Krčné mandle - absces

Príspevok v téme: Krčné mandle - absces
anjelik9

Najprv som mala angínu keď mi ako tak prešla znova som zostala chorá s tým že je to absces poslali ma do nemocnice kde mi mandľu narezali a každý deň otvárali aby mi odtiaľ povytekal všetok hnis...teraz som už asi týždeň doma a na kontrole aj pred odchodom z nemocnice mi lekári odporučili vybrať mandle že sa im nepáči tá asymetria mandlí (obe mám zväčšené no tú na ktorej sa mi spravil ten hnis viacej) že sa mi to vráti že do mesiaca tam prídem opäť bo abscesy sa zvyknú opakovať a nemôžu vidieť čo je za mandľou a ak tam niečo zostalo tak sa mi to vráti...kto je na tom podobne? dali ste si mandle vybrať abo ste si ich nechali v tom prípade mali ste znova absces či len tak strašia?...inak angíny nemávam možno len raz v živote aj to neviem či to bola vôbec angína (teda okrem tejto myslím)

vďaka za vaše názory

elsa5.5

takže vybrali Ti mandle a ešte aj antibiotiká 5 krabičiek?to je troška veľa nie?ja beriem antibiotiká,ale nie toľko a mandle som si vybrať nedala teda bolo mi to navrhnuté ale jednoducho nie vždy si dám predpísať antibiotiká a je pokoj:)

anjelik9

no nakoniec som si ich musela dat vybrat bo bez antibiotik mi vydrazali asi tyzden a potom zase zvacsene potiahnute takymi bielimi povlakmi hrca na krku a za 2 mesiace 5 krabiciek antibiotik sa mi zda nejak vela

luss-3

ja som tiez mala abces na mandli dokonca naoboch naraz a mne poradii nevyberat mandle zebo ze sa to moze vratit a sadnut na srdce alebo na klby a dosledky by boli zle