Odstranenie znamienka

Príspevok v téme: Odstranenie znamienka
Dzax

Ahojte, bol som u koznej lekarky a povedala mi, ze su 3 sposoby ako sa da znamienko odstranit:

1)Laserom
2)Dusikom
3)Chirurgicky

Nieco som si uz ohladom toho na nete pozrel a vylucil som chirurgicky zakrok z dovodu, ze tie znamienka mam na tvari a ostavaju po tom jazvy.

Ohladom dusika mi povedala ze tento postup sa opakuje 3-4krat, potom ostane len jazva ktore sa zlupne.

Momentalne rozmyslam o laseri, kedze po nom neostavaju jazvy a co som cital tak vacsina ludi podstupila tento zakrok.

Chcel by som sa opytat ci niekto z vas vie o nejakej kvalitnej klinike v Kosiciach s ktorou uz niekto z vas ma skusenost + aka je priblizna cena za odstranenie?

Je lepsie ist na sukromnu kliniku alebo do nemocnice kde maju takyto laser?

Budem vdacny za kazde info. Dakujem.

Dzax

Mam este jednu otazku, dnes sa mi z jedneho znamienka odlupla ta cast co mi zmrazili dusikom, to znamienko tam este je len teraz je trochu mensie a nie je take vypukle, je urcena vyska do akej to znamienko musi byt mad povrchom? alebo to vedia vyrezat aj takto? Ja len ze zajtra tam asi zavolam a ked sa uz objednam a pojdem tam, aby som nemusel este platit aj za tu konzulaciu tak si ich uz dam vybrat, len chcem vediet co stym prvym teraz, aby som im vedel povedat a nechodil tam dvakrat :)

Dzax

Ok, dakujem ti velmi pekne za pomoc :) Zavolam tam a objednam sa, mozno pojdem aj na rastislavovu, uvidime kolko bude peniazkov. Pre studentov asi nemaju zvlast cennik ze?

Dzax

Mam uz len poslednu otazku, potrebujem listok od koznej a potom ist tam alebo staci ak sa len objednam a nemusim nic nosit?

delphia

na 100% vylucit patologicky proces v tkanive sa da jedine histologickym vysetrenim. je to uz na pacientovi, ci si ho zaplati alebo nie. donutit sa ho samozrejme neda. su to jeho peniaze a jeho zdravie, ale zaroven si berie na seba zodpovednost ak odmietne histologiu a v tkanive dojde ku benignemu zvrhnutiu.
ale samozrejme vela napovie aj vzhlad a skuseny chirurg uz vie, ktore vobec sa neoplati posielat vysetrit (vela ludi si napr. zamiena kozny vyrastok s trochu tmavsim povrchom s pigmentovym nevusom. rozdiel je pritom velky a preto najprv vsetky sa posudia pohladom- lekar uz vie, na co sa ma zamerat). takze mozno ani nie vsetky tvoje znamienka sa budu musiet vysetrit.

Dzax

Aha uz chapem :) A este k tej hystologii, je to potrebne? Kedze ludia ktory maju asymetricke znamienka alebo iny priznak kedy by mohlo ist o "nezdrave" znamienko tak jediny sposob je chirurgicke vybratie kvoli hystologii, ale ked urcia ze je znamienko v poriadku a je to len z estetickej stranky tak sa hystologia robi tiez?

delphia

...a este som zabudla na odstranenie znamienok laserom- v tomto pripade sa sice nepouziva ziadne instrumentarium a ani sici material, ale do ceny za vykon sa premieta cena laseroveho pristroja, ktora je niekolko milionov korun.

delphia

Dzax, takze vratme sa k cene. v nej je zahrnuta cena sicieho materialu, instrumentaria, ineho zdravotnickeho materialu, energii, plat lekara, setry. takze kym pre pacienta pod pojmom vybratie znamienka je len to samotne vyrezanie, no na druhej strane - poskytovatel tejto sluzby ma s tymto vykonom spojene aj urcite naklady. no a tie sa premietaju do konecnej ceny. co sa hystologie tyka- vysetrenie sa nevykonava na danom chirurg. pracovisku, ale na patologii a samozrejme ze aj ta praca patologa nieco stoji a preto si za nu treba zaplatit.

v nemocnici je suma za vykon o nieco nizsia. co sa tyka hystologickeho vysetrenia, tak predpokladam, ze aj v statnej nemocnici si ho treba zaplatit. zo zdravot. poistenia sa preplacaju vykony, ktore su indikovane zo zdravotneho hladiska. tie, ktore sa vykonavaju v ramci estetickych vykonov, si hradi pacient sam. a teda aj vysetrenie takeho znamienka, ktore je odstranene na ziadost pacienta

elen666

najrozumnejsie.....je chirurgicke........mas pokoj.ze vyrezu vsetky korene.lebo mne to bolo vysvetlene tak......ze ake velke je znamienko na tvari..take iste velke je aj pod kozou........tak z toho dovodu to vyberaju cele