Make up GOSH Natural touch foundation

Strawberryca

ja mam 19 a akne som mala uz nejako od 13 som sa s tym dlho trapila som rada ze sa mi to teraz ukludnilo konecne...dufam ze sa mi to uz nezhorsi...:)

katuša

ja mám 21, v puberte som mala kusok akne, potom sa to začalo normalizovať, no rok dozadu sa mi hrozne zhoršila. dúfam, že už si to nejak udržím. A ty máš kolko rokov?

Strawberryca

to mas teda dobre ze uz ten make up ani nepotrebujes :) ... jedna mi poradila na tie fliaciky zinkovu mast tak asi ju skusim...inak ta plet to sa mi asi aj vekom este upravi...sak ty mas kolko rokov ak sa mozem spytat ?

katuša

tak s tými obdobiami pred a po kramoch to má asi každá žena, aj ja. vichy som neskušala, možno ked podoberám kvantá kozmetiky, ktorú mám ešte doma :) slnko a opálenie ti určite pomože, hlavne pleť vyzerá zdravšie, mna už pekne opálilo,kedže nenosím makeup, len tak fakt raz za týžden, ked mám skúšky teraz a aj to len na nos. s tými fliačikmi ti poradiť neviem, ja mám po vyrážkach z dávnejších čias diery asi dve na čele, tie aj mne vadia. viem že sa to dá odstrániť u kozmetičky, ale to budem musieť pekne pošetriť...

Strawberryca

s mojou pletou je to asi tak ze 3 tyzdne mam peknu plet a ked mam dostat kramy sa mi vyhodi par vyrazok a ten tyzden po kramoch mam asi najkrajsiu plet a potom mi to zacne sa takto znova...no ja som zostala pri Vichy fakt je super davam si gel rano aj vecer a krem na noc teraz si akurat planujem kupit druhe balenie toho nocneho kremu...vtom vichy vidim naozaj vysledky velmi mi polepsil plet :)neskusala si?.. akurat ze mi po pupakoch niekde zostali take fliaciky tak zial bez makeupu nechodim :/ s tym neviem co mam robit... nie ze by to nejak vadilo ale co ja viem chcela by som aby to zmizlo...mozno ked si opalim tvar..nevies poradit? cierne bodky mam stale a tiez jamky aj kvoli tomu ten makeup ..nedavam si ho vela ale trochu musim mat uz len pre dobry pocit ked sa na mna niekto z blizka pozera :) ...

katuša

no dierky po tých čiernych trošku zostali, na nose, ale ja som s takymito dierkami na nose mala vždy problem, a samozrejme že sa robia sem tam vyrážky,na nose mam čierne zas kus, a aj červene ale už si ich viem podchytiť lepšie na začiatku a mam fakt fajn pleť teraz. ešte musím povedať že aj ten garnier s kefkou je super, nemožem ho stale používať, lebo mne dosť vysušuje daktore časti tvare, ale pomáha jednoznačne. ktomu teraz som sa začala snažiť jesť zdravšie, vela zeleniny a tak, snad aj to pomože, lebo ja mam dosť mdlu pleť. ale už chodím naozaj bez makeupu, ked tak kusok na tie čierne bodky na nos a to je všetko :) a čo ty? maš niečo nove? ako si na tom ty s pleťou, pomáha ti tá kozmetika? nevyskúšala si daku novu kozmetiku?

Strawberryca

Ahoj dakujem ze si nezabudla :) ... to ti gratulujem teda ze sa ti ta plet tak polepsila od tej kozmeticky...myslis ze ti to tak zostane? nerobia sa ti po nejakom case vyrazky opät? ... cierne bodky ti odtranila uplne? to ma prekvapilo a jamky ti po nich nezostali? ...

katuša

ahoj, tak už som bola pri tej kozmetičke, minulý týžden v utorok. najprv mi odlíčila kadejakými gélmi tvár, 10 - 15 minut ma naparovala a potom vytláčala. priznám sa občas to aj dosť bolelo, ale to aj preto, že som nikdy nebola na kozmetike a tvar som mala riadne znečistenu a zanesenu. také podkožné vyrážky na lícach mi aj prepichla a tak vytlačila. upozornila ma že budem ešte červená potom, možno aj do druhého dna, ale dalo sa to v pohode prekryť makeupom. chrastičky mi odporučila natierať si calciovou mastičkou, aby sa to lepšie zahojilo. prve dni po tom som ešte nemala ktovieaku pleť, čierne bodky mi odstranila uplne, ale červene vyrážky aj tie podkožné mi vytlačila akoby len tak na povrch, vraj by mali zmiznuť, ak nie tak som mala prisť ešte raz po čase na jedno prečistenie. používala som potom aj počas týždna ešte ten garnier s tou kefkou a klasicky ako vždy som si čistila pleť a musím sa pochváliť - mám totálne super pleť, takuto peknu pleť som asi ani v živote nemala :) predtým som si musela dať aspon kus makeupu aj ked som šla len po rožky, teraz v pohode chodím bez makeupu, aj ked do školy si dávam, kvoli zjednoteniu a farbe. som normálne šťastná z toho :D platila som necelých 10 eur, priamo v obci kde bývam, v meste to bude možno o čosi drahšie, ale odporúčam, ved za vyskúšanie to stojí. ale najlepšie kvoli tomu začervenaniu je naplanovať si to tak, aby si nemusela v ten den niekam isť, aby si ani dalšie dva dni nemala nejake doležite stretnutie, a najlepšie aj týžden vopred, to sa ti aj tie vyrážky odstránia.

Strawberryca

keby nebol taky lenivy musim ho donutit nejak :) diky to som chcela vvedet ci je rozdiel v pleti medzi chalanmi a babami...essence znacku nemam moc rada ale mozno ked sa raz ktym pasikom dostanem tak ich kupim alebo odnejakej inej znacky skor...dobre tak cakam na reakciu od kozmeticky :)

katuša

chalani čo sa týka akne používaju to iste ako baby..ved nemusí hned isť na vichy..može skusiť pravidelne si čistiť pleť, donuť ho aj rano aj večer :) nejakou napr. ab young, clean-clear alebo niečim takym. nech si vždy da nejaky gel na problematicku pleť a dočisti čistiacou vodou. k tej kozmetičke som sa nedostala ešte..ale tento buduci týžden snad už pojdem a dam vedieť. tie pasiky podla mna okolo 2 eur budu stať,kedže je to essence a ta je lacna. a s tou kefkou..mne sa to sice kus pletie, nie som si istá, ale kamoška ma asi ten garnier s kefkou, vravela že je uplne bombovy, ale nemože ho použivat na lica lebo tam už jej to velmi vysušuje. tak ten si asi aj ja kupim