Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Manzel a byvala

Príspevok v téme: Manzel a byvala
vinetka

Ahojte,

mam hrozne depky a som nazurena, ze moj manzel poza moj chrbat navtivil byvalu (vydata s detmi). Nadiktoval jej vsetky nase udaje (tel. cisla, adresu) a ona nam uz stihla poslat aj pohladnicu. Rozisli sa kvoli jej nevere. On o nej vsak dodnes rozprava velmi pekne, ako o prvej laskej, svatici... Pomaly sa citim, ze ja som popri nej nula. Raz som s nou komunikovala cez chat (stale nam vypisovala) a poriadne ma sacovala. Ona je 10 rokov nezamestnana, sedi doma, nudi sa, tak kontaktuje byvalych. Manzel povedal, ze ju berie len ako kamaratku, blabla, ale vie, ze som na nu alergicka a aj tak za nou siel pokecat si o jej detickach. Co robit?

jajka001_

si mu mala povedat ze tak si najde novu pracu...co by ste robili. nechaj tak, este by ti vycital ze ty sa doma povalujes (hoci by si sa cely cas tocila okolo TVOJHO dietata - ved on ho nechcel, ty si ho donutila, okolo domacnosti a okolo neho) a on musi na teba tvrdo pracovat.

vinetka

Weva, neviem. Presne tak, on mi dal tolko kadejakych dovodov preco nie, ze neviem, ako na to reagovat. Na to, ze co budeme robit, ked pride o pracu, som mu skutocne nevedela odpovedat. Zaskoroval. A este som sa aj citila zle, ze nazarabam tolko, co on. Este mi povedal, ze moje problemy sa skoncia, ked otehotniem a jeho potom zacnu. Ja sa uz o dietati s nim nebudem bavit, na sex moze zabudnut a zacnem si zit zivot sama pre seba. Inak to nevidim. A mozno mi osud niekoho prinesie do zivota:)

Weva

vignetka - mna by len zaujimalo, ci sa skutocne tak obava o blaho svojho potencionalneho dietata, alebo len nasiel sposob ako Ta dotlacit do kuta,kedze na taketo scenare fakt nie je ako reagovat.. ako ked nieco NECHCEM viem si to odvovodnit na 101 sposobov...

Ma pravo zit ako povazuje za vhodne, o tom potom, ale moc srdecny a velkorysy sposob to asi nie je :(

jajka001_

vinetka- proste by ste sa uskromnili. vzdy sa da nejak prezit. kolko ludi ma dve, tri deti. kedysi aj viac, a zili. mozno nemali luxusne dovolenky ale to neznamena ze sa mali zle.

vinetka

Weva, viem, ze chapes, co sa snazim napisat. Som smutna, lebo neviem, ako tuto situaciu vyriesit, ja som deti nechcela az do spred roka. Ked som ako mlada zaba randila s chalanmi, nasli sa taki, co by mi velmi radi urobili dieta uz po par mesiacoch, ale vtedy som nechcela ja, tak to skoncilo rozchodom.
Dva dni po svadbe za mnou manzel prisiel s tym, ze chce, aby som bola stastna a ze bude mat so mnou deti. To bolo uplne z cista jasna. Mna to uprimne potesilo a dalej sme si zili. No a teraz toto.

jajka, jasne, ja viem, ze starost hlavne o malinke dieta by bola na mne. Preto som napisala, ze na to musi byt pripravena hlavne zena, lebo chlap nie je dojka, kolkokrat na plazi vidim zeny s malymi detmi a bez tatka... Tatkovi sa dieta pripravi do kociarika, prebalene a napapane a ked zacne mrncat, dovezie ho mamicke.
Najnovsie (vcera) mi povedal, ze co by sme robili, keby prisiel o pracu, kde by sme sa podeli s polrocnym, rocnym dietatom. Ze dvaja dospeli sa lahsie prebiju zivotom, nech sa stane cokolvek. On stale vymysla take katastroficke scenare. Na toto som vsak nevedela, co mu povedat. Hoci zarabam na polovicnom uvazku viac ako by som zarobila na Slovensku na plnom, zarabam stvrtinu z toho, co on... Keby prisiel o pracu, to by sme boli fakt v keli, lebo na jeho robotu je naviazana aj nasa zdravotna poistka a kadeco ine. Alebo ked sa to stane, ked dieta uz chodi do skoly (muselo by chodit do sukromnej, co je par tisicok $$$ mesacne), to by fakt nebolo nic moc. Navyse stretava kolegov v praci, ktori by uz davno mohli byt na dochodku, ale maju deti na vysokej skole, co je poriadne mastne, tak sa nechce do toho namocit aj on.

jajka001_

ked budes mat dieta musis ratat s tym ze starat sa budes hlavne ty. ake prebdene noci? moj muz spal ako zabity, maly ked zamrncal, som ho vybrala a nakrmila. nevyspala som sa iba ja. neviem co ma tvoj manzel za predstavu o zivote, deti su radost, problemy su na to aby sa riesili, zivot bez deti je nudny a prazdny. nech bude to dieta akekolvek, ci sikovne ci nie, aj tak bude vase naj naj naj, to su pocity, ake nezazijes pri nicom inom a ver tomu ze su zamenitelne s vystupom na Mount Everest. uzivat si pohodlie...to moze aj tak. pises ze zaraba dost. jedine co mu bude chybat, ze ho uz nebudes obskakovat a nebudes mat vzdy chut na sex, lebo budes unavena.

