Laska menom fenyletylamin

Príspevok v téme: Laska menom fenyletylamin
fgf

Precital som si mnozstvo odbornych aj poloodbornych clankov a uplne ma to znechutilo. Byval som romantik, cakajuci na tu pravu, teraz som cynik, ktoremu nebude chybat laska do konca zivota, kedze nic take neexistuje. Kazda jedna zlozka pritazlivosti aj lasky ma jasne vedecke vysvetlenie, az do uplnych detailov. Tieto veci by sa mali ucit na skole, potom by sme nemuseli slychat ignorantske reci typu "nechapem preco sa mi nepaci" alebo stare zname "srdcu nerozkazes". Zeny su jednoducho chladne, hormonmi a evolucnymi mechanizmami pohanane stroje bez slobodnej vole, co sa tyka vyberu partnerov; hovorte si co chcete. Len si spomente, ako ste sa napriklad naposledy chichotali tomu primitivnemu vtipu od nejakeho "fesaka", ktory vam v retrospektive vobec nepride vtipny. Alebo ked ste pri niekom citili nejake poeticke "spojenie", to nebol osud, len jedna chemicka reakcia za druhou. Neobvinujem vas z toho, ako vas priroda stvorila, len konstatujem fakty. A rada na zaver, vyhybajte sa HAK, oslabuje vam to schopnost detekovat muzske feromony a teda znizuje vase naroky. Nejedno manzelstvo sa rozpadlo, ked zena prestala brat pilulku a potom si uvedomila, ze sa zle vydala :)

ta3

tiez dnesnych mladych ludi lutujem a vobec by som nevymenila krasne nezisne priatelstva za mojich cias za pocitace a rozne elektronicke hry, ktore mladeho cloveka izoluju a nicia to ludske co v cloveku je, Beskyd to vystizne zhodnotil, je to smutne kam smeruje toto ludstvo vo vseobecnosti

jajka001_

chvalabohu ze som zo starej generation
trochu som zavidela dnesnym deckam co vsetkom maju ale ked si to tak vezmem, my sme toho sice nemali tolko ale mali sme omnoho viac co sa tyka inych veci

beskyd

RNG, viem ze si skor stara skola a asi si nevyrastal v takom moralnom marazme a hodnotovom relativizme v akom vyrastaju decka dnes. vzajomne priatelstvo a porozumenie je tazko uplatnitelne v spolocnosti kde kazdy funguje len ako chodiaca potreba ktora chce zrat, pit, sulozit najlepsi geneticky material a mat viac ako sused. dneska sa nenosi budovat vztahy na baze nejakych nezistnych priatelstiev ale skor na baze osobneho prospechu materialneho charakteru. okrem konzumu a spotreby totiz nikto neponuka ludom ine hodnoty a preto jedine co ostalo ludom prirodzene je sex a zvieracie pudy, preto aj tu sa o tom toci a myslim ze je to celkom verny obraz toho ako to realne funguje.

RNG

Co tak vzajomne porozumenie, partnerstvo priatelstvo, spolupraca.
Preco sa tu vsade pise len o sexe, feromonoch a zvieracich pudoch?
Alebo tej "laske" na ktoru ma kazdy iny nahlad a definiciu.
Sme predsa ludia a nie len pudom riadene zvierata!
Alebo sa medzitym spolocnost az natolko zdegradovala??

Deria

fgf, uvazujem nad tebou, hm.... predpokladam, ze si mlady a hladas zmysel zivota, co je uplne prirodzene. si inteligentny ale rozporuplny! myslim, ze prechadzas urcitou fazou, ktora pravdepodobne (nastastie)pominie. prajem ti, aby si sa zalubil. (alebo znova zalubil?) lebo laska je v zivote potrebna ako sol, (a nemusi to byt bezpodmienecne laska medzi muzom a zenou) ci uz je podmienena chemickou reakciou alebo nie, bez nej straca zivot zmysel. zrejme citas moc vedeckych studii, co ta ocividne zatazuje, ach, tie nie su tiez vzdy 100% spolahlive ale nezabudaj, ze este je tu nieco medzi nebom a zemou, co veda nevie vysvetlit. netrap sa vecami, ktore nemozes zmenit. vsetko pride samo, aj stastie, ked zacnes pozitivne mysliet. preto si daj pauzu s vedeckymi clankami.

fgf

fakt no comment na toto forum, tu ma kazdy v oblube vyvadzat o niekom zavery na zaklade par prispevkov, v tomto pripade sa fakt predviedli katy, vanilka a smejko - neuhadli ste o mne jedinu vec, skuste nejaku inu teoriu, mozno sa trafite.

a @jajka a spol, tehotna nie je, tiez si len domyslate...

beskyd

fgf, pozeras sa na to sice zrejme spravne ale strasne jednostranne, v tom je ta sranda. nakolko zijeme v rovnaom svete, skor ci neskor pochopis ze chlapi si vyberaju zenske tiez na zaklade hormonov ktore im diktuju co ich ma pritahovat a co nie. rovnako hormony chlapom diktuju aj to tebou uvadzane oplodnovanie co najvacsieho poctu zien, viem si predstavit ze x zenskych co sa doma staraju o chlapa, varia mu, peru, obskakuju, by tu mohlo namietat ze chlap je hormonmi ovladane prasa ked si nevie vazit co ma doma a beha za inymi. napriklad ja poznam jednu krasnu, ale naozaj nadhernu zenu, uplne zomieram ked vidim jej krasnu tvar co len na fotke. ale tato zena nevyzera ani vyzyvavo ani umelo ani vulgarne, je to velmi slusna, povabna, vzdelana a distingvovana baba s prijemnym prejavom a hodnotnym charakterom... ...a predstav si, viem ze nie je zdaleka az tak na roztrhanie ako ine baby ktore su sice trubky s umelym fejsom, jednoduche slepice ktorych jedinym zmyslom v zivote je kupit si drahe handry a kozmetiku a nabalit kesateho samca, ale zato vyzeraju ako k*rvy, chodia vo vypasovanych veciach, domachlene az strach. tak mi povedz aky tu funguje princip ked baby z tejto druhej skupiny su x krat ziadanejsie?? to je tak plytko zivocisny pud ze mam dakedy pocit ze este aj pes ked skoci na fenu tak je v tom viac emocii, porozumenia, estetickeho vnimania partnera, vnutorneho splynutia dusi a umenia ako medzi ludmi:)