Odstranenie znamienka

Príspevok v téme: Odstranenie znamienka
Dzax

Ahojte, bol som u koznej lekarky a povedala mi, ze su 3 sposoby ako sa da znamienko odstranit:

1)Laserom
2)Dusikom
3)Chirurgicky

Nieco som si uz ohladom toho na nete pozrel a vylucil som chirurgicky zakrok z dovodu, ze tie znamienka mam na tvari a ostavaju po tom jazvy.

Ohladom dusika mi povedala ze tento postup sa opakuje 3-4krat, potom ostane len jazva ktore sa zlupne.

Momentalne rozmyslam o laseri, kedze po nom neostavaju jazvy a co som cital tak vacsina ludi podstupila tento zakrok.

Chcel by som sa opytat ci niekto z vas vie o nejakej kvalitnej klinike v Kosiciach s ktorou uz niekto z vas ma skusenost + aka je priblizna cena za odstranenie?

Je lepsie ist na sukromnu kliniku alebo do nemocnice kde maju takyto laser?

Budem vdacny za kazde info. Dakujem.

L.Borgia

ja som bola dnes na odstránení u nás v Dermatope odstránil mi 2 znamienka CO2 laserom v lokal. anesteze. v zázname je napísané, RA: bez kožného nádorového ochoreia ostatné pig. afekcie na tele dermatoskopicky bez známok dysplázie

predpísal mi krém FUCIDIN, zajtra si to mám odlepiť a 3 dni natierať krémikom. dúfam, že histologia bude v poriadku.

sydney

pred 2 tyzdnami mi vyberali stichy,na kazdom znamienku 4,takze moj chrbat spolu ostatnymi vyzera jak keby som preletela sklom. doktor mi poradil heparoid,aj bambucke maslo je na to fajn,ked som sa ho spytala,ja si ich nim natieram :)

melinda66

ja mám vybraté znamienko na krku a dva razy zašívané, kedže prvý raz sa mi rana roztvorila, dúfam, že to bude v pohode. Ešte to mám prelepené. A ošetrujete si to niečím?

PANETONKA

a ešte sa spýtam - injekcia sa picha priamo do znamienka alebo do jeho blizkeho okolia?? pri odstraneni laserom sa umrtvuje tiez?

llek

Vies co, hlavne by ta malo trapit, aby bolo to znamienko spravne vybrate. Treba rozlisovat- take tie trciace sosovice a ine neskodne veci a podozrive znamienka alebo take, co su na miestach, kde ich mechanicky nieco drazdi. Taketo znamienka ma najprv vysetrit koziar dermatoskopom a ten urci, akym sposobom sa ma znamienko vybrat. Ked odporuci jednoduche vybratie, jazva je mala, ked odporuci aj bezpecnostny lem, treba to respektovat a jazva bude vacsia. Podozrive, meniace sa znamienka, ak zmenia velkost, tvar, farbu, svrbia, zacervenaju sa, poranene znamienka- tam radsej opatrne a urcite nie laserom a vzdy vzdy histologia, to nech vas zaujima najviac.

PANETONKA

Laurina22 - no ved prave asi tej injekcie sa bojim najviac :) pretoze zatial počúvam z každej strany, že injekcia do oblasti brucha boli najviac :P a injekcii sa ja bojím ako čert svätenej vody :)

Laurina22

panentonka vobec sa nemusis nicoho bat:-)Budes citit len injekciu a ak daco zacitis lekar ti pichne este mezokain:-)

PANETONKA

Ahojte.

Chcela by som sa spýtať, či máte niekto skúsenosti s odstránením materského znamienka v oblasti brucha.. Premýšľam totiž o tomto zákroku, avšak mám veľký strach z bolesti, predpokladám, že tento lekársky úkon sa nerobí pod celkovou anestezou.... vopred dakujem za všetky reakcie.