Laska menom fenyletylamin

Príspevok v téme: Laska menom fenyletylamin
fgf

Precital som si mnozstvo odbornych aj poloodbornych clankov a uplne ma to znechutilo. Byval som romantik, cakajuci na tu pravu, teraz som cynik, ktoremu nebude chybat laska do konca zivota, kedze nic take neexistuje. Kazda jedna zlozka pritazlivosti aj lasky ma jasne vedecke vysvetlenie, az do uplnych detailov. Tieto veci by sa mali ucit na skole, potom by sme nemuseli slychat ignorantske reci typu "nechapem preco sa mi nepaci" alebo stare zname "srdcu nerozkazes". Zeny su jednoducho chladne, hormonmi a evolucnymi mechanizmami pohanane stroje bez slobodnej vole, co sa tyka vyberu partnerov; hovorte si co chcete. Len si spomente, ako ste sa napriklad naposledy chichotali tomu primitivnemu vtipu od nejakeho "fesaka", ktory vam v retrospektive vobec nepride vtipny. Alebo ked ste pri niekom citili nejake poeticke "spojenie", to nebol osud, len jedna chemicka reakcia za druhou. Neobvinujem vas z toho, ako vas priroda stvorila, len konstatujem fakty. A rada na zaver, vyhybajte sa HAK, oslabuje vam to schopnost detekovat muzske feromony a teda znizuje vase naroky. Nejedno manzelstvo sa rozpadlo, ked zena prestala brat pilulku a potom si uvedomila, ze sa zle vydala :)

doubledog

fgf
lenze ona suhlasi, lebo jej chemicke procesy v mozgu vyhodnotili tuto situaciu tak, ze je treba suhlasit

tak sa moc netes, neni to uprimne
to je len presna suhra serotoninu, dopaminu a neviem coho este :)

alebo?

fgf, ked muzi nepoznaju "srdcu nerozkazes" , tak mi vysvetli temu co sa tu rozoberala intenzivne den dozadu, ked sa muz po 5rokoch spoluzitia so svojou priatelkou zalubil do svojej kamaratky a sam nevie ktoru chce. To si len myslis, ze muzi pouzivaju viac rozum, keby t robili tak by to vyzeralo trochu inak:) Povecsinou myslia tym, co maju v nohaviciac, co zase ovplyvnuju len hormony a pudy:)

nestuduj tolko vedecke informacie, ked ti to potom skodi v beznom zivote, lebo pre zdravy zivot jedinca nie je prirodzene aby ti uz nikdy nechybala laska, kvoli tomu, ze si nieco precitas:)

ShaulaThalit

fgf: súhlasím s tebou. pre jednostranné osoby to vyznie všelijako, ale pre tých, ktorí sa rozumejú, venujú sa istým poznatkom to nie je nič prekvapujúce. Netreba to však tragicky.

feferooon

hahahah...sa smejem na tom!!!!:D:D:D...vsetko v zivote sa neda vysvetlit len vedou!Ale je to aj to duchovne("medzi nebom a zemou")...ludia prosim neverte vsetkemu co vyprodukuje veda.Verte tomo, comu chcete verit.Co citite vo svojom vnutri.Urcite nie takemuto hlupemu clanku!!!:)

doubledog

muzi aj zeny si vyberaju, a feromony ci hormony tam maju vplyv
ved to je celkom mile, nie?

chcelo by to nejaky pokus, pouzit umely fenetylamin a feromon, ze ci to sposobi lasku k hocijakej zene, ktora bude po ruke

jajka001_

feromony funguju na oboch stranach :)
jaky si zabavny, ze bude ti vraviet z povinnosti, ze ta lubi, lebo jej to bude vnucovat nejaky hormon :)))
zmier sa s tym, ze zeny si vyberaju,ano, je to tak, vy sa tvarite ako lovci, my ako korisť, ale v skutočnosti zenu neulovis ak to sama nechce.
niektore vtaky maju taku fintu, nalakaju dravca od svojho hniezda s mladymi, tak ze sa tvaria ako zranene, nechaju sa prenasledovat a ked su uz dost daleko od hniezda, zrazu uletia. zeny maju podobne finty na muzov, tvaria sa zranitelne, ulovitelne, ak chcu byt ulovene. v podstate mas pravdu a narok na svoju depresiu, ak si ta nejaka zena vyhliadne, urcite si ta ulovi. mal by si sa snazit byt uuuplne bez pachu lebo besnej zene proste neuniknes :DD

fgf

Tak v prvom rade zdaleka nie som frustrovany z toho ze nemam babu; dost nelogicka prezumpcia z vasej strany, vzhladom k tomu, ze som pisal, ze mi "laska" nebude chybat. Ddog, nie kazdy co nema babu musi byt niceguy, ako ty rad predpokladas. Co mi vadi je, ze aj ked sa nejakej zapacim, budem vediet, ze to je hlavne kvoli nejakym chemickym zluceninam a podvedomymi vplyvmi, a ze "milujem ta" budem hovorit asi len tak z povinnosti, ked viem, ktora zlucenina ma nuti to hovorit. Co sa tyka chlapov, my nemame ziadne hormonalne vykyvy, zenske feromony maju na nas minimalny vplyv, netrapia nas malichernosti typu chemicke zlozenie slin(mozno sa vam uz stalo, ze rande celkom uslo, ale az po prvom bozku ste si uvedomili, ze nic z toho), a co je hlavne, nedokazeme urcit, ci sa nam neznama zena paci alebo nie na zaklade ovonania jej spoteneho tricka, narozdiel od vas - a chudak chlap moze pouzit akukolvek vonavku, neoplyvni to jeho strukturu MHC(cim je od vasho odlisnejsie, tym viac vam vonia, a cuchove podnety su najsilnejsie, co sa tyka posobenia na podvedomie). Navyse este vieme oddelit emocie od rozumu, chlapa som este nikdy nepocul povedat "srdcu nerozkazes" alebo nieco podobne.

A beskyd, tato tema je o pritazlivosti ako celkovej, nie len sexualnej, kde velkost svalov je priamo umerna mnozstvu bab, ktore zbalis na jednu noc. A take sliepky najdes ajtak vacsinou v baroch, a ked ma chlap vypite, standardy prudko klesaju :)

A slavkad, nezalezi na tom, kolko to vedci budu skumat, vedecka "gramotnost" vacsiny populacie je ajtak uplne katastrofalna, ale to uz je na inu temu(ktoru som tu kedysi chcel zalozit, ale zas by nikam neviedla, lebo jeden proti stadu nic nezmoze)

beskyd

fgf, a nevztahuje sa tento tvoj zaver aj na chlapov? chces azda tvrdit ze vsetky tie vulgarne, plytke a umele sliepky v minisukniach, bez stipky povabu a sarmu su ziadane preto lebo v nich chlapi vidia nejake umenie a esteticno?:D alebo ze su tie pipky milovaniahodne, oddane, hodnotne a neopakovatelne bytosti s jedinecnou osobnostou a charizmou?:)) chlapi sa riadia vacsinou rovnakymi pohnutkami ake tu pripisujes zenam a funguje to na rovnakom chemickom principe, ludia su teda pokial ide o selekciu partnerov vo vacsine pripadov zvierata, to je fakt, ale plati to na oboch stranach.