Pokazené zubky v 3,5 roku

Príspevok v téme: Pokazené zubky v 3,5 roku
mishka22

dobrý den,
chcela by som sa poradit,
mam 3 a pol ročnu dcerku, ma už dost pokazene horne predne 4 zubky, a všimla som si že sa jej asi včera kusok už z jedneho odštiepil.. :(
čo robit? ist k zubarovi? su to mliečne zubky.. zatial sa nehlasi že by to mala citlive, ale čo ked sa odlomi viac alebo iny zub? ?
dakujem za rady

zuzkas

no mojej prvej dcére začali doslova odhnívať,mala to škaredé,len korene jej trčali a zapalovalo sa to.práve preto sme potom chodili na čistenie k zubárke.malá si umývala zúbky pravidelne,ale keďže mala stále flašu,tak tým sa jej zúbky kazili.ako som písala,aj malý má flašu,ale s vodou a mlieko má ráno a večer vo flaši,ale potom umývame zúbky.svokru mám sestričku u zubára a malý chodí pravidelne na preventivky.tiež predávajú v lekárni tbl.pre malé detičky na spevnenie zúbkov.prv to bolo normálne,že to dávali v škôlke každý deň,teraz si to rodičia musia kúpiť.

............

Ano o tej flaši viem že som spravila chybu čaj aj kakao... no teraz už je neskoro :( len sa bojim či sa jej to zlomene nemože neako zapalit alebo čo..
a lieky kazia určite hlavne antibiotika...

zuzkas

k zubárovi sa má chodiť už od prerezania prvého zúbku.ja som bola s malou prvý krát keď mala 2,5roka-čistili jej zúbok.tiež sa jej začali dosť skoro kaziť,ale my sme urobili chybu v tom,že mala často flašu s čajom.teraz mám malého 2,5 ročného,ten si sámm pýta kefku aj niekoľko krát za deň,piť dávame len vodu a zúbky má krásne.tie zúbky ktoré sú zlé,sa už neopravia,ale kým vyrastú trvácne treba diaťe naučiť na pravidelné čistenie zúbkov a tiež návšteva zubára by mala byť samozrejmosťou.

soffa

v takom veku si uz deticky maju umyvat zubky.je len na strane rodicov ci to nezanedbavaju.to ze ma este len miecne zubky nic neznamena,lebo ak ju k tomu nebudes viest cistit si zubky,tak si pokazi pri takom systeme aj tie trvale,.vsetko je to o prevencii..nic v zlom,ale nie je nic skaredsie ako pokazene zubky u malych deti.pamatam si spoluziaka ktory mal v 4 rocniku na zakladke zhnite zuby.doslova,nechutne

lost

nepovedal by som ze je az tak neskoro, cim skor si zoberie to rutinu ze umyvat si zuby, tym lepsie, predsa len asi na to su tie mliecne zuby, aby sa clovek "popalil" a naucil sa co treba robit :D