je priateľ lakomý alebo je to normálne?

Príspevok v téme: je priateľ lakomý alebo je to normálne?
Michala11111

ahojte neviem možno čo tu budem rozoberať je úplne bežné, Totiž s priateľom sme spolu 5 rokov a z toho 3roky žijeme spolu. Ja mám mesačne 300 eur on 1200 eur, takže je tam podstatný rozdiel. Ale ked ideme niekam na výlet, napr. lyžovať sa vždy si musím presne polovicu zaplatiť. Na nájom mu presne polku dávam. Teraz som chcela ísť na dva plesy a kedže ja som tam chcela ísť musela som kúpiť aj jemu aj sebe lístok jeden stojí 20eur a pre mna to je veru dosť a oba plesy som tak platila ja. Ked ideme na večeru raz pozýva on, ja raz. Možno je to bežné neviem. No najviac mi vadí že on príde z obchodu s plnými taškami oblečenia a mne napr. nekúpi nič ani jednu čokoládu a ja ked som šla po obchodoch vždy som mu aspon slipy doniesla. Neviem posúdiť či to je tak aj v iných vzťahoch, nakoľko iné vzťahy som nemala.
ďakujem za názor

makovnik

A navyse,na co si clovek zvykne tak to si uz potom nedokaze ani tak vazit.Ked ti bude niekto pravidelne kazdy den 10-krat opakovat,ze ta strasne miluje tak po case to bude mat pre teba asi taku hodnotu,ako ked ti povie ahoj.Ale ked ti to povie tvoj milacik celkom uprimne,vo vhodnej chvili,na ktoru si pekne dlho cakala tak to bude mat pre teba asi taku hodnotu,ako keby ti povedal "vezmes si ma"?Zrozumitelnejsie to uz vazne napisat nedokazem.

angela85

ach jaj ze rozmaznane, cokoladou ktoru mi prinesie,lebo vie ze ma tym potesi, kurnik ved nikto sa tu nebavi o diamantovych prstenoch, ale o pozornostiach a ziadna z nas tu nepise, ze jej priatel plati vsetko a vsade

angela85

ja neviem ako vy ale ja ked som si hladala priatela, tak s tym ze s nim chcem zit a nie uzivat si zopar horucich chvil, z toho som vyrastla niekde po dvatsiatke
michala tiez vie o tom svoje, kedze je s nim 5 rokov

makovnik

samozrejme deti mozu mat,aj ked nebudu oficialne manzelia,ale aj to potom podla mna uplne zmeni situaciu....vobec sa nic take ale nemusi stat a mozu sa rozist.Podla mna iba Michalin priatel chce predist tomu,aby si Michala zvykla na nejake pravidelne pozornosti,lebo na co si clovek zvykne,to uz potom musi mat a velmi tazko si odvykne.Vid niektore dievcata,ktore tu pisali,akych skvelych priatelov oni maju,lebo im vsetko platia.Keby teraz natrafili na nejakeho racionalne premyslajuceho noveho partnera tak by boli totalne sklamane.Pritom on by nic zle nerobil, ale to len oni by boli rozmaznane z predchadzajucich vztahov.Podla mna v tomto spociva podstata veci.

ivana45

jeeeje, makovnik, takze- takto je to "nikdy nebudu manzelia a tym padom nikdy ani nebudu mat deti"
Som sa ukludnila.
Trocha mi vrtaju v hlave nemanzelske deti, ale nad tym porozmyslam neskor.
Makovnik, prepac, mne to pripada ubohe, aby si sa oznacil za dojnu kravu, ak na spolocny zivot das viac penazi, nez tvoja partnerka.
Prosim ta, nezen sa a nerozmnozuj sa! Ale v tvojom pripade staci to prve. Lebo v tvojom svet je tym automaticky zabezpecene aj to druhe.

angela85

no moj nazor je taky, ved naco by si tu ludia vymyslali, ked ich tu nikto nepozna. tu akurat moze fakt vsetko povedat a bez prikraslenia

makovnik

ivana45 kludne sa moze stat,ze nikdy nebudu manzelia a tym padom nikdy ani nebudu mat deti,preco predbiehas?Dnes sa stava aj to,ze sa ludia rozidu zo dna na den a aj ked manzelstvo by nemalo na to sluzit, aj tak je jasne, ze potom (v manzelstve) uz ludia premyslaju menej zbrklo, ako ked maju vztah uplne bez zavazkov (ich vztah teraz).Preto je podla mna nezmysel pozerat sa na peniaze Michalinho priatela,ako na nejake spolocne peniaze. Su to iba jeho peniaze a je na nom ako s nimi nalozi.Obcas jej nieco kupi,aj na sviatky aj na narodeniny (to uplne staci) a ked chce Michala niekoho,od koho bude dostavat pravidelne nejake pozornosti tak je jasne,ze sa bude musiet poohliadnut inde,pretoze tento muz velmi spravne nema zaujem byt uz teraz nejakou dojnou kravou :-)

angela85

no makovnik, ved bez vas by to uz ani nebolo ono, to by vzdy boli na temu dva tri nazory a vsetci ostatny by s tym len suhlasili.
ja si rada precitam aj ten tvoj i ked s nim nie vzdy suhlasim, ale urcite nad nim porozmyslam

lakomec

angela vsak vidim :D mne je to v podstate jedno ja lutost nepotrebujem , bolo to davno chcela som len napisat aky ludia existuju nevedela som ze sa za to dostanem na listinu mentalne nestabilnich nevadi ... neprispievam do tohto fora vobec a neviem ak sem chodia ludia co si vymyslaju je to ich vec ja som to neurobila, ale su aj taky muz!!! a pre dobro nas vsetkych zien dufam ze je na svete iba jeden takyto a hadam ostane stary mladenec a neznici jednej z nas zivot :D , odchadzam sa solarkovat tak sa majte krasne a piste basne :D