je priateľ lakomý alebo je to normálne?

Príspevok v téme: je priateľ lakomý alebo je to normálne?
Michala11111

ahojte neviem možno čo tu budem rozoberať je úplne bežné, Totiž s priateľom sme spolu 5 rokov a z toho 3roky žijeme spolu. Ja mám mesačne 300 eur on 1200 eur, takže je tam podstatný rozdiel. Ale ked ideme niekam na výlet, napr. lyžovať sa vždy si musím presne polovicu zaplatiť. Na nájom mu presne polku dávam. Teraz som chcela ísť na dva plesy a kedže ja som tam chcela ísť musela som kúpiť aj jemu aj sebe lístok jeden stojí 20eur a pre mna to je veru dosť a oba plesy som tak platila ja. Ked ideme na večeru raz pozýva on, ja raz. Možno je to bežné neviem. No najviac mi vadí že on príde z obchodu s plnými taškami oblečenia a mne napr. nekúpi nič ani jednu čokoládu a ja ked som šla po obchodoch vždy som mu aspon slipy doniesla. Neviem posúdiť či to je tak aj v iných vzťahoch, nakoľko iné vzťahy som nemala.
ďakujem za názor

liv99

lakomec: tak to bol ale priatel :)))))) som sa zasmiala :))) chuda to ziena, co s nim skonci. lakomy chlap = cista pohroma!

lakomec

lost vies ake to bolo chore ? ked sme sli do alberta si kupit veceru uznavam pravidlo raz ja raz ty , ked platil on ja som si kupil pekne instant za euro,15 lebo mne ho bolo aj luto ked iba 2 000 oci zarabal a ked som sla platita ja nezamestnana studentka tak take chipsi take chrumky , taku belgicku cokoladu ze som pri pokladni sa divala a ucet 18 eur a toto robil vzdy, ked sme boli v tatrach nemal peniaze a isiel im tam rozpravat ze no co tak dam o pat eur menej ze nabuduce donesiem , no des, v kaviarnach sa o pat centov vadit , ked bola niaka oslava kazdy zobral kolo a ked bol na rade on tak siel na wc , tak isto pred kinom ked sme sa dostali na rad ze dva listky a nahodou mu zazvonil telefon ktory som ja teda nepocula a kino som platila ja , alebo by nikdy nekupil mineralku v kine lebo stala neviem ci euro pade, proste tak lakomy ze u mna to uz bolo len na diagnozu a vzdy ked prisiel som odratavala sekundy kedy to pride a prislo to vzdy , nemas prosim ta jednu cigaretu ,ludia ale ja uz som bola po niakej dobe taka nasrata ked mi to povedal ze sa mi tak zhnusil ze uz som ho nemohla ani vidiet a on doteraz nemoze pochopit preco som sa s nim rozisla, inak ked sme boli na mojom aute a niekde sme zastali tak ja som vzdy nechala pusteny motor nech sa kuri ked bol on hned vypinal aj ked bolo minus 30 len nech sa mu benzin neminie a inak jasne auto bolo jeho rodicov :D a to mal no teraz ma 35 tak vtedy mal 30 a prisaham ze ani v jednem veci som nezvelicila nic

lakomec

lost myslela som to tak ze som bola napriklad so spoluziakmi na obed a platila som za jedno jedlo devat eur on tam potom prisiel a nadaval mi pol hodiny ci som normalna ze co tam jem ked je to take drahe , vo fast foode mas menu max za pat aj s napojom haha :D hej hej existuje a to som vam nepovedala vsetky veci to by ste sa zasmiali este viacej je mi luto dievcata ktore s nim skonci

lost

loool, to fakt taky chlap existuje? :D
to mi normalne ze zlepsilo den :D:D
a ze fastfood lacnejsi ako restika, no to iste :D :D

ksl

A ešte - ženy zvyknú robiť jednu brutálnu chybu vo vzťahu, keď si myslia, že dokážu prevychovať chlapa... Je to o ničom, žiadna manipulácia ani dohováranie alebo usmerňovanie nepomáha,lebo sa buď nepodarí vôbec, a ak aj áno, tak len na veľmi krátke obdobie. Nikto nemá rád byť manipulovaný. Treba si vždy k sebe nájsť človeka, čo v prvom rade uznáva rovnaké alebo aspoň podobné hodnoty ako on sám. To je pevný základ na ktorom sa potom dá budovať...

