je priateľ lakomý alebo je to normálne?

Príspevok v téme: je priateľ lakomý alebo je to normálne?
Michala11111

ahojte neviem možno čo tu budem rozoberať je úplne bežné, Totiž s priateľom sme spolu 5 rokov a z toho 3roky žijeme spolu. Ja mám mesačne 300 eur on 1200 eur, takže je tam podstatný rozdiel. Ale ked ideme niekam na výlet, napr. lyžovať sa vždy si musím presne polovicu zaplatiť. Na nájom mu presne polku dávam. Teraz som chcela ísť na dva plesy a kedže ja som tam chcela ísť musela som kúpiť aj jemu aj sebe lístok jeden stojí 20eur a pre mna to je veru dosť a oba plesy som tak platila ja. Ked ideme na večeru raz pozýva on, ja raz. Možno je to bežné neviem. No najviac mi vadí že on príde z obchodu s plnými taškami oblečenia a mne napr. nekúpi nič ani jednu čokoládu a ja ked som šla po obchodoch vždy som mu aspon slipy doniesla. Neviem posúdiť či to je tak aj v iných vzťahoch, nakoľko iné vzťahy som nemala.
ďakujem za názor

ivana45

makovnik, zmysel pre humor mas:
"....sa snazi zabranit tomu,aby neskor jeho partnerka nezacala zneuzivat to,keby bol ku nej prehnane stedry."
Ona ma prijem 300, on 1200 a rovnako sa podielaju na vydavkoch na domacnost? Pritom spolu byvaju a ona sa o domacnost stara.
To je zly sen, tato prevencia rozmaznanosti.
Musim uznat, ze racionalne jadro to ma, co pises. Ibaze je to vyhodne pre neho. na jej ukor. A cele je to smutne.

makovnik

ivana,kto ti dava pravo sudit ma?Vobec ma nepoznas.Tym si iba ukazala,aka si primitivna.A urcite aj velmi sebecka.Vraj uz dopredu poznas cely moj zivot?Tomu sa mozem iba zasmiat.

makovnik

ivana a ty co na mna tak zhurta?Co som ti urobil?Ked uz sme pri tom tak to,ze Michala premysla nad tym, aky zivot ju s nim caka a co vsetko si bude moct pri nom v buducnosti dopriat je rovnako "racionalne",ako to,ze jej partnerovi zalezi na tom,akym sposobom minie svoje zarobene peniaze a to,ze sa snazi zabranit tomu,aby neskor jeho partnerka nezacala zneuzivat to,keby bol ku nej prehnane stedry.Teraz si kazdu jeho pozornost dokaze vazit,pretoze je skor zriedkava....keby jej dal vsetko,co jej na ociach uvidi tak by sa to velmi rychlo zmenilo a brala by to ako uplnu samozrejmost. Ivana toto nepochopi,lebo nedokazala pochopit moje ovela jednoduchsie formulovane vety. Ivana,ale neurazam ta.

ivana45

makovnik, ukludni sa: Si lakomy.
Budes hromadit najprv peniaze, potom nehnutelnosti.
Uzivanie si penazi budes stale odkladat.
Nebudes totiz vediet premienat peniaze na radost svoju a svojich blizkych.
Drobne radosti vyhlasis za rozmaznavanie alebo aspon neracionalne pociny.
Minusove polozky na ucte ta budu fyzicky boliet.
Svojim partnerkam sa po case sprotivis. Tvoje deti ta budu nenavidiet.
Vo vyssom veku ta niektora zrela baba mozno vezme s plusmi aj minusmi.
Svojich blizkych najviac potesis, ked zdoch... zomries.

makovnik

Inner chces snad povedat,ze som lakomy ? :-( Ja rad potesim svoju priatelku.Som rad ked sa tesi,ked je stastna.Ale zaroven sa snazim rozmyslat aj racionalne.Aj ked to tu asi nikto neprizna,kazdy premysla aspon trochu racionalne aj vo veciach suvisiacich s touto temou.Aj tvoj priatel isto ano. Len ty sa zrejme domnievas,ze on to robi asi menej,ako by ti bolo prijemne.

angela85

makovnik, vies, u nas to neni az take caste tie malickosti, ale vies ked pride s tym: "pozri sa aku som nasiel cokoladu, tak ta by ti mohla chutit." vies ako ma to potesi, ze si na mna spomenul. ze nad tym normalne rozmyslal a nekupil to z povinnosti. aaa kaslat na to, teba aj tak nepresvedcim. mozno sme mi zeny trosku malicherne :-). som s nim tri roky a rada pocuvam ako ma miluje aj kazdy den

ivana45

makovnik, co je zle na darcekoch ?
Potesia. Su v poriadku. Medzi normalnymi ludmi povedia nieco ako: Som rad(a), ze existujes. Som rad(a), ze mi ta osud prihral do cesty. Som rad(a), ze si so mnou, ze lubim prave teba, ...Chcem ti urobit radost.

Nasiel si pre lakomcov pekne slovo: Racionalny.....Nesuhlasim s tebou, ze by nerobil nic zle. Naopak, robil by svojej partnerke velmi zle.
Napriklad Michala. Stara sa o domacnost, cely svoj prijem vrazi na domacnost a jej milacik uzkostlivo strazi, aby na SPOLOCNE veci neprispel viac nez ona..A odklada a odklada...Mozno z toho Michala RAZ bude mat uzitok. A mozno nie.

Uprimne? Myslim, ze Michala je blba, ze sa necha zneuzivat. Ze musi precitnut a pozriet sa na svoj vztah triezvymi ocmi. Ak on sebe dopraje, ani nie to je poriadny lakomec. Taky - rozmaznany lakomec (pekny paradox, vsak?). Michalu pravdepodobne nelubi. Ak ano, tak akousi pokrivenou limitovanou laskou.

Makovnik, naozaj si nevies predstavit, ze by si svojim blizkym, svojej laske urobil radost uz pred svojou smrtou ?
ked uz sme pri tom: Prosim, nezabudni sa o mne zmienit vo svojom zavete.

Inner

makovnik, to sa teda mylis :-)

Mna vzdy potesi, ked mi priatel nieco donesie, pripravi. Nikdy to nie je o zvyku. Rovnako opacne, ked mu ja nieco pekne a mile prinesiem, tak sa z toho tesi stale. Ale to ludia, ktori su lakomi druhemu dopriat, nepochopia. Lebo to nie je o peniazoch alebo zvyku...

makovnik

angela85,ale ani ta cokolada,ktoru ti bude tvoj milacik nosit uplne predvidatelne ti uz nebude tak nenormalne chutit,ako ked ta nou totalne prekvapi a odrovna v situacii,kedy by si to necakala ani omylom.