Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Ako spravne liecit ozenu?

lukas 2

ano cital,v tom clanku som zistili viacero suviciacich priznakov z mojim problemom.myslim ze to by bol moj jediny sposob ako sa problemu zbavit,teda myslim operativne.lenze ako sa mam dopracovat k tomu,ked obvodna doktorka je horsia ako orl? nevies mi poradit,ci by som mohol zaist aj do inej orl ambulancie? asi pred rokom som bol na takej tej kamierke co mi v nosnej dutine pozorovali preco mi stale zapacha z nosa,ale ked som sa vcera pytal na to iste vysetrenie u mojej orl doktorky tak sa mi zacala smiat,ze to vysetrenie s tou kamierkou mi ten problem nevyriesi.niechcel som sa s nou zacat hadat,tak som bol radsej ticho.ale velmi ma to stve,uz sa hambim aj vonku aj doma,vsade po chvily je citit zapach.a aky mas nazor na to,ci by som mohol ist aj ku inej orl doktorke?

jajka001_

čítal si ten link čo som sem dala? tam sa pise o chirurgickom rieseni

Rhinitis atrophicans (ozaena) sa vyznačuje
okrem atrofie sliznice nosovej dutiny
aj úplnou stratou nosových mušlí. Výsledkom
tohto deštruktívneho procesu je jedna veľká
nosová dutina, vyplnená zapáchajúcimi nazelenalými
krustami. Príčina takto prebiehajúceho
zápalu nie je úplne známa, dáva sa do
súvisu so špecifickými vyvolávateľmi ako sú
Klebsiella ozaenae alebo Coccobacillus foetidus.
Toto pred 40 rokmi časté ochorenie je
dnes skôr výnimočným.
Diagnostika
Popri rinoskopii zistíme na CT snímke
chronické zápalové zmeny aj v prínosových
dutinách. Diagnózu stanovíme na základe
histologického vyšetrenia excízie zo sliznice
dolnej nosovej mušle a pomocou merania
rýchlosti mukociliárneho transportu.
Liečba
Okrem konzervatívnej liečby spočívajúcej
v inhaláciách, výplachoch a zvlhčovaní sliznice
nosovej dutiny prichádza do úvahy chirurgická
liečba (zúženie nosovej dutiny napr. podslizničnou
implantáciou chrupkových štiepov).

lukas 2

a chcem sa este opytat ci naozaj nikto nema s tymto ochorenim problemy? prosiim o akukolvek radu,ako postupovat pri lieceni,dakujem

lukas 2

moja obvodna doktorka je dost neochotna a orl doktorka este viac.takze,ked sa jej spytam na kupele,len ma vysmeje.vcera mi predpisala dalsie amtibiotika,uz asi stvrte :( je to poriadne deprimujuce,ked uz ani neviem na koho sa obratit a problemi sa len zhorsuju,a keby to aspon tak nezapachalo.

mabrofibro

Skus sa opytat svojej obvodnej lekarky (ale ta nebude mat ani paru, co to ozena je). Nasledne sa opytaj ORL (nosne,usne,krcne) lekara a ten ti zial tiez nepomoze, lebo oni taketo diagnozy vobec neriesia. Oni riesia jedine klasicke akutne infekcie a to asi tak, ze ti predpisu prve antibiotika, ktore ich prave napadnu a ked nezaberu tak dalsie a dalsie a tak dookola az kym ti uz potom nezaberu vobec ziadne. Smutne, ale pravdive. Prepac, rad by som ti pomohol, ale netusim ako.

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Ako spravne liecit ozenu? - Fórum - ZDRAVIE.sk