Veštica Sevalinka

bella12

Ovecka, neviem o akom článku hovoríš. V tom o obraze P. Márie nie je o hirošime ani zmienka. Rovnako nie je starý 700 rokov, lebo vznikol v roku 1531. Čo si myslíš o tomto obraze? Nie je poškodený a možno ho aj naďalej skúmať. Nemyslím, že toto je podvod.

0vecka

2 bella12 nebud smiesna... v tom clanku pisu ze to prezilo hirosimu... uhlikovou metodou tomu namerali 700 rokov (o com sa v clanku vobec nepise) a nakoniec to poliali sajrajtom proti skodcom (vybuch to prezije ale skodcov nie) aby sa uz vek nedal dalej skumat... okram toho takychto artefaktov je velmi vela...

ty to fakt nevidis ze je to podvod???

bella12

... toto nie je turínske plátno, ale obraz nenamaľovaný ľudskou rukou. Podľa vedy by ani nemal existovať...

bella12

... ale veda je tiež v niektorých veciach prikrátka. Ako by sa dalo vysvetliť toto?

www.milujtesa.org

Mrzí ma, že si sa stal ateistom práve na kresťanskej škole. Nemyslím si však, že to bolo kvôli zdanlivým rozporom medzi vedou a vierou. Skôr by som tipovala, že si mal s niekým z toho prostredia negatívnu skúsenosť, ktorá Ťa poznačila a odvrátila od Boha. Ale môžem sa pravdaže mýliť.

0vecka

2 bella12 atestom som sa stal na krestanskej skole.. cely ten koncept boha nedava zmysel... a ja osobne nepoznam napr ateistickych vedcov... len vedcov a potom tych krestankych ale ti sa len na vedcov hraju...

bella12

Ovecka, nehádž všetkých do jedného vreca. Najdôležitejšia je pravda a snaha nájsť ju aj za tú cenu, že mi nebude vyhovovať, čiže dôležité je nezávislé objektívne bádanie. Z videa, na ktoré si dal link je jasné, že jeho tvorcovia hľadali dôvody, prečo nie je biblia hodnoverná - a teda neboli nezaujatí. Nebol by lepší prístup nevylučovať prípad, že je hodnoverná a skúmať, ako sa dajú prípadné nezrovnalosti vysvetliť? Lebo ak sa mýlim ja či kresťanskí vedci, nemám čo stratiť. Čo keď však Boh existuje? Nebude bláznovstvom zabiť celý život hľadaním dôvodov, že to tak nie je a nakoniec prísť pred jeho tvár?