Odstranenie znamienka

Príspevok v téme: Odstranenie znamienka
Dzax

Ahojte, bol som u koznej lekarky a povedala mi, ze su 3 sposoby ako sa da znamienko odstranit:

1)Laserom
2)Dusikom
3)Chirurgicky

Nieco som si uz ohladom toho na nete pozrel a vylucil som chirurgicky zakrok z dovodu, ze tie znamienka mam na tvari a ostavaju po tom jazvy.

Ohladom dusika mi povedala ze tento postup sa opakuje 3-4krat, potom ostane len jazva ktore sa zlupne.

Momentalne rozmyslam o laseri, kedze po nom neostavaju jazvy a co som cital tak vacsina ludi podstupila tento zakrok.

Chcel by som sa opytat ci niekto z vas vie o nejakej kvalitnej klinike v Kosiciach s ktorou uz niekto z vas ma skusenost + aka je priblizna cena za odstranenie?

Je lepsie ist na sukromnu kliniku alebo do nemocnice kde maju takyto laser?

Budem vdacny za kazde info. Dakujem.

Diana255

Mne ked vyberal stehy na krku tak mi dosť začala odtial tiecť krv, mysliš že to bolo normalne? Vyberal mi ich na 7 den. Dal Potrel mi to takym modro hnedym roztokom ktory sa na ranke uschol a tym to asi aj zastavilo krvacanie (neviem čo to bolo) a prelepil mi to ešte len sa bojim či to bolo dosť zrastene, neviem či to malo krvacať po vybrati stehov.

sydney

no na krku jazvicku mam ale takmer vobec ju nevidno,co som prekvapena,lebo mne sa jazvy hoja otrasne a vidno mi ich vsade inde,kde boli rezane,len tam nie:) nepotierala som nicim,ale unzavam ze som to zanedbala,ale sam doktro mi vravel ,ze ked ma raz niekto zlu hojivost,nic nepomoze. teraz v piatok mi idu vyberat stichy z chrbta,tak som zvedava co za dielo budem mat tam :D
no mamina mi vravela,ze do 7mich rokov som mala tak dokopy 3 znamienka a potom zacali naskakovat a kazde leto pribudnu (a to ja opalovaniu moc nefandim),vdakabohu ale tiez take male,ako pises aj ty :) este k tym jazvam,to zalezi ako ti to lekar spravi,oji terza pouzivaju nejake tie speci nite,ale ako som povedala,je to prd platne mojej kozi :D

Diana255

Sidney
a to sa ti tie znamienka robia stale? Alebo ich tam maš od malička? Mne sa sice tiež robia ale iba take male bodky asi 2 mm par na bruchu, pleciach, alebo pod krkom, tie som tam ešte pred 10 rokmi nemala, ale tie neriešim iba na krku som mala take vystupene a to som si dala vyrezať.
Vraviš že tam nemaš žiadnu jazvu na krku? Aj si si to s niečim natierala? Asi to zaleži aj od toho ako to chirurg spravi? ja to mam ešte prelepene :-)

sydney

suhlasim s delphiou. mam dlhodobe problemy so znamienkami a ustavicne mi musiac nejake vyzeravat. kedze sa mi jazvy hoja otrasne,na tvari som si dala vypalit dusikom a vdakabohu neostali jazvy,no na ostatnych miestach to treba rezat a dat histologicky vysetrit, clovek dneska nevie. na chrbte mam kopu jaziev, v piatok mi idu vyberat stichy po dalsich dvoch. na krku mam tiez vyrezane znamienko a jazva takmer ziadna, na chrbte sa ta koza predsa len viac namaha. ja ozeliem jazvy na tele,hlavne nech to poslu na histologiu a clovek si moze vydychnut.

Diana255

Ake mate skusenosti s odstranenim znamienka na krku? Je jazva tiež pod ťahom žeby sa časom rozširila ako napr na chrbte? Zatial to mam ešte prelepene ešte som to nevidela tak neviem čo ma pod tým leukoplastom čaka. Dala som si to odstraniť chirurgicky.

delphia

lutujem, ze sa pre neznalost problematiky dehonestuje praca lekara.
treba rozlisovat v prvom rade znamienko od znamienka a tiez pre konecny vysledok ma obrovsky vyznam aj lokalita, kde sa naevus nachadza. nie kazde znamienko sa moze odstranovat laserom. ak je podozrive, odstranuje sa klasicky chirurgickou exciziou, aby sa nasledne tkanivo mohlo histologicky vysetrit.
..a k tej lokalite asi tolko: samozrejme ze vysledok na chrbte je totalne odlisny od vysledku v podpazi. na chrbte sa skoro na 100 % jazvy roztiahnu a budu viditelne, lebo je tam obrovky tah a zataz na kozu a podkozie. ved clovek si tu oblast neporovnatelne a ovela viac zatazuje pohybom- predklon, lihanie, vstavanie,... pricom to mohlo byt urobene zo strany chirurga najkrajsie, ako sa len dalo. tak isto by ta roztiahnuta jazva bola vznikla aj po odstraneni laserom. jednoducho je to tou oblastou.

Laurina22

Aha rozumiem

No asi zavisi od chirurga mne moj chirurg hned povedal ze to je na tvari ze sa bude maximalne snazit to urobit co najkrajsie a aj urobil

Ale tak ja som bola na sukromnej klinike,viem o tom,ze statni siju ako masiari.....

ela070

LAURINA 22.dcere odoperovali 2 znamienka na crbte a na zahlavy.zostali jej vacsie jazvy ako samotne tnamienka a jedna taka skareda ze sme ju museli dat laserom zbrusit.v piestanoch si dala spravit laserom znamenko pod pazuchou a bolo to bez bolesti ked jej to robili chirurgicky povedala ze nikdy v zivote tak to bolelo.ja som si tiez laserom chcela dat odstranit znamienko laserom ale mi to v piestanoch nedoporucil tak som si to dala odstranit chirur.nebolelo to asi zalezi od chirurga. a islo to na histologiu ale pokial sa to da odstranit laserom tak urcite to treba dat mam aj kolegynu ta mala velku sosovicu pri nose tiez jej to odstranil laserom a neostalo jej tam absolutne nic .