mama :(

Príspevok v téme: mama :(
ach jaajj :(

prosim mam velke problemi s mamou .. neviem ako dalej.. vobec si nerozumieme,mam este len 17 rokov.. a hadame sa kazdy den.. uz sa mi tak sprotivila ze ju ani ako mamu nevnimam.. to vsetko pre jej alkohol .. stale pije,ci je doma,alebo vonku.. nastastie este pracuje-ale ide zroboty da si 2-3 piva po ceste domov si kupy flasu vina.. ktoru do vecera vypije.. takto to uz je asi 2 roky..samozrejme doma nesmie chybat flasa vodky,alebo borvicky ktoru do tyzdna vypije sama,dochtorke nechce ist-ze ta jej nepomoze ,vobec si neda povedat.. neviem si snov radi :( ona stale sa vyhovara že co mi roby..atd.. ale mna to velmi mrzy .. ked idem s kamaratmi..a ona stale pri pive.. alebo idu ku mne a ona napyta .. je toho vela ale chcem vediet ci ma este niketo aspon podobne problemi s mamou??

ach jaajj :(

tak ludia dakujem,ze mi pisete .. a snazite sa poradit..ale asi mi neporadite,to,ze mam ist k starym rodicom,je blbost lebo celych 17 rokov som u nich byval aj s mamov a az teraz sme sa odstahovali,ked sme tam byvali mama sa stale hadala s dedkom.. ale tam este sa to dalo.. stle triskala dverami ,rypala,nadavala , do kktv a tak.. ale ona si to neuvedomovala.. potom dedko zasa robil bordel ked chytil nervy a tak stale do okola.. teraz ked sme vypadli od starych rodicov . .sa uz uplne spustila dolu vodov.. dnes piatok 8 hodin.. a ona samozrejme dosla pred chvilu s krcmi-a ma vypite,MS9 no horsie neviem ci to mas.. ja uz to kolko krat nezvladam. aj som jej uz par krat nadal co by som neurobil aj do 30 keby nepila a to mam este len 17 .. kolko krat sa cely trasem.. a placem.. neviem akoo dalej,este kamaratii sa mi smeju.. ale tak kto by sa nesmial :((

MS9

ach jaajj :( ...mám podobný problém s mamou..skor by som povedala, že ešte horši...takže úplne viem ako sa cítiš a ako ti je. A sám to asi nezvladneš, treba vyhladať odbornú pomoc ale kedže tvoja mama nemá záujem tak to rieš tak že budeš utekať z domu a vyhražať sa jej s tým...Snád sa aspon trochu uvedomí...Ja to chcem začať riešiť nejako podobne...

radanaaa

Ja ti tiez poradim,aby si odisiel k starym rodicom,mozno si uvedomi co robi inak ju neprinutis nepit a ty nie si povinny aby si znasal jej opilecke chovanie.Podpisa sa to pod tvoje psychycke zdravie a cely tvoj zivot.

jajka001_

ach jaaj - ona prestane pit az vtedy ked si uvedomi, o co vsetko tym pitim prichadza. ze ostane sama, opustena, znicena. ked stojis pri nej, tak robis presne to co opisala kafik - vlastne jej nepomahas, naopak. zbal sa a odid, ak mozes, nech si uvedomi, ze je sama, ze ak neprestane, tak skonci. mozno si to uvedomi, a mozno je uz neskoro a bude jej to jedno. dohovaranie nepomaha, musi to pocitit na vlastnej kozi, ake to je a ake to bude. a nenechaj sa ukecat, ziadne sluby, tych si uz pocul dost

kafe

ach jaajj:( Teraz si pozorne prečítaj toto: Koňa môžeš doviesť k vode ale nedonútiš ho napiť sa. Tvoja mama je dospelá a rozhodla sa ubližovať si. Ty s tým nič urobiť nemôžeš. Maximálne tak modliť sa, aby našla silu začať žiť namiesto umierania.
Doporučovala by som ti odísť bývať k starým rodičom. Si moc mladý, aby si ťahal mamu z jej problémov. Vieš ono človek musí niekedy poriadne hlboko klesnúť, aby sa mohol konečne postaviť. Ty svojou snahou pomôcť spôsobuješ vlastne opak. Odďaluješ jej klesnutie na dno. Buď jej nablízku, pomôž jej, keď o pomoc požiada, ale NEsnaž sa pomáhať jej niesť ten balvan, ktorý ona tvrdohlavo chce mať na svojich pleciach. Váž si ju aj napriek chybám, ktoré má, ale nenechaj sa potopiť a zničiť spolu s ňou. Si skvelé chlápätko, zameraj sa na vlastný život a na to čo chceš od života ty.

ach jaajj :(

desy tak tebe som dobre nepochopil..a asi nemas vela rokov.. podla tvojej rady.. uz 4 krat hovorim.. ze moja mama nema zaujem prestat pit.. ja potrebujem vedet.. ako ten zaujem v nejmam najst.. jej blizky jej mama tato.. jej stale hovoria dohovaraju.. im povie ,ze uz nebude.. ale na dalsi den je opet opyta..

desy

moja kamarátka ma podobny problem s mamou rozdiel je v tom ze jej mama uplne serie nanu a ona uplne na mamu... ledva jej na vencek prisla sice jej mama nepije u nich sa ani nezehli lebo sa klenivi su no co :) porad sa s nejakym neviem ako to nazvat nejaky odbornik alebo rodina blizka tvojej mamy otca..

ach jaajj :(

goccia hovorim ona povedlaa ze ak ma ist na liecenia tak sa radcej zabije,a ked ona nebude chcet ..tak ani liecenie jej nepomoze.. a to som si isty na 100percent.. a ona nechce.. ona sa somnou ani o tom neporozprava.. a staledo okola co ti robim.. a som az moc chapavy na moj vek.. a to jako sa nechvalim..to len tak ze o vsetkych jej problemoch viem ,ano pije stale preto lebo je nestastna.. to stale hovory..že je sama atd.. ale ked ona sama nebude chcet prestat.. tak to jej nepomoze.. a neviem co spravit pre toaby to obmedzila aspon cez tyzden a nedelu alebo tak.. keby teda apson iba tu sobotu sa opyla .. ale nie stale :( mne tu asi nikto neporadi lebo to sa asi ani bez toho liecenia neda :(

goccia

potrebuje liecenie, odbornu pomoc. ked som mala 17, tak u nas doma to boli lieky a postupne k tomu aj alkohol. tiez som tym strasne trpela. teraz som uz dospela a viem, ze teraz uz by som s tym vedela nieco urobit. ale ked som mala 18, moja mama zomrela.
tvoja mama moze mat trapenie, ktoremu v tvojom veku este nemusis rozumiet. mozno nevidis nieco, co by si ako starsi chapal. preto by bolo dobre, keby sa s nou pravidelne rozpraval niekto, kto jej rozumie. ale to by muselo tomu cloveku na nej velmi zalezat. niekto by si k nej mal najst cestu, aby mu doverovala a aby ju doviedol k tomu, ze s tym sama bude chciet prestat.