Život s borderline poruchou

nikinka01

Dobry den, rada aj ja prispejem svojim pribehom do tejto skupiny. Ako 25 rocnej mi bola diagnostikovana hranicna porucha osobnosti, emocny typ. Uz ako 19 rocna som sa zacala liečiť na tazke depresie, ktore sa mi vystupnovali na vysokej škole. Ale musim priznať, ze uz ako dieta som casto trpela úzkosťou ,panikou ,ktora sa asi vystupnovala este viac, ked som si presla sexuálnym zneužívaním zo strany mojho ucitela. V pubertw sa z tichého dievcatka stala pubertacka, ktoru udrzat doma bolo nemozne. Zacalo sa u mna striedanie sexuálnych partnerov, pravidelne opijanie sa, na strednej skole som mala priblemy so správaním a ledva som prechadzala rocniky, lebo som tam vlastne ani nechodila. Dnes mam 31 rokov. Bola som 3 krat hospitalizovaná na psychiatrii, a prisla som konecne na to,ako tuto diagnozu podchytiť. V prvom rade, lieky su dozivotna barlicka asi pre nas vsetkych. Bez nich pojde akakolvek psychoterapia pomaly alebo bude beucinna. V druhom rade mat dobreho psychologa je velke plus ale aj bez neho sa to da. Najdôležitejšie je porozumiet sama srbe, naučiť sa mat rada lebo za nas to nikto nespravi, ani ziadne lieky. Mne najviac pomohlo ,ked som sa zacala spoliehat sama na seba, zacala som si odpúšťať a zaroven som sa prestala toľko kontrolovať v akéhokoľvek oblasti mojho života. Mojim najväčším problémom bolo neustále premýšľanie, z coho mi v hlave vzdy vznikal velky neunosny chaos. Naucila som prestat tolko premyslat a vzdy som si nasla cas sama pre seba, pomaha mi upokojit dychanie, len tak lezat a relaxovat, sustredit sa na pomaly nádych a vydych. Pozeram dnes uz omnoho viac dopredu ako na to,čo bolo, a musim povedat,ze moj zivot ma pwrspektivu a po dlhych rokoch aj vyznam. Nie su to ziadne komplikované pravidlá, ale v jednoduchosti je krása. Ked som to zvladla ja, zvladne to kazdy a nakoniec aj viera v Boha ma pre mna svoju moc. Drzim palce vsetkym , co bojujete, uz nebojujte, len žite.

XXXXxxxxxxxx

Mne jeden znamy, co sa v celku vyzna v takychto veciach povedal, ze by som tuto poruchu mohla mat... netusim, ci mu mam verit, ale niektore veci na mna sedia... Neviete mi niekto poradit ako zistit , ci tu poruchu mam, alebo nie? musim ist hned za odbornikom?

cokoladka898

ja mam momentalne velmi tazke obdobie, samota ma zoziera zaziva, je to pocit na nevydrzanie, zvnutra ma to hlta.

[zruseny14]

Chodite sem este niekto? Ja mam tiez Borderline poruchu, presne ako tu pisete, pocit prazdnoty, mna to normalne fyzicky boli, ked cez noc sedim, a na hoci co myslim,nevidim vychodisko.. nechapem ako niekto moze byt stastny v tomto nechutnom svete bez vyznamnom.... obcas sice mam dobre chvilky ale zvycajne trvaju par hodin. Da sa s tymto zit, ale mam casto take myslienky, ze stacilo, nenavidim sa , na co by som zila,ked som aj tak zbytocne na tomo svete.

HPO

ahojte ,ako mam zit
? zalozila som druhu temu nevedela som ze existuje aj tato
doteraz som si myslela ze som jedina na svete nevedla som co mi je,myslela som si ze som cudna ,kazdym dnom som sa vzdy viac a viac uzatvrala do seba ,teraz nedokazem komunikovat skoro z nikym nikomu neverim

bella12

Gabriela Bossis: ON a ja
Na fóre si spomínala, že si čítala nejaké knihy ohľadom života po smrti. Prečítaj si aj túto a urob si vlastný názor, čo môže byť pravda - Moody alebo ...

Lebo ak je pravda to druhé, potom máš k dispozícii veľký dar - čas, z ktorého každú chvíľku môžeš využiť pre dobro svoje aj iných. Dokonca aj Tvoje problémy, choroba, každé trápenie má zmysel, nič nevýjde nazmar. A to všetko môžeš preživať s pokojom, dokonca aj s vnútornou radosťou. Ak nič iné, určite v tej knihe nájdeš povzbudenie do ďalšieho života a námet na premýšľanie.