsevedka

Pre cinni: ja len tolko, ze dennu davku C vit. 1000mg, ja vobec nepovazujem za vyssiu, ci vysoku (ty si to zrejme myslis, ked si napisala, ze tebe vyssie davky Cvit.pomohli na imunitu.

Nvm ake Cecko si brala, ci bolo prolongovane a ako dlho si ho brala. Inac ludske telo si proste nevie ulozit C vit. do zasoby.

Nikdy som nespochybnovala vyznam C vit. ako pomoc napr. pri virozach, kedy je opodstatnene brat vyssie davky, ale urcite nie jednorazovo, ale v dielcich rovnomernych davkach pocas celeho dna. Vsak preto sa vyraba aj Cecko s predlzenym ucinkom, kedy sa dostava do organizmu rovnomerne. Keby si si si takuto kapsulu cecka otvorila, videla by si mnozstvo malickych guliciek-je to v podstate rovnomerne rozdeleny C vit. obaleny selakom, koli tomu, aby bol prisun rovnomerny.

Casto sa teraz priemyselne vyrabane cecko spaja i so zinkom, ktory skutocne podporuje imunitu.

A ano, najlepsie su neutalne formy C vitaminu, ktory nedrazdi zaludocnu, ci crevnu sliznicu, len je nevyhoda, ze je drahsi.

Napriek mnozstvu roznych priemyselne vyrabanych doplnkov ja som zastanca i doplnania vitaminov v prirodzenej forme (teda ovocie, zelenina), pretoze v ovoci sa nevyskytuje nikdy len jeden vitamin izolovane, ale vzdy v prirodou danej rozumnej kombinacii s inymi vitaminmi a mineralmi, ktore spoluposobia.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Da sa predavkovat vitaminom C? - Fórum - ZDRAVIE.sk