Laska menom fenyletylamin

Príspevok v téme: Laska menom fenyletylamin
fgf

Precital som si mnozstvo odbornych aj poloodbornych clankov a uplne ma to znechutilo. Byval som romantik, cakajuci na tu pravu, teraz som cynik, ktoremu nebude chybat laska do konca zivota, kedze nic take neexistuje. Kazda jedna zlozka pritazlivosti aj lasky ma jasne vedecke vysvetlenie, az do uplnych detailov. Tieto veci by sa mali ucit na skole, potom by sme nemuseli slychat ignorantske reci typu "nechapem preco sa mi nepaci" alebo stare zname "srdcu nerozkazes". Zeny su jednoducho chladne, hormonmi a evolucnymi mechanizmami pohanane stroje bez slobodnej vole, co sa tyka vyberu partnerov; hovorte si co chcete. Len si spomente, ako ste sa napriklad naposledy chichotali tomu primitivnemu vtipu od nejakeho "fesaka", ktory vam v retrospektive vobec nepride vtipny. Alebo ked ste pri niekom citili nejake poeticke "spojenie", to nebol osud, len jedna chemicka reakcia za druhou. Neobvinujem vas z toho, ako vas priroda stvorila, len konstatujem fakty. A rada na zaver, vyhybajte sa HAK, oslabuje vam to schopnost detekovat muzske feromony a teda znizuje vase naroky. Nejedno manzelstvo sa rozpadlo, ked zena prestala brat pilulku a potom si uvedomila, ze sa zle vydala :)

vanillka

tebe hrabe v hlave......ta nechala tvoja novoobjavena partnerka alebo si o nej zistil nejake nemile skutocnosti a uz splietas teorie o chemickych vazbach

je to predsa tak aj u muzov...myslis si fakt ze muzi si nevyberaju podla rovnakych kriterii ako aj zeny?

ale tiez nerozumiem, preco by malo byt vsetko len o chemii..
mna napr. pritahuju na muzoch spolocne konicky, nazory, zaujmy,....toto s tym nema vela spolocneho

katy1976

fgf, sorry, ale ako citam, tak citam tie tvoje mudre reci o zenach a o laske, myslim, ze nie si normalny, nebola by som s tebou v jednej miestnosti ani 5 minut... jediny problem ktory mas, si ty sam:(

alebo?

fgf, ale ved si muz! si racionalne mysliaci tvor, neriadiaci sa hormonami, cize by nemal byt problem prepnut sa na stabilnejsich(hormonalne) muzov:) go for it!

fgf

jajka, mas pocit ze ludska sexualita sa da prepnut gombikom?

beskyd, o tom som zatial vela necital, ale povedal by som, ze viac menej staci ze je zena fertilna a pekna(=zdrava), ved muz ma evolucne za ciel oplodnit co najviac zien.

Inac v amerike uz maju stranku scientificmatch.com kde vam najdu partnera podla porovnania DNA, ale stoji to 2k $

beskyd

fgf, skus to otocit a daj teoriu o tom podla coho si vyberaju partnerky chlapi:) aby sa dali lepsie vnimat tie rozdiely, mna by to celkom zaujimalo napriklad:)

jajka001_

riesenim pre teba by bolo nájsť si poriadneho chlapa. ved naco by ti bola zena bez mozgu, ovladana len hormonami.

fgf

Co by som nevedel vysvetlit.."ako to ze zena dokaze milovat aj muza na voziku, ci muza ktory je 15 rokov priputany na lozku, nerozprava, musi ho nosit na zachod alebo mu menit plienky?" - ved je jeho manzelka, ale uz vidim ako si ho dobrovolne vyberie ked je slobodna a ma na vyber zdravych, a aj keby sa taka nasla, je to vynimka 1 zo 100000, koho to trapi..

"Ako to ze zena dokaze hlupo aj cely zivot znasat diktaturu muza-tyrana?" - Tyran je dominantny, ma moc - to je pre zeny pritazlive.
"Ako to, ze dobri chlapci skoncia s mrchami?" - Lebo su submisivni a mrchy ktore rady maju nad niekym moc to vyuzivaju. Je to toxicky vztah, ale obom docasne vyhovuje na uspokojenie ich potrieb.

A co ze existuju harmonicke vztahy, to je az take neuveritelne?

Kvety zla

A vies o tom, ze chemicke reakcie sposobujuce "zamilovanost" u zien sa v priebehu celej doby vztahu menia? A ze po cca dvoch rokoch zamilovanost vyprcha, preto vtedy nastava skuska vztahu - kedze vsetky tie chemicke reakcie (inac, uvedomujes si ze kazdy jeden pohyb tvojej ruky, svalu, myslienka, vnuknutie, premyslanie, su ovplyvnovane hormonmi a chemickymi procesmi? ludia su strasne svine asi kedze sa riadia takymi prizemnymi vecami ako je chemia...) menia svoj ucel, system... a ano, vtedy zena zisti ci za to vsetko mohli iba nejake chemicke procesy alebo je v tom... laska.
a co je to laska? asi dalsie chemicke procesy v mozgu - mozog predsa vyhodnocuje vsetky vonkajsie vplyvy prenasane zmyslami, ze?
rozober cloveka na miniaturne atomy, na chemicke reakcie - no aj tak nebudes schopny vsetko vysvetlit. ako to ze zena dokaze milovat aj muza na voziku, ci muza ktory je 15 rokov priputany na lozku, nerozprava, musi ho nosit na zachod alebo mu menit plienky? ako to ze zena dokaze hlupo aj cely zivot znasat diktaturu muza-tyrana? ako to, ze dobri chlapci skoncia s mrchami?
a ako to, ze je na svete kopec normalnych, obycajnych, harmonickych vztahov, bez prisernych dram?
nie vsetko je len cierne, biele. nie vsetko je stopercentne vedecke, a to, ze mame pre nieco nazov neznamena, ze pozname aj podstatu.