Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Technicka univerzita v KE vs. TU v BA

Príspevok v téme: Technicka univerzita v KE vs. TU v BA
Xelibri

Ahojte, som dievca a na buduci rok uz budem potrebovat naisto vediet, na ktoru skolu si podam prihlasku a budem pokracovat. Zo vsetkych predmetov mam najlepsi vztah k matematike a fyzike, na psychotestoch mi vyslo, ze sa mam naozaj pohybovat v oblasti metamatiky, fyziky a logiky. Rozmyslala som nad tymito dvoma skolami, teda TUKE a TUBA a chcela by som poznat vase nazory, resp. skusenosti, aby som mohla tieto dve skoly porovnat a konecne si vybrat. Dakujem ;)

rew

Xelibri> zamysli sa hlavne nad tym co by si chcela robit.. chod na stranku skoly a preklikaj si po fakultach a jednotlivych odboroch co sa tam vobec da studovat.. a potom porozmyslaj ci chces pracovat v odbore, zostat ucit na skole alebo robit v tesku pri pokladni..? Ak chces ucit, zvazuj aj prirodovedecke fakulty UPJS alebo UK.
www.amazingsuperpowers.com
;)
Je pre teba programovanie strasiakom len preto ze nevies co mas cakat na vyske alebo s nim mas problemy uz teraz? robis teraz zadania z programovania tym sposobom ze precitas, porozmyslas a vies ako to spravit, alebo tak ako to robilo zopar mojich spoluziakov ze si to nechali niekym vypracovat a cele sa to nabiflili..? ak je spravna moznost cislo jedna a logicke mylenie ti ide, nemas sa coho bat.. ak ta nieco take aj bavi, odporucam VTI alebo kybernetika/UI na FEI - programatorov celkom dobre platia :)
nemozem porovnat TUKE a TUBA kedze som mala tu cest (no mozno nie tak celkom cest) ukoncit len jednu z tychto skol ale povedala by som ze je to hlavne o ludoch a o pristupe, ako z tvojej strany tak zo strany vyucujucich - obcas natrafis na niekoho kto ta vie inspirovat a ma ta co naucit, obcas na debilka ktory by ta aj mal co naucit ale nechce sa mu pripadne na takeho co chce len inspirovat ale ziadne uzitocne informacie ti nepoda.. a obcas proste na debilka (pripadne chudaka doktoranda ktoremu povedali ze sa nema co pripravovat na cvicenia aby ta nieco naucil ale robit vyskum). A ty si mozes tiez vybrat ci sa budes ucit len to najnutnejsie a opisovat odkial sa da (moj skromny nazor je ze chvilami je to celkom spravna cesta :)) alebo sa budes snazit zo studia vytazit co najviac :) btw.. neviem ako je to teraz ale.. mozes predsa podat prihlasku do KE aj do BA, nie? a mozno si nebudes vyberat ty ale oni ;) a co som tym vlastne chcela povedat.. aha.. nevyberaj skolu ale odbor.. :)

Aja02

Ja chodím iba na strednú, ale študujem informačné technológie,tak preto som sa pýtala. Programovanie nie je ťažké, záleží všetko od toho v akom jazyku programuješ. :) Ak ti ide dobra matika a fyzika, prečo nechceš ísť do BA na UK na fakultu matematiky,fyziky a informatiky? Kamarát študuje na TUBA FEI a páči sa mu tam. Prvé dva roky sú vraj ťažké, ale potom to už bolo v pohode. Teda aspoň preňho. Druhý kamarát študuje na UK FMFI odbor Informatika a páči sa mu tam. Je tam ťažká matika, ale to je asi pri technických odboroch bežné.

jankaaaaaaa

ja schodim na tuke strojnick fakultu. a podstata predmetov je postavena na matike a fyzike, ale treba si vybrat dobry odbor, lebo su tam aj malo technicke odbory - nudne, samozrejme pocitaj aj s technickym kreslenim..
dobra fakulta je aj letecka , tam je vela matiky a fyziky a je tam viacej zaujimavych odborov.

Xelibri

muc, to som uz pocula, ze na TUKE je doraz na matiku. Na TUBA snad nie ? :) Skor by som uvitala skusenosti studentov jednej alebo druhej skoly.

muc

ozri, cela TUKE stoji na matike. takze porozmyslaj, co ta zaujima a k comu mas vztah, fakult a odborov je tam habadej, takze urcite si vyberies. alebo potom na UPJS na prirodovedecku fa. studovat matiku a fyziku (lenze nezabudni na obmedzene uplatnenie)

Xelibri

najvacsim strasiakom je pre mna programovanie...nie zeby som bola z neho uplne tupa, ale na strednej robime v pascale, teraz nieco malo s delphi a neviem si vobec predstavit, ako to je na vysokej. jednoduche zadania by som zvladla, horsie je to so zlozitymi :(

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Technicka univerzita v KE vs. TU v BA - Fórum - ZDRAVIE.sk