darovať krv môžu aj alergici ??

algr

tiez som alergicka a aj to udavam v dotazniku.. darovat chodievam uz od strednej skoly co je pomaly 6 rokov a v pohode

Jobinka

Já mám alergiu 18 rokov , nemožem darovat krv :-( velmi ma to mrzí , že nemožem darovat krv . Mám krvnu skupinu 0 :-)

katkalentilk

Dobrý deň, v priebehu 2 rokov som darovala krv 4x, a chcela by som v tom naďalej pokračovať bohužiaľ dnes mi zistili alergiu na roztoče a mám užívať ZODAC tabletky a NOSOFAN. Chcem sa spýtať, môžem aj naďalej darovať krv, alebo radšej nie?
Ďakujem za odpoveď.

vsevedka

Je dobre, ze si taky zodpovedny, vsak informuj sa este pre istotu pred odberom. Inac keby krv nemohli alergici darovat, no juuj, ved dnes je uz tusim kazdy treti v SR alergicky a situacia sa kazdym rokom zhorsuje. Samozrejme intenzita alergii je rozna, jednemu sa po mandarinke vyhodia len 3 svrblive vyrazky, iny trebars po jahode schyta prinajmensom astmaticky zachvat.Tie potraviny somuviedla zamerne a nespomenula pelove alergie, pretoze alergeny potravinove i liekove mozu vyvolat az zivot ohrozujuce situacie.

lienocka2808

Ano krv mozu darovaj aj alergici, ktori prave nemaju akutnu rozvinutu formu, cize neberu momentalne lieky proti alergii. Aj ja som alergicka na PNC a darujem krv. Tak ide hlavne o to aby neboli zvysene protilatky v krvi proti alergenom.