je priateľ lakomý alebo je to normálne?

Príspevok v téme: je priateľ lakomý alebo je to normálne?
Michala11111

ahojte neviem možno čo tu budem rozoberať je úplne bežné, Totiž s priateľom sme spolu 5 rokov a z toho 3roky žijeme spolu. Ja mám mesačne 300 eur on 1200 eur, takže je tam podstatný rozdiel. Ale ked ideme niekam na výlet, napr. lyžovať sa vždy si musím presne polovicu zaplatiť. Na nájom mu presne polku dávam. Teraz som chcela ísť na dva plesy a kedže ja som tam chcela ísť musela som kúpiť aj jemu aj sebe lístok jeden stojí 20eur a pre mna to je veru dosť a oba plesy som tak platila ja. Ked ideme na večeru raz pozýva on, ja raz. Možno je to bežné neviem. No najviac mi vadí že on príde z obchodu s plnými taškami oblečenia a mne napr. nekúpi nič ani jednu čokoládu a ja ked som šla po obchodoch vždy som mu aspon slipy doniesla. Neviem posúdiť či to je tak aj v iných vzťahoch, nakoľko iné vzťahy som nemala.
ďakujem za názor

Pikachu

to elicirka

:-)))

Boze moj:-)) Ty ten sex nechces????

Ak nie, nespi s nim, lebo potom si prostitutka. AK chces, tak sa dohodnite na 10E a navzajom si ich zaplatte. Boze moj.

monika123

Ahoj Michala, skús sa spoliehať na seba, hlavne na to čo cítiš. V prvom rade sa s partnerom porozprávaj.
Ja môžem hovoriť len za seba, tiež som mala lakomého partnera a nakoniec som celú domácnosť držala ja keď prišlo dieťa. Nabralo to taký spád, že keď som išla do pôrodnice nechcel mi kúpiť ani župan. A pozdejšie ani kupovať veci na dieťa.
Asi som ho chcela len ja - no neviem, skončilo to rozvodom.
Každý sme však iný a máme iný vzťah sama musíš vedieť vycítiť čo je akurát pre teba dobré. Oporúčam prečítať knihu prečo muži milujú potvory od Serry Argov.
Páčil sa mi názor od elicirky. :-)

angela85

jaj nejako uz moc tu tlacite michale svoje nazory a dost extremne, pozrite sa kazdy si svoj partnersky zivot predstavuje inak a kazdy ma byt vo vztahu stastny a spokojny a ona zrejme nieje, tak nech sa rozide ked hlada nieco ine alebo nech to proste riesi. no co uz ludia sa rozchadzaju kvoli horsim malichernostiam.
staci si najst takeho partnera ktory bude mat podobne nazory vo vztahu.
a z tych reci o lakomcoch, rovnopravnosti a zlatokopkach sa uz zacinam smiat

elicirka

co som pisala o tom sexe snad sa zlatokopky neurazili ale bohuzial peniaze su v dnesnej dobe dost dolezite ja 26 rokov zijem v manzelstve a neviem aby manzel cakal kym ho ja zalozim ale ine to je potom ked pridu deti a co bude potom ked bude tiez drzgrosit ved to je asi samoluby chlap ja to poznam moja priatelka sa tak rozviedla pre taky podobny problem a cim starsi tym horsie ale kazdy moze podla svojho pocitu a srdiecka to poznat a ze som pisala ze ho trba nechat aj to je moznost radsej skor ako neskoro vela stastia ja mam stedreho manzela asi som rozmaznana dnes mi kupil snezienky tak vela stastia

elicirka

takeho chlapa treba opustit cim skor tym lepsie skus mu za noc zinkasovat 20 eura ked bude mat chut na sex povedz ved ty si to chcel tak zaplat

*schlau*

Necitala som vsetko, ale nevidim v tom ani tak lakomost, ako skor nieco ine, a to konkretne, ze on si pravdepodobne nie je isty tym, ze ten vztah vyusti do krasneho, stastneho, bezproblemoveho a dlhodobeho manzelstva, ktore potrva, az kym vas smrt nerozdeli. Cize uz pred vstupom do vztahu pripustal aj tu moznost, ze jedneho dna sa ten vztah moze rozpadnut, nemusi sa, ale moze. Mozno uz mal predtym nejake vztahy, ktore sa skoncili sklamanim a rozchodom, alebo mali take vztahy jeho kamarati, jeho znami, a preto sa snazi byt obozretny, cize pravdepodobne si nechava otvorene zadne dvierka, aby v pripade, ze by k buducnosti nahodou doslo k rozchodu, nelutoval, ze ho sice svojho casu krasny, ale nie trvaly vztah stal vela penazi, ktore musel minut na "nejaku zensku" a nakoniec predsa doslo k rozpadu vztahu. Ak raz takuto obozretnost a prefikanost v sebe ma a ak uvazuje takto, tak tento sposob uvazovania mu uz nikdy nikto z hlavy nevytlcie. Ked ho naozaj velmi lubis a ked ti na nom velmi zalezi, nezostava ti nic ine, len sa s tym zmierit a akceptovat ho takeho, aky je. Zarobit 300 € a predpokladam, ze väcsiu cast z toho vynalozit na podnajom, znamena, ze ti zostane naozaj velmi malo, co mas na minanie pre seba (oblecenie, kozmetika, nejake knizky, CD-cka, naplne do tlaciarne, software, vylety s kamoskami a ine...). Je to obdivuhodne, ak niekto dokaze z toho vyzit. Mozno by ti prospelo, keby si si nasla este nejaku dalsiu pracicku, ktora by ti zabezpecila vedlajsi prijem, pripadne ak by si si urobila nejake jazykove alebo pocitacove kurzy, vdaka ktorym by si si neskor mohla najst lepsie platenu pracu, lebo v tomto pripade nexistuje u teba sanca ziskat peniaze pre seba aj z ineho zdroja ako z tvojho vlastneho zarobku.

rony26

nechcem tu nikomu robit obhajcu, ale elicirka len nadnesene reagovala na istu cast v diskusii (listky na ples)...je to vytrhnute z kontextu, netreba hned tasit mece

žažiká

elicirka ty to asi tak aj praktizujes len inym sposobom spavas so svojim za handry, zabavu a zradlo...ci sa mylim? Vraj "ked ty si chcel sex" hadam sa sexuje preto ze to chcu obaja ci? ci ty vytrcas ked chce len on a ty inkasujes?

to su rady az mi je z vas zle...

žažiká

necitam tu vsetko, ale niektore prispevky ci nazory su na hlavu. Ked si zena mysli ze chlap je tu od toho aby platil vsetko. To je takzvane "zlatokopstvo"...No napriklad ja som s priatelom vyse 3 rokoch este nezijeme v spolocnej domacnosti ale jenormalne ze sa striedame v plateni ked ideme niekam na veceru ci obed, alebo ked sa stane ze sme spolu niekolko dni ideme na polku a podobne. Myslim si ze je to normalne. K tomu som nezamestnana on tiez t s pracou nema lahke. Nemyslim si zeby chlap mal vsetko tahat z vlastneho. Ci uz ide o vlastny rozmar alebo o spolocny. A take nazory ze "uvedom sa" "opusti ho" co to ma byt? ste sibnute? Ved chalan setri co je na tom zle? Ved raz sa mozno vezmu a istotne tie peniaze do niecoho normalneho vrazi. Ci si chodi za ne uzivat niekam sam? hm? Ja by som toho svojho neopustila len koli tomu ze zaplatim sem tam za veceru ci vstupenky ved je to normalne. To asi normalne nieste vy...Ja sa vo vztahu zase nebojim povedat svoje baba nech skusi tiez sa k nemu ozvat ako to citi ved ked su tak dlho spolu nemal by to byt problem, neze po rokoch sa pohadate koli nejakemu nakupu :D myslim si ze je to jej problem ze zaraba len 300ky a nesnazi sa aby mala viac ci studiom alebo hladanim lepsie platenej roboty. viem ze to v dnesnej dobe nieje lahke ja to zazivam na vlastnej kozi ale kazdy zdravy clovek si je sebestacny a nemal by vycuciavat svoju lasku.

JohnnyQ

Ak nie je muz v manzelskom zvazku tak nevidim nic zle na tom ked sa trosku ulakomy - ved peniaze sa v dnesnej dobre zarabaju naozaj tazko takze preco by mal muz este utracat na priatelku a kupovat jej saty, vstupenky, atd.
Zeny by chceli rovnopravnost ale ked treba cvakat lôve tak to je uz vylucne chlapska zalezitost ?

@Michala1111@
Musim uznat ze v tomto pripade je tvoj priatel mozno trosicku viac lakomy nez je zdrave. Ale tak po 5 rokoch co ste spolu si to mala uz davno riesit nemyslis ? Tak navrhujem sa s nim o tom porozpravat pretoze uprimnost je to najdolezitejsie vo vztahu.

@Peterforyou@
Chlap musi dat aj posledne ? No zas neprehanajme ! Starat sa o priatelku je spravne ale nerobme z toho hned zalezitost "vsetko pre lasku" ok ? Treba byt realista v tomto svete inak clovek velmi rychlo padne na hubu a bude ho to mrziet.