Nechcem zomrieť

Príspevok v téme: Nechcem zomrieť
?!?!

Mám vážne psychické problémy, ktoré ma úplne ničia. Zaspávam so strachom, zobúdzam sa zo sna so strachom, vstávam so strachom a celý deň prežívam so strachom. Je to začarovaný kruh a ja už ďalej nevládzem. Nič mi nepomáha. Chcem sa opýtať, čo je pravdy na tom, že človek, ktorý zomrie nevyrovnaný a nešťastný nenájde pokoj ani po smrti. Ďakujem

bella12

?!?!,

ak som dobre rozumela, kvôli OCD si ešte nechodila na psychoterapiu. A to je chyba! Psychiater sa zaoberá chemickou rovnováhou v mozgu a predpisuje lieky, ktoré môžu tlmiť nejaké negatívne prejavy. Ale zmeniť treba myslenie - a to Ťa môže naučiť psychológ. A nezavrhuj ho len preto, že by to bolo na celý život. Never tomu, aj keď Tvoj problém vyzerá teraz veľmi komplikovaný a zamotaný, to najlepšie, čo môžeš urobiť je začať ho pomaličky odmotávať. Zdá sa Ti neriešiteľný, lebo nevieš, ako naňho. Ver však, že čokoľvek by si povedala psychológovi, čo sa Tebe zdá hrozné, nezaskočila by si ho a už vôbec by sa nevydesil, z toho nemusíš mať obavy.

Človek má rozum a používa ho. Tak ako nás napadajú myšlienky, ktoré nám pomáhajú a z ktorých sa tešíme, pod vplyvom určitých okolností (napr. zažitej silnej zraňujúcej skúsenosti) nás môžu začať napadať aj myšlienky, ktoré nás vyslovene obťažujú a nevieme si s nimi rady. Pri OCD všetka tvoja snaha zabrániť im vychádza nazmar, pretože nevieš, na akom princípe funguje. V prvom rade je to strach a neistota v sebe samom. Bojíš sa a neveríš si, či by si to, čo ťa napadá, nebola aj schopná v reálnom živote urobiť. Ver tomu, že nie, inak by si sa kvôli tomu tak veľmi netrápila. To, čo ťa napadá vplyvom OCD nehovorí nič negatívne o Tebe, o Tvojej povahe či srdci. Ty si obeťou týchto myšlienok a potrebuješ pomoc. Never tomu, že si zlá alebo nebezpečná.

Aké je riešenie? V skratke - vzoprieť sa svojmu strachu. Núti ťa niečo robiť to a to, lebo inak sa stane to a to? Urob presný opak a uvidíš, že nijaká pohroma nepríde. Treba sa k tomu odvážiť a vytrvať, nacvičovať také správanie, ktorým by si odolávala kompulzii (nutkaniu niečo urobiť ako reakcia na obsesívne myšlienky). Samej ti to pôjde ťažko, preto už ani chvíľku neváhaj a začni sa obzerať po nejakej dobrej a milej psychologičke, s pomocou ktorej by si zistila, čo sa to v Tvojej mysli vlastne deje a prečo. Možno na začiatku celého tohto problému je nejaká bolestná udalosť, s ktorou si sa ešte nevyrovnala a ktorá tie obsesívne myšlienky spustila. Ak je to tak, treba riešiť v prvom rade túto traumu ako príčinu a OCD ako jej dôsledok.

Hlavu hore, nad OCD sa dá zvíťaziť. Začni hľadať pomoc a uľaví sa Ti.

?!?!

Ja mám dnes ťažké stavy, ani neviem prečo tu píšem a sama si odpisujem :( No len raz som si "akože" odpísala..už to nikdy neurobím :)ale tak nevedela som ako naznačiť, že čo ma konkrétne trápi, lebo sa za to hanbím a mám výčitky. Skrátka sa bojím, že som schopná niekomu ublížiť. Preto keď mám ten strach veľmi intenzívny, rozmýšľam, že sa zabijem. Neviem či to dáva zmysel. Mne dnes nedáva už nič zmysel. Ale som rada, že ma ešte nikto nevysmial.

,,,,,,, ?!?!

Už mi bolo trápne písať pod tým svojim ?! lebo som sa bála, že ma niekto niekam pošle. Ale tak chcela som len vedieť, či mi niekto bude vedieť napísať aj niečo k tým príznakom. Teraz už vyzerám aj ako schizofrenik :D :D Nuž je mi to jedno. Menší trapas...nevadí...končím na fóre...Ďakujem tým, ktorí sa snažili. A veronika...kúpim si tú knihu, ďakujem

,,,,,,,,,

OCD je obsedantno-kompulzívna porucha. Má rôzne podoby. Niekto si neustále umýva ruky, niekto musí stále kontrolovať plyn, zámok a podobne. Vyskytuje sa aj v úplne inej forme. Strach, že človek ublíži niekomu inému. Ak máš ocd v tej poslednej forme, úplne chápem, prečo takto premýšľaš.

potockova

Prečítaj si skúsenosti ľudí tu www.zdravie.sk teraz nemyslím k tomu, čo bude po smrti, ale k danému problému.. Smrť ti nič nevyrieši, či už sa budeš mať po tom dobre alebo zle.. Život si nedostala na to aby si si ho brala a kebyže tu nemáš byť tak by si tu ani nebola..
Viem o čom hovorím, mám 23 a trpím úzkostnou poruchou s panickými prejavmi, čiže viem čo je to byť zúfala a žiť v neustálom strachu, sú dni keď nevyjdem ani z domu lebo mi tak strašne zle.. V kombinácii liekov a psychoterapie by si to mala zvládnuť, teda určite aspoň tak aby si vedela prirodzene fungovať, nevzdávaj to, smrťou naubližuješ len ľudom okolo..