stale to moje akne :-/

Príspevok v téme: stale to moje akne :-/
lucka987

ahojte... neviete mi niekto dat este nejaku hocijaku radu na akne? ja uz som vyskusala asi vsetko,teraz skusam antibakterialne mydlo protex a cistiaci gel od alverde...neviem kde mam zacat ja som tu uz zakladala dost tem tak len to tak zhrniem aby ste mi nepisali co nemam jest alebo co mam uzivat..pretoze dost sa obmedzujem v jedle,,vynechavam mastne slane,sladke iba ak tak keksiky nejake...nepijem mlieko ani ziadne coly nejem ani ziadne cipsy a popcorny,ziadne vyprazane syry ani pizze....denne zjem jednu az dve misky ovsenych vlociek s jogurtom, uzivam probiotika,chlorellu,zinok,vitamin A,vit. C, aloe vera ...pijem aj psyllium rano a vecer a co sa tyka kozmetiky tak pouzivam kryci krem od oriflamu a myslim ze je dobry mam ho uz dlho a neupchava mi pory...co sa tyka cistiacich gelov tak najprv som pouzivala nejaky z oriflame potom od la roche a teraz mam od alverde....kupila som si aj kokosovy olej a kazdy den vypijem nejake 3 lyzicky,aj som si tym potierala tvar na vecer v kombinacii s tea tree olejom..takisto dodrziavam aj pitny rezim pijem iba cistu vodu a zeleny caj....z dalsich trikov som skusala uz aj alpu,zihlavovy caj,obklady z repikoveho caju, med a uz mesiac skusam urinoterapiu co ma najviac stve lebo vsade som citala ako to kazdemu zabralo aj na tazke akne a mne nejak nic :-/ tak teraz skusam to mydlo protex nech mi to povysusuje vsetko ...chodim aj ku koznej uz druhy rok a co sa tyka masticiek tak som vyskusala asi vsetky..skinoren,duac,eclaran ,eryfluid,zineryt,aknemycin a neviem co vsetko....takze by som uvitala este hocijake rady co vsetko vyskusat.....a takisto hlavne sa chcem popytat ci nieje nieco aspon na zmiernenie zacervenania (z tea tree oleju som este viav cervena) pretoze ked mam make-up vyzeram celkom k svetu ale ked sa odlicim no proste des a hruza este vecer ako tak lebo vonku je tma a svetlo v izbe je ine ale rano ked sa umyjem tak mi je az zle z toho ako vyzeram same flaky cervene dokonca aj tam kde mam len upchaty por malinky , hlavne lica tie mam cele cervene a pritom lave mam celkom v pohode nemavam tam nejake extra vyrazky ale aj tak je cele cervene a na pravom tam mavam aj dost bolestive vyrazky a vsetko je to neskutocne cervene aj na miestach kde mam len nejaku malicku podkoznu vyrazku...takze uvitam kadejake rady prosim naozaj :-( uz som zufala strasne sa hanbim , stve ma to , nechodim ani s partiou na chaty ani u nikoho neprespavam,na diskoteky len vynimocne, to vsetk okoli tomuto a uz mi to lezie na psychiku :-(((

lucka987

no tak to bude tym co si jedla....mame to fakt na hovno ze nemozme ani poriadne zjest to co chceme...ja uz neviem co robit......uz teraz by som chcela brat aj aknenormin viem ze je to svinstvo ale ja to uz cele mozem osrat chcem mat uz pokoj lenze kozna mi ho nepredpise teraz si myslim :-( ........ takze fasa teraz mozem uz len cakat kedy sa mi to zhorsi nazad v tejto spinavej bratislave..lebo naozaj v tych alpach som mohla zjest co som chcela a nebolo to take hrozne asi jedna vyrazka sa mi urobila aj to taka mensia

simka111

Podla mna to bolo inym a lepšim prostredim...mne sa treza hrozne zhoršila plet..taku som mala poslednykrat pred pol rokom..porobilo sa mi plno zapalenych dost velkych vyražok... možno to je tim ze boli prazdniny a jedla som čo prišo-od čokolady cez syry až po kolače a kysnute jedla....myslela som ze sa mi to nezhorši až tak kedže cez Vianoce som jedla ešte viac jedla a nemala som veľmi škaredu pleť... fakt neviem :( :( mam ju aj veľmi mastnu a dost zanesene pory... :( rozmyšľala som na tim ze si kupim Acneon ale neviem či nema vedlajšie učinky,vraj je prirodny ale ako poznam seba tak mi aj to prirodne poškodi.. niektori tvrdia ze je dobry ini ze nie.. tak neviem :(

lucka987

cawte...tak vratila som sa...bola som tyzden na lyzovacke v alpach...takze v prvomrade danielaa jasne ze sa odlicujem vecer :-) neviem asi som sa nejak blbo vyjadrila to by ma ani nenapadlo spat s mejkapom ....no ale teraz k veci..takze bola som tyzden prec a musim vam povedat ze plet sa mi dost zlepsila....a to som mala aj kramy...len teraz neviem ci to bolo tym horskym slnkom a cerstvym vzduchom alebo svoje urobilo aj to mydlo protex......lebo proste ja som tam jedla co som chcela..som bola s rodinou takze mi to bolo jedno a jedla som naozaj vselico aj vyprazane aj mastne trochu aj nejake sladkosti a tak.....a ta plet je uplne v pohode na to co som vsetko zjedla..takze teraz neviem co si o tom mysliet.....asi mi treba lepsie prostredie lenze to bohuzial v BA nieje tak co mam teraz robit??? .......a heyhey kludne mi napis na lucka987@post.sk budem rada

jaja:)

beriem 2hz mesiac zinok a nepomohlo to len mojim nechtom ale aj pleti a velmi...odporucam...samozrejme vysledok nebude hned

