štítna žlaza

RNG

Jod je dnes v tele potrebny v ovela vacsich davkach ako v minulosti hlavne pre to, ze nas on rabuju chlor, brom a fluor.
Pouzitie jodu v tele nie je len stitnou zlazou, ovela viac spotrebuju ine procesy, napr vyroba enzymov, ktore cistia rozne zamorenie v tele, vcitane hrciek, hrvolov,cyst, tumorov, myomov atd.
Dost jodu maju zrejme len pobrezne narody, najma Japonci, ktorych priemer jodu z morskych rastlin v ich jedlach na den je vyse 12.5 mg, tj vyse 85 nasobok starej a mylnej odporucenej dennej davke z roku 1948, stanovenej mylne len na spotrebe stitnej zlazy
Dnes clovek pri teplej sprche alebo plavani v bazene vie prijat aj vyse niekolko miligramov chloru, ktory vytlaci niekolko miligramov jodu z tela, takze odporucena denna davka0.15 miligramov jodu je definitivne nedostatocna.
To iste plati na brom, ktory dnes miesto jodu pridavaju do mnohych potravin ako konzervant(oleje, muka... co boli kedysi jodidovane...)

monza

Simonella, ja som si objednala Iosol jód. tinktúru, ktorú si chcem natrieť na spodok brucha, a tak prijať ten jód. No uvidím.
Mne doktorka povedala, že euthyrox musím brať, aby sa mi uzol v ŠZ nezväčšoval. Ale žiadne ďalšie vysvetlenie.

Simonella

ved to ze ja tomu tiez nejak neverim, preto to ani neberiem :) a ten jod sa da ako kupit ? v podobe tabletiek ??

StanleyH

marca , tvoj Dr. je luzer, daj mi hned na teba kontakt. mam super vec na cholesterol aj na ukludnenie TK a srdca, toto je retazova reakcia. Produkt je HRT a mame s nim uzasne vysledky. tie lieky ti uskodia nakolko hodnota vyzera OK. problem bude asi inde ale to ti Dr nepovie

monza

Simonella, beriem euthyrox 2 mesiace, ale nebadám nejaké zlepšenie, často mám slabé závraty,´búšenie srdca, únava, nervozita, oči ma bolia, niekedy sú červené. Niekedy sa mi zdá, že ťažšie sa mi hltá,dýcha, no neviem, a na kontrolu mám ísť až v júni.
Preto by som chcela ten jód vyskúšať.