MISS 2011 - skutočná krása, alebo?

Príspevok v téme: MISS 2011 - skutočná krása, alebo?
Miss2011

práve som si prezrela profil všetkých dievčat a zaskočil ma fakt, že takmer všetky, ak nie všetky majú podľa BMi podváhu, resp. váhu nižšiu minimálne o 5kg vo vzťahu k ideálnej zdravej váhe. zarazilo ma to, vravím a pýtam sa:

"toto je skutočná krása? že dievčatá spĺňajú prehnané požiadavky na figúru a pritom zdravotné hľadisko ideálnej váhy je posunuté dozadu?"

Stavím sa, že je omnoho viac žien krajších, ktoré majú ideálnu váhu (zo zdravotného hľadiska), prípadne aj pár kíl navyše! A nie takto umelo vychudnuté ženy! Ja som takisto chudá, ale geneticky, neviem to ovplyvniť a vôbec mi nepripadá že mám peknú postavu. Chýba mi to, čo ostatným, zdravým, silnejším ženám - akási iskra, čaro, sexappeal...

Napríklad, finalistka č. 8 má výšku 171, 48kg. Ja mám 48kg pri výške 160 a som vychrtlá. Neviem si predstaviť tú dotyčnú...

Laura22

Inner ako mozes napisat,ze obezita nie je nebezpecna?Pri obezite trpia klby,trpia cievy,trpi traviaca sustava,trpi srdce.

Inner

miss,

vola sa to mytus krasy. Uz som to vela krat pisala do diskusii, uz sa mi nechce :-). Ale strucne: preto je nasadeny trend ultrastihlych zien, aby sa v zenach umelo vytvaral pocit frustracie. Spokojne zeny nechudnu, nenakupuju kozmetiku, oblecenie, bizuteriu, topanky a nechodia na plasticke operacie. Ale ked sa v nich vytvori dojem, ze take, ake su nie su v poriadku, tak sa budu chciet menit na masovo propagovany obraz dokonalej zeny - stihlej, bez vrasok, bez porov, strii, celulitidy atd.

Pritom su to nerealne vymysly, ktore sa dosiahnut nedaju. Dokonca sa z niektorych veci robia choroby. Napr. celulitida je sposob ukladania tuku. Nie je to nic, co by trebalo liecit alebo odstranovat. Je to preto, ze zenam sa tuk uklada priecne, muzom pozdlzne. Nic viac, nic menej. Obezita takisto nie je nebezpecna, pokial clovek ma v norme cholesterol. Pretoze ten zabija. Atd., atd.

Jednoducho frustrovana zena, citiaca sa skaredo a nedokonale = dobry biznis. Preto sa vsade presadzuje jeden typ zeny. V minulosti napr. tucna zena bola povazovana za zdravu. Na muzov sa velmi marketing nezameriava, pretoze nasa kultura nuti zenu byt v pozicii tej, ktora ma vyzerat dobre, ma byt sexy a dokonala.

miss2011

keď to tak všetko čítam, všetky príspevky, akosi mi dochádza, že je to o niečom úplne inom - komercia, reklama modelingových agentúr a pod. Ale na druhej strane, keby aj, prečo je v dnešnej dobe trend, aby až takto chudučké ženy boli považované za dokonalé, určujúce v oblasti módy, modelingu? Prečo nemôže by modelkou aj žena kyprejších tvarov, veď aj taká žena dokáže byť krásna, a má v sebe aj niečo viac, iskru, sexappeal. A šaty sa nešijú len veľkosti XS, ale aj M, L,... tak prečo by vzorom mali byť iba ultraštíhle ženy? Nehovoriac ešte o mladých, neskúsených dievčatách, ktoré v období puberty hľadajú svoje ideály a potom to končí tak, že máme stúpajúcu tendenciu ochorení týkajúcich sa prijímania potravy, anorexia, bulímia. Už vyše 5 rokov neuznávam tieto súťaže MISS - nielen preto, že média ako také vnucujú, resp. ovplyvňujú verejnosť, mienku a hlavne mladé dievčatá, ktoré sa následne snažia prispôsobiť svoju postavu tým modelkám, ale aj celkový spôsobom nakladania s financiami, akoby nebolo iných oblastí, kde sa dá efektívne zainvestovať... Ale tak biznis je biznis, s tým asi nič neurobíme.

Jednoducho ja sa len zastavujem nad trendom 21.storočia.

smajliQa

ludia a bavi vas rozpravat sa o tom???? kazdy nech sa stara o seba, nie???? naco na nich poukazujete.. su chrde???? tak su.. su skarede alebo pekne alebo jake krivonohe???? no tak su... a co,????
nemate ine temy????

natalia123

Suhlasim SmajliQa, ja sa niekedy fakt pozastavim natom, ako vyzeraju niektore dievcata. Na miss SR su fakt skarede, tuctove typy, nic zaujimave, ziadna iskra. Ja vo svojom okolim mam ovela krajsie a prirodzenejsie kamaratky, ktore su take krasne, ze sa s vacsinou spatnych miss nedaju ani porovnat. Urcite je medzi nimi je aj zopar krasnch zien, no malo...
A k tej vychudnutosti. Andrea Veresova ( ktora je fakt krasne zena) raz v telke vravela, ked ju na castingu vybrali medzi finalistky sutaze miss, tak jej rovno povedali: 8 kg dole ( hoci bola prirodzene stihla)... Tak s tymi hladovkami je nieco pravdy. Vravela, ze mala dni, kedy v kuse pila len mrkvove stavy a ovocie a proste bola cely den hladna. Ale tak to je osudom modelky alebo miss :)

t333

Vsetky Miss su jednoduche sutaze pre jednoduchych ludi.
Koho vobec bavi tieto saskarne pozerat? Zvlast, ked si kazda vacsiaagentura spravi vlastnu sutaz, kazda na inom TV kanali.
Zi si po svojom a nestaraj sa o tento primitivizmus. Nech si retardovane prasiatka krochkaju vo svojom Miss valove ;)

krivkanohy

Ja si myslim, ze menej jest je urcite zdravsie ako prejedat sa, resp. jest viac, co je v dnesnej dobe dost rozsirene v zapadnej Europe, uz odmalicky nas doma nutia dojest cely tanier, aj ked nie sme hladni, preto neviem, kolko ludia sa vie ovladat, a kolko si trha jedlo od huby, aby nepribrali. Mozno su take od prirody, mozno nie, ale rozhodne byt baculkou nie je vyhra, a ked je to este k tomu genetika, tak sa s tym urcite tazko bojuje hlavne v dnesnej "pazravej" dobe. Pokial niekto jedava malo, ale dostatok zeleniny a ovocie, z ktorych ma potrebne vitaminy a mineraly, tak na tom podla mna nie je vobec tak zle.