Ako zlepsit vyuzitelnost zivin

Jura-j

Dakujem.. pozrel som to aj na internete.. je to tak.. kupim