je priateľ lakomý alebo je to normálne?

Príspevok v téme: je priateľ lakomý alebo je to normálne?
Michala11111

ahojte neviem možno čo tu budem rozoberať je úplne bežné, Totiž s priateľom sme spolu 5 rokov a z toho 3roky žijeme spolu. Ja mám mesačne 300 eur on 1200 eur, takže je tam podstatný rozdiel. Ale ked ideme niekam na výlet, napr. lyžovať sa vždy si musím presne polovicu zaplatiť. Na nájom mu presne polku dávam. Teraz som chcela ísť na dva plesy a kedže ja som tam chcela ísť musela som kúpiť aj jemu aj sebe lístok jeden stojí 20eur a pre mna to je veru dosť a oba plesy som tak platila ja. Ked ideme na večeru raz pozýva on, ja raz. Možno je to bežné neviem. No najviac mi vadí že on príde z obchodu s plnými taškami oblečenia a mne napr. nekúpi nič ani jednu čokoládu a ja ked som šla po obchodoch vždy som mu aspon slipy doniesla. Neviem posúdiť či to je tak aj v iných vzťahoch, nakoľko iné vzťahy som nemala.
ďakujem za názor

soffa

a este nieco.my s priatelom,zarabame rovnako,mame spolocny ucet,ale kazdy ma este svoje sporenie(rovnaka suma)na malickosti,ako su narodeniny,vianoce,on na auto,proste take bocaky,a je na nas,ako tie peniaze minieme.

soffa

neda mi zareagovat...mifka.,nekupit si vlastne veci,ak zarabas,obmedzit sladkosti?a nabuduce,co?povie ti ze netreba kupit chleba lebo je to zbytocnost?hrozne,nie som niejaka rozmaznana,ale toto nie!!!nedovolit si kupit nieco ak zarabam,lebo je to zbytocnost???!!!hrozne,takto zit by som nechcela...

zolik.ova

tebe nekupi nic ??????????
ziedne oblecenie, nic ???????
strasny somar !!!
ja bezne dostavam darceky obcas su mi male ,obcas su nevkusne aj dovolenka bola o nicom mohol dat hotel Atlantis nie hento.. somar ,ale nevadi sex mam ,auto mam, dom mam takze som vlasne stastna

angela85

mifka tak, tak, treba to riesit a mozno treba ist na to fintou, vypocitavost ci az prilisne setrenie je dost velka crta v nasej osobnosti, ale tiez neurcuje ci vas niekto lubi alebo nie

mifka

Vieš manusa,je to aj o zlyhaní komunikácie a partn.neochote to riešiť. My sme zaviedli systém obálok,do kt.dáme všetko to,čo treba zaplatiť a jedna je na jedlo. Máme stále v chladničke trochu jedla,na kt.sme sa dohodli a máme ho radi a okrem toho sa každý deň dohodneme,čo uvarím. Aj mne vykrikoval,ked som si kúpila jedno avokádo,že to nepotrebujeme,ale neustúpila som,lebo žijeme len raz a jedno avokádo za mesiac nás nezruinuje. Má aj dobré nápady,napr.obmedzili sme sladkosti.Ešte som skúsila jeden ťah,že som pred ním začala byť aj ja lakomá a hľadala som len výpredajové a tie najlacnejšie šmejdy a poriadne mu to po čase začalo liezť na nervy a nakúpil plnú chladničku a aj persil na pranie. On o tom rozhodol a vtedy to bolo v poriadku. Je to boj,ale ty si poradíš.

manusa

moja milá, ja mám tiež presne ako si opísala, takého priateľa.Neviem ani ja čo mám urobiť? Už som ho aj vyhadzovala, lebo on žije v mojom byte a on mi prispieva presne na polovicu. Ak niečo kúpim na jedlo ja on povie , že to nemusí mať, ale ked ho ponúknem všetko si zoberie, ale peniaze na to nedá. Vieš to sú ľudia, bez chrbtovej kosti.Darček ,to považuje za zbytočnosť. Všetky sviatky neuznáva iba 40tku, 50tku atd ostatné sú iba všedné dni

makovnik

AdamKrt vystihol si to s humorom tebe vlastnym.Myslim to uplne vazne.Kto pochopi pochopi a kto nie tak nech iba kuka.Tlieskam tvojmu humoru a vydrzi vysvetlit naucnou a hravou formou relevantne fakty niektorym nasim zamerne nechapajucim slecnam,ktore sa sice tvaria,ze nepotrebuju nic extra,ale v skutocnosti toho extra cakaju extremne vela :-) A ak to nahodou jedneho dna dostanu tak uz pokukuju,ci suseda nahodou nema o kusok viac :-) A teraz podho do nas zenusky.

AdamKrt

makovnik: iba 3 cokolady ? :)
--------------------------------
To je teda riadny skrt. Anca z Hornej Dolnej dostava 12 cokolad a 4 bonboniery k tomu. Kazdy vikend kvetinku a na konci mesiaca puget kvetov. Na konci roka idu vzdy tradicne na Hawai a na vyrocie zoznamenia vzdy 3x obletia zem.

Ale ten jej je asi lakomec, lebo som pocul, ze jej kamaratka Dorka a ten zavodne jazdi na traktoroch s vleckou. On ju berie na kazde preteky a kazdu vyhru venuje jej. Maju diamantami osadeneho trabanta a veceru jej musi podavat zo smaragdoveho crepnika. Maju trosku problem s vodou. Nemaju ju doma, pretoze miesto vodovodu maju narazene sudy na sampanske, ktore im tecie z kohutikov. Uz maju pripravene dole v suterene aj svoje rakvy, osadene diamantami, rubinmi a platinou. Dorka hovori, ze zlato uz nechce, vraj platina je teraz in. Ale kedze je uz kriza a nic neni iste, zacina pokukovat po svagrovi. Ten je totiz predseda miestneho polnohospodarskeho druzstva a ak dojde ta hyperinflacia, musi mysliet na zadne kolecka, pretoze z platiny sa nenazere. Zato zo stadecka kravok budu furt dobre biftecky.

Neviem vsak, ci aj ten Dorkin priatel neni skrt. Totiz Jozefinka si nasla nejakeho, ktoremu je aj Zem mal. Vola sa nejaky E.T. a je vraj mimozemstan. Kupuje planety, len taky fukot. Tot jej daroval na 5 tyzdnove vyrocie 2 planety a 3 mesiace. Sikovny je veru. To ma dnes hodnotu te nehnutelnosti...

:-DDDDDDDDD