Moj priatel sa zalubil do inej

Príspevok v téme: Moj priatel sa zalubil do inej
erika222

S partnerom som spolu 8 rokov, všetko klapalo až do teraz. Asi tri týždne dozadu sa začal správať inak, odmietal ma. Nevedela som čím to je, myslela som si že sa trápi kvôli práci a peniazom, čo je aj pravda. Ale pred pár dňami vyšiel s pravdou von, už to nevládal v sebe dusiť. Má jednu kamošku s ktorou zvykol chodiť von na pivo, keďže nie sme na seba žiarlivý tak mi to vôbec nevadilo, lenže sa mi teraz priznal že, už asi 5 týždňov na ňu stále myslí, a stále viac. Hovoril že s ňou nemal vôbec nič, že ma nepodviedol. Ale nevie vôbec čo má robiť, že by aj chcel byť s ňou a ale bojí sa zahodiť týchto 8 rokov somnou. Nakoniec sa rozhodol že ostane somnou, a skúsi na ňu zabudnúť, že skúsi sa s ňou teraz nejaký čas nestretávať a už sa nechce o tom viac rozprávať a nechce aby som mu to denno denne vyčítala, a že chcel by byť chvíľu sám, ale nechce aby som sa odsťahovala, ale ja plánujem teraz odísť domov na 4 dni, nech tu ostane teda sám a nech o tom popremýšla. Ale ja si myslím, že toto všetko čo mi povedal nemyslí úplne vážne, že mi toto hovorí iba ľútosti, lebo videl že ako veľmi ma to vzalo. Neviem čo mám robiť, strašne ho milujem a nechcem ho stratiť. Čo mám urobiť aby ma chcel a na ňu zabudol. Prosím pomôžte mi. Som z toho úplne v koncoch, neviem jesť, spať a fajčím jednu za druhou, a neviem prestať plakať od kedy mi to povedal. A teraz tu len sedíme v byte a vôbec sa somnou nechce baviť, lebo že vraj sa nechce tváriť ako by sa nič nestalo.

sansara

mishelik...sorry, že ti uberám "i"....ale nie som tu denne, nehlcem to tu nonstop a vyjadrila som sa k príspevku, ktorý som otvorila /nečítam históriu čo tu už kde-kto k téme popísal/ a po prečítaní úvodného príspevku som len vyjadrila svoj názor
Erika v príspevku napísala, že jej priateľ s dotyčnou NIČ nemal....a ak autorke príspevku nevadilo, že jej priateľ chodieva na pivko pravidelne s inou ženou a ako písala, nie sú na seba oni dvaja žiarliví - tak zrejme je dostatočne tolerantná a niečo podobné sa dalo zrejme očakávať..takže??
A Ty mishelik ak pokladáš za neveru už to, že sa niekto svojmu partnerovi prizná, že myslí na niekoho iného, že sa zrejme zahľadel do inej /aj keď ešte spolu nemali telesné intímnosti/...tak to je skôr o dôvere, zodpovednosti a o tom, že keby chcel, tak tu dotyčnú miesto piva "obrába" a nie sa priznáva frajerke, že niečo sa deje a zrejme sú vo vzťahu na rázcestí a vytáča SOS..
Takže o čom točíš?? Ak Ty prežiješ aspoň tých 8r s niekým vo vzťahu, tak potom hraj "frajerku" akože kto má komu odpúšťať a kto sa má o koho snažiť...lebo pochybujem, že Erika je svätica a len jej frajer je ten zlý...vo vzťahu sú vždy dvaja a ak niečo vo vzťahu škrípe, nikdy to není len tak, vždy za tým niečo je. Lebo ak je niekomu dobre, tak nehľadá čosi iné /čo mu možno v pôvodnom vzťahu chýba/ u niekoho iného..

misheliiiiik

ona ma bojovať oňho? To čo je za blbosť..on by mal skor začať bojovať o ňu, mne keby toto priatel urobil, že by sa zamiloval do inej, povedala by som mu, že ak by ma skutočne miloval nedokázal by sa buchnúť do inej..a ja by som bola akurát tak sklamaná z toho čo bol schopný urobiť, a nie ešte oňho bojovať.. ako prepáč(posledný príspevok) mne by sa moj partner tak trochu zhnusil, ak by mi povedal že lúbi inú...a ak si to nepochopila.. Erika už je dávno doma, a zajtra tušim sa má vrátiť domov.. tak načo tu píšeš nech nikam nechodí keď tamje už minimálne 3 dni.. treba pozorne čítať

sansara

Erika, nečítala som, čo Ti tu kto radí...ale ak je pravda, že ho nechceš stratiť, tak sa zbav chýb, ktoré teraz robíš
A to - načo chceš ísť teraz domov na štyri dni?!? Aby mohol rozmýšľať??? A čo myslíš, že robil doteraz?? - už podľa toho, ako sa Ti priznal, čo hovoril, ako sa rozhodol..buď rada, že máš tak úprimného zodpovedného partnera a vidieť, že on nad tým už rozmýšľal až-až a ak ho necháš samého...tak to mu skôr dáš najavo, že o neho nestojíš a nech si ide za tou druhou..
A teraz sa pozri na seba - čo robíš Ty?? Fajčíš ako turek, neješ nepiješ, nekomunikuješ s ním, reveš ako na kare atd atd
Proste dievča - ak si sa už rozhodla, že s ním chceš byť a ostať (hlúpa by si bola keby si chcela opak), tak ho týmito svojimi hovadinami čo robíš nežeň tej druhej do náruče
Pozri....oni sa stretávali pravidelne pri pivku (ach tá dnešná mládež a tá jej akože "voľnosť" atd vo vzťahu). Takže stretávali sa pri príjemnej činnosti, trávili spolu voľný čas, neriešili vzájomné vážne problémy - ale len samé pozitívne blá-blá.....takže v takýchto situáciach je ľahké skĺznuť kamsi inam a hlavne, ak ste už spolu 8 rokov a predsa len, vy dvaja sa už poznáte pridobre ako brat a sestra, možno už do vzťahu vstúpila jednotvárnosť rutina nuda ponorková choroba, už sa tak navzájom o toho druhého nesnažíte nezaujímate ako na začiatku, ona je pre neho nová neokukaná príťažlivá (nemyslím ani tak zovňajškom, ako skôr to, že ju nepozná v situáciách ako Teba - čiže okrem dobrého ju ešte nezažil s chybami: podráždenú frflajúcu papulnatú atd inými negatívami oplývajúcu....lebo čo sa stretávajú tú chvíľu pri pivku (pár hodín), tak to sa dotyčná dokáže sa on/ona pretvarovať, hrať sa na mannu nebeskú, byť samé pozitívum atd).
Takže teraz zober rozum do hrsti a začni tam, kde ste akoby skončili - oživ váš vzťah a vráť ho akoby na úplný začiatok...buď milá fajn usmievavá šantivá hravá atd - proste taká, do akej sa zamiloval, buďte spolu čo najviac a najčastejšie, vymysli pre vás nejaký program, choďte kľudne na to pivko vy dvaja spoločne /možno kvôli škole-diplomovke si na neho zrejme zabúdala a on sa cítil na vedľajšej kolaji - nemilovaný nechcený/, choďte tam čo máte obaja radi - či už to bude príroda prechádzka kino koncert, športové umelecké aktivity, začni sa opäť viac o seba starať, začni sa na neho pozerať novými očami ako si robila na začiatku keď si ho ešte len spoznávala, proste rob to, čo ho presvedčí, že spravil dobre že sa práve pre Teba rozhodol a hlavne, nerob mu teraz zo života peklo, nevyčítaj mu hodiny svoje výlevy voči nemu, nekrič na neho, alebo sa zas nehraj pred ním na nemú a že odmietaš sa s ním baviť (ak toto nezvládaš tak sa vyrev vyrozprávaj vyzúr vykrič u priateľky či u psychologa), ale hlavne, bojuj o neho...lebo láska není niečo samozrejmé a bežné, čo môžeš automaticky mať a viac sa o to už nestarať, nedbať o to....lebo láska je čosi veľmi ťažké zložité a nádherné cenné zároveň, čo vyžaduje neustálu pozornosť láskavosť, neustály záujem a starostlivosť

elsa5.5

erika,samozrejme rozchod cez sms je to najjednoduchšie,ale ako dlho to potom oni dvaja spolu ťahajú?alebo sa tam išiel uistiť čo vlastne chce,ty si mu to ulahčila tým že si odišla bez slova,môže na ňu myslieť 5 týždňov,ale vzťah ktorý môžu mať môže byť oveľa dlhší,ja by som tam v nedeľu išla aké sms-sky?ak sa chce rozísť a ak to je jeho byt tak by som si našla podnájom(príp.internát)dobre daleko od neho,prajem ti pevné nervy:)

jajka001_

erika, to sa dalo cakat ze sa vyberie za nou..momentalne je nou ako pocareny. nerob unahlene zavery, snad sa spamata. ale daj mu najavo ze nebudes vecne na jeho rozhodnutie cakat. bud ona, alebo ja, vyber si.
s byvanim to mas sice komplikovane ale to momentalne nie je az take podstatne, to si vyriesis.

lienocka2808

Tak trp. Byvaj aj nadalej unho dokym ti jemne nenaznaci ze mas odist.A pokial budes unho byvat tak mu toleruj vylety za inou zenou, pretoze nic ine ti asi nezostava. Ja som ti len chcela poradit, ze dokedy on bude vidiet ze mu to vsetko tolerujes a okamzite si to ochotna odpustit, tak ona nema nad cim velmi premyslat a ani sa ponahlat. Ja viem ze je to velmi tazke a budem ti drzat palce nech to dopadne akokolvek.
Preco ty mas bojovat o vas vztah?? ved je jasne kto onho stoji a kto nie. Lasku si nedokazes vynutit.

erika222

Ja ho nechcem opustit, to by som neprezila. Ani neviem jak by som dokoncila skolu, a ja byvam unho, potrebujem tam byt, potrebujem dokoncit diplomovku. Ja by som mu bola schopna vsetko odpustit. Chcem aby sa uz konecne spamatal, ja viem ze ma este lubi, len je zmateny, nikdy sme nemali ziadne problemy, boli sme stastny,podla mna ani on nevie co toto ma byt, este nic podobneho nezazil, ja som bola jeho prva, dufam ze konecne dostane zdravy rozum a pride na to aku hovadinu spravil. Nechcem ho stratit.

lienocka2808

No to je milé od neho. Zbal sa a odíď. To je jediné riešenie. neviem ako spolu bývate ci uz vo svojom alebo v podnájme, ale proste jasne ti to povedal. A ze TERAZ su jeho city silnejsie k nej?? to je co za blbost?? to ti nevie normalne povedat ze je koniec ale nechava si stale zadne dvierka?? Neumozni mu ich. Ukonci to zo ctou ty.Az potom sa uvidi ci bude chciet bojovat, ak nie tak mas stastie ze to skoncilo ked ste este nemali deti.