Anieze

Lucka987 koľko máš rokov? Ja sa zaoberám už tri roky dobrou kozmetikou ktorá vylieči akné. Ak máš záujem zavolaj na 0944305375

heyheyyy

cauko, citala som od teba uz viacej prispevkov.. nedas mi na teba mail?
mozme o tom pokecat...
mam totiz presne ten isty problem :(

anjelik9

ja som išla prvy raz ku kožnej bo som mala suche flaky na tvari inak jedna dve vyražky za mesiac čo si myslim že je v pohode ostala som tam chodit s čiernymi bodkami kedže som už nemala ani jednu vyrazku peknu plet prestala som tam chodit bo lekarka už aj tak chcela ukončiť pomaly liečbu a ked som vysadila kremiky od nej začala som sa mastiť z toho sa mi ucpavali pory čo sa mi potom samozrejme zapalovalo takže ako som 20 rokov nepoužívala make up tak som ho začala potom to bolo tak že vyražky mizli a zase sa objavovali (to bolo spôsobene že som vysadila HAK a každy mesiac okolo menzesu sa mi robili na čo som pred HAK zvyknuta nebola) ked som prišla k doktorke dala mi duac ten som brala par tyzdom teda skôr mesiacov než zabral a ked som sa dostala do fazy že sa mi začala robit vyražka a natierala som si ju duacom už od začiatku tak sa ani nestihla poriadne vytvorit tak mi dala skinoren takže začinam pomaly s nim plus cez den si davam garnier pure A...inak mne kožna kazala si umyvat tvar bielym detskym mydlo ja používam bubchen a čo som si na sebe všimla tak ked som používala len mydlo a nestriedala to s nijakymi inymi gelmi tak som sice mala čierne bodky ale nemala som toľko vyrazok...a teraz sa hlavne snažim aby som nemala mastnu plet (bo už sa mi plet okolo menzesu nevyhadzuje skôr sa mi robia vyrazky z ucpanych porov) takže aj cez den ked ju mam mastnu oplachnem čistou vodou utriem snažim sa používat veci hydratačne zmatnujuce na mastnu plet ktore neucpavaju pory takže skusam skôr take gelove zloženia (chystam sa aj na alverde fluid s bahnom na problematicku plet len som ho ešte v obchode nevidela :P) na noc to čo mi da kozna a môžem povedat že teraz už aj bez korektoru vyjdem von...inak na take hnisave vyrazky pomaha drozdova maska 1/4 drozdia a par kvapiek medu naniest na plet ked zaschne zmyt tak 2-3 razy za tyzden smrdi to sice ale zvyknes si a na tie bolave nejaky zabijak uz v zaciarku dat bud duac ked som doma alebo ked som mimo domu si davam aj vzorku z lekarne vichy normaderm (la roche som nemala a bioderma ai mi skôr hnis vytiahne a nie zneskodni vyrazku) a dobra je aj ab pletova maska s gafrom 2 razy tyzdne zmatni vyčisti plet použivam ju aj ked si vytlačam pory nepozapaluje sa mi potom plet inak pijem len čistu vodu abo bylinkove čajiky jem čo chcem a čo sa tyka tych červenych škvrn na take prvotne zmiernenie je dobra bioderma h2o voda abo krem akn ale ked sa chceš zbaviť aj tých dlhotrvajúcich škvrn čo zostanu po vyrazke (skôr take do hneda) tak určite niečo čo podporuje olupovanie kože ja mam najradšej duac gel lacnejšia varianta eclaran 5 potom samozrejme ked sa ti olupuje plet tak piling aby ti ta odumreta pokožka neucpavala pory z vlastnej skúsenosti viem že je to beh na dlhú trat neda sa presne určit čo ti pomôže preto musis robit zo seba "testovacieho kralika" ako ti na čo plet reaguje ale verim že ked sa budeš o plet pekne starat začne sa ti pomaličky zlepsovat a o par mesiacov ten make up nebudeš potrebovat...držím palce pri boji s akne ;)

kdejeIQ

kernfkefe
Si čítaj čo píšem. Ak jej akné súvisí s hormónmi, tak jej asi nič iné nepomôže ako nasadiť hormonálnu liečbu. To bola len alternatíva a vôbec som jej to nevnucovala.
Tak prosím netrep.

Inner

antikoncepcia je aj na liecbu, nielen ako kontraceptivum. Kolki beru paralen, ked ich rozboli hlava. Ja som mala liecbu HAK - 4 mesacnu a pomohlo mi to. Ale to bolo na nieco vaznejsie. pricina skutocne moze byt hormonalna a to sa samo dokopy neda. Mozes mat cysty, zrasty, atd. Mozno by stalo za to endokrinologicke vysetrenie krvi, pripadne alergiologicke.