Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Odstranenie znamienka

Príspevok v téme: Odstranenie znamienka
Dzax

Ahojte, bol som u koznej lekarky a povedala mi, ze su 3 sposoby ako sa da znamienko odstranit:

1)Laserom
2)Dusikom
3)Chirurgicky

Nieco som si uz ohladom toho na nete pozrel a vylucil som chirurgicky zakrok z dovodu, ze tie znamienka mam na tvari a ostavaju po tom jazvy.

Ohladom dusika mi povedala ze tento postup sa opakuje 3-4krat, potom ostane len jazva ktore sa zlupne.

Momentalne rozmyslam o laseri, kedze po nom neostavaju jazvy a co som cital tak vacsina ludi podstupila tento zakrok.

Chcel by som sa opytat ci niekto z vas vie o nejakej kvalitnej klinike v Kosiciach s ktorou uz niekto z vas ma skusenost + aka je priblizna cena za odstranenie?

Je lepsie ist na sukromnu kliniku alebo do nemocnice kde maju takyto laser?

Budem vdacny za kazde info. Dakujem.

delphia

ria, neda sa takto poradit, ze jedine len laserom. ak je znamienko odstranene laserom, tak sa nasledne nemoze vykonat na nom hystologicke vysetrenie. a to v urcitych pripadoch je nevyhnutne aby sa urcil druh nevusu. takze jednoznacne jedine lekar vie doporucit sposob odstranenia po dokladnom vysetreni jednak pohladom a ak ma dermatoskop, tak nim.

ria26

podstupila som odstranenie znamienok laserom tie mensie ani neviem kde boli,nic nevidiet a to väcšie bolo take plosne,tak tam je ruzovy fliacik.Jednoznacne laser ziadne sitie,stehy nic.A cena zalezi na doktorovi ake ma,ale vzdy plati cim viac ich chces odstranit tym menej platis.jedno je najdrahsie cca30 eur potom 1-4 cca40eur a postupne dalej.

delphia

samozrejme ze to neublizi n azdravi :D. hadam to je pochopitelne. ale ze sa ti jazva farebne nezmenila, tak mas stastie.samozrejme zalezi to aj od typu farby pleti

katka_a

ja som tyzden po chirurgickom odstranovani isla na dovolenku ... som si len natrela tu jazvu s vysokym UV faktorom a nijako mi to neublizilo :)

delphia

Adam nemyl si pigmentovy naevus s koznym vyrastkom. prvy sa odstrani bud chirurgicky, alebo laserom. druhy elektrokauterom sa vypali, alebo zmrazi dusikom, ale tiez sa moze vyuzit aj laser. pigmentove znamienko sa nepodvazuje- ani sa neda- je za rovno s kozou. odstranuje sa cele lozisko z kozneho tkaniva.

lenuska cvicit uz mozes, ale rataj s tym, ze ak su jazvy na chrbte, alebo tam na koncatinach, kde je zvyseny tah na kozu, tak zakonite sa jazva roztiahne. nie je to technikou lekara, ktory vykon vykonal, ale jednoducho nakolko koza je elasticka, tak pri zvysenom tahu sa roztiahne (najma na chrbte je casty zvyseny tah na kozne tkanivo). co sa tyka slnenia- radsej si jazvu toto leto prelepuj uzkym pasikom leukoplastu, lebo jazva je cerstva a nasledkom slnecneho posobenia sa moze natrvalo farebne zmenit.

Josie

Mne uz vyrezavali niekolko znamienok, cvicit myslim ze zacat mozes, sama musis skusit ci to neboli, zo zaciatku bud opatrnejsia, a ked bude vsetko v pohode, tak neni problem :) Ja som dokonca este so stehmi bola na lyziarskom, trochu zle vysli datumy a nemohla som s tym potom nic robit, ale nic to so mnou nespravilo. Ohladom slnka mi povedali, ze idealne aspon ten mesiac neopalovat(znamienka mi odstanovali koncom aprila), cim dlhsie tym lepsie. V juni som sa uz normalne opalovala a vsetko v poriadku :)

AdamKrt

lenuška: mesiac po zakroku ? Cca 2 dni po vybrati zositia to uz mozes umyvat a tym padom mozes vsetko.

Chirurgicke odstranenie zamienka je bud:
- vyrezanim, hoji sa dlhsie
- podviazanim, hoji sa podstatne kratsie, ale idu tak vybrat iba niektore znamienka, ktore sa daju dobre uchopit, podviazat. Je to rychly zakrok, rychle hojenie.

lenuška

Dobrý deň ja som podstúpila odstránenie znamienok chirurgicky... povedali mi že sa nemám namáhať nosiť ťažké veci, vyhýbať sa cvičeniu a slku atď ... teraz som práve mesiac po zákroku a chcem sa opýtať viete mi poradiť kedy možem zhruba na slkno a opäť začať cvičiť ?

ĎAKUJEM

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Odstranenie znamienka - Fórum - ZDRAVIE.sk