lakomec

ahojte neda mi zareagovat akeho som ja mala priatela , ja som chodila na VS este som nepracovala , teraz uz makam pohoda... Mala som takeho priatela boli sme spolu iba dva mesiace alebo o trosku viacej no a co robil take strasne? obidvaja sme fajcili , on cigarety nikdy nemal vobec sa nehambil mi vyfajcit pol krabicky cigariet a nechat ma ist domov za napriklad dva tyzdne co som ja platila cigarety on kupil raz , nikdy nenatankoval za viac ako desat euro a ked mal dojazd 30 kilakov tak sa vozil akoby nic, mal telefon na kredit ktory si nedobijal takze ked prisiel pred moj dom tak zatrubil lebo nemal na prezvonenie a vyvrcholilo to tym ze ja som mu dala na vianoce darcek za 150 eur a on mne nic :D ale vobec nic , na veceru do restiky ma nikdy nezobral lebo to bolo drahe ze on neda desat eur za predrazene jedlo tak sme jedli iba vo fast foodoch , obliekal sa znackovo a ked som mu povedala ze mi kupila mama kabat za sesto eur tak mi povedal ze on take lacne ani rifle nema a dival sa na mna a fajcil moju cigaretu :D snazili sme sa platit napoly , respektive ja som platila viac a ked bol on na rade niekde sme sedeli kupil mi mineralku a ked som ju dopila uz mi neobjednal dalsiu a vzdy ked prisla casnicka povedal ze uz nic nehcceme a dve hodiny som tam sedela bez pitia :D , zobral ma na vikend do tatier iba za ubytovanie sme mali platit 100 eur on si zobral iba 25 a povedal ze karta mu momentalne nefunguje :D a vyvrcholilo to tym ze mi po nom kamaratka poslala peniaze 100 eur a nikdy mi ich nevratil s tym ze ich zabudol hento toto az ma natahoval 6 tyzdnov a potom som ho pustila k vode a uz mi mohol basnicky vypisovat a vytrubovat pred domom ako ma strasne miluje , ano chlapci dufam ze vas teraz neroztrhne ale rozisla som sa s nim kvoli peniazom , vsetky peniaze co som mala vtedy nasetrene som pri nom minula , a po tych dvoch mesiacoch ked som mu povedala ze na kavu nejdem lebo na nu nemam tak ani ho nenapadlo povedat mi ze pod ja ti ju kupim , iba mi povedal ci si moze zobrat cigaretu a zobral mi posledne tri a ja som potom musela ist za kamaratkou nech mi pozicia na cigi :D michaela este stale si myslis ze tvoj priatel je lakomc??????

ksl

Asi ti to tu už napísali aj iní, ale ak ti to vadí, čo i len trocha, tak potom to nie je vhodný partner pre teba a čím skôr sa ho zbavíš tým lepšie pre teba, akokoľvek to bude bolieť... Peniaze sú veľmi potrebné a bohužiaľ to hlavné čo rozbíja vzťah - možno to teraz u vás tak nevadí, ale čo bude, ak sa vám náhodou podarí dieťa? To si budete náklady s ním spojené tiež deliť na polovicu? Ty budeš mať materskú a on? A vôbec, ako ťa sakra on má rád? To aj jeho rodičia od neho chceli polovicu nákladov, keď bol ešte s nimi?
Ja, z môjho osobného hľadiska by som s ním vyrazila dvere... Obrazne povedané.

mifka

Ano,kým mu narovinu a priamo nepovie v čom je problém,bude jej partner hrať mrtveho chrobáka a manipulovať a rozhodovať o všetkom sám. Nemala mu zaplatiť vstupenku,bola to len jeho vypočítavosť. je to sebec.Ked na ten ples nechcel ísť,tak nemal,ale nechať si platiť od ženy s tak nízkym príjmom je hanba.

Excell

Uhlie, jej priateľ asi ťažko myslí na deti a budúcnosť keď si kedykoľvek z obchodu donesie plné igelitky oblečenia pre seba. Si zrejme nečítal čo píše zakladateľka témy. Je to jednoducho lakomec a držgroš. Normálny debil.