je priateľ lakomý alebo je to normálne?

Príspevok v téme: je priateľ lakomý alebo je to normálne?
Michala11111

ahojte neviem možno čo tu budem rozoberať je úplne bežné, Totiž s priateľom sme spolu 5 rokov a z toho 3roky žijeme spolu. Ja mám mesačne 300 eur on 1200 eur, takže je tam podstatný rozdiel. Ale ked ideme niekam na výlet, napr. lyžovať sa vždy si musím presne polovicu zaplatiť. Na nájom mu presne polku dávam. Teraz som chcela ísť na dva plesy a kedže ja som tam chcela ísť musela som kúpiť aj jemu aj sebe lístok jeden stojí 20eur a pre mna to je veru dosť a oba plesy som tak platila ja. Ked ideme na večeru raz pozýva on, ja raz. Možno je to bežné neviem. No najviac mi vadí že on príde z obchodu s plnými taškami oblečenia a mne napr. nekúpi nič ani jednu čokoládu a ja ked som šla po obchodoch vždy som mu aspon slipy doniesla. Neviem posúdiť či to je tak aj v iných vzťahoch, nakoľko iné vzťahy som nemala.
ďakujem za názor

bertoliny

Ake domace prace? Ved ak chce, aby chalan vsetko platil, lebo je to vraj "pravidlo" tak potom nech ona robi v domacnosti sluzku, lebo aj to je spolocenske pravidlo. Bud jedno alebo druhe a nie taka "emancipacia", ktora vyhovuje iba zenam - aj vsetko plat a aj pomahaj so zenskymi pracami. Tie, ktore to takto vnimaju si zasluzia jedine tak kopanec do sragov.

Michala11111

samozrejme že sú to jeho peniaze...
no ked spolu žijeme, varím mu, periem, žehlím...
a ja mám tak málo lebo som ešte študentka
a samozrejme keby to je opačne by som mu kupovala všeličo platila, bolo by mi blbé pýtať niečo od človeka ktorý zarába 4x menej ako ja

bertoliny

Sme v case zenskej emancipacie tak ake ze chalan ma platit? Ak zaplati je to iba jeho dobra vola a ziadne pravidlo. Uz sa konecne zobudte. Aby nakoniec neodkopol on teba a tebe zostanu iba oci pre plac.

bertoliny

A ty by si mu nieco dala, keby si ty mala mesacne 1200 EUR a on iba 300 EUR? Silne pochybujem a hlavne pochybujem, ze by si s takym muzom nieco chcela vobec mat takze o com je tato debata? Mozes byt rada, ze s tebou vobec je. Ze je s niekym, kto zaraba tak nepomerne malo ako on, lebo ty by si nebola. Nie ste manzelia tak preco by mal do teba nieco investovat? Hadam preto, aby si ho za pol roka odkopla? To nech si radsej svoje eura usetri a ked mas malo tak si zarob viac. Ked budete manzelia tak potom mozes taketo veci riesit, ale teraz nemas narok...su to jeho peniaze a nic ti nedlzi...

Michala11111

no neviem že by to tu už niekto rozoberal pojdem kuk
No ved to že ani mne sa to nezdá normálne, lebo pochádzam z rodiny, kde sa berie ako samozrejmosť že chalan pozýva, kupuje...
a tým že so iného nemala som nevedela