Weva

Jasne - nemyslim si ze kazde dieta je planovane, ale ze sa o tom ludia pred svadbou rozpravaju. A ak Ta niekto poziada o ruku este stale je cas sa o tom bavit, nie? Teda aspon u mna boli taketo zasadne predstavy o zivote (nie je ich vela, len zopar) dolezite pri vybere partnera na cely zivot... Aj ked - uprimne som sa s chlapom co by mi povedal ze dieta nechce nestretla, asi to bolo o mne vzdy jasne, ze deti chcem takze by chlap co nechce o mna zaujem nemal, lebo by sme si "nesadli".

A suhlasim s Tebou - zalubis sa do konkretneho muza a az potom pride myslienka na dieta (teda ak nemas 40 a netikaju Ti biologicke hodinky :) ale to je iny pripad)... ved preto ani nemam pocit, ze si urobila Ty alebo on niekde chybu - len je otazka ci ste sa nevyvinuli natolko inym smerom, ze bude ak pri tom zostanete jeden z vas velmi nestastny :( teda skor Ty ak sa vzdas materstva. Ja som mala z minulych prispevkov pocit, ze ste sa o tom praveze bavili a ze on na rovinu povedal, ze deti nechce. Ak som nieco pochopila nespravne, tak sa ospravedlnujem!

To ze ma manzel uspesnu karieru ma uprimne tesi, rovnako klobuk pred Tebou ze nesedis len doma na zadku, ale pracujes aj ked nemusis. O to narocnejsie to musi byt v zahranici (kde inak zijem i ja a bez babiek a pomoci a kamosiek to tiez nie je med lizat a ani materska ako u nas za sociku tu teda nehrozi :))

No a na to, ze sa moze hocico stat - to beriem! Je to asi sucast celeho toho balika, ktory clovek na seba nalozi, ale urcite by ma to, ze budem mat mozno chore / postihnute dieta, alebo dceru ktorej bude ublizovat manzel neodradilo od toho mat deti. A situacie potom budem skusat riesit ked pridu. A mozno budem mat genialneho syna, ktory vymysli ked bude mat 30 novy typ umelej oblicky a bude zachranovat ludske zivoty a postara sa o mna na stare kolena, a povie, ze "mama, bez Teba s tatom by som to nikdy nedosiahol, boli ste a ste i dens fantasticki rodicia a viem ze ste pre mna vela obetovali"... Ja dufam v skor takyto scenar :))))

vinetka

My sme sa o tom, ze sa chceme vziat nebavili. Manzel ma poziadal o ruku a velmi rychlo sme boli svoji, o tomnto sme nedebatovali, prislo to na nas rovnako a on sa na zenbu velmi tesil. Bol pre mna prvorady, viac ako chodiace semenniky, nebrala som si chlapa len kvoli dietatu. A po rokoch naraz bum - tuzim po dietati a uplne ma to depta.
To by si pozerala, kolko zien ma neplanovanych deti... Kludne sa pritrafi aj po x rokoch manzelstva. To si fakt myslis, ze kazde dieta je poctivo naplanovane?
Ked zena koji, tak len tazko da dieta do vedlajsej izby, aby mohla spinkat s manzelom.
Projektovy manazer z domu velmi robit nemoze, aspon nie 5x v tyzdni. Moj manzel si 12 hodinovky tiez nevybral. Ale momentalne nam to za tie peniaze stoji. Vo svojom obore je spicka, pracuje vo firme, kde je takmer nemozne sa dostat, som nanho velmi pysna.
Nepoznas ma, nevies ako a kde zijem, lebo nezijem na Slovensku a tu je vsetko uplne ine, aj s jaslami aj s pracou, tak je tazke mi radit. Ja na polovicny uvazok pracujem teraz a kludne by som pracovat vobec nemusela, ale nechce sa mi sediet sama doma. Rodicia mi hovoria, ze neviem co od dobroty, tak som si vymyslela dieta:) Nie je to tak, ale je pravda, ze sa na zivot nestazujem. Ked sa dieta vydari, je to super, ale na druhej strane si mozno pozabudla, ze sa moze hocico stat, dieta bude chore a ty sa vytrapis na smrt. Alebo ti bude dcera vyvolavat, ze ju manzel tlcie, budes mat leniveho syna... To mi vravi manzel, ci chcem podstupit taketo riziko, ked teraz mame bezstarostny zivot.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Manzel a byvala - Fórum - ZDRAVIE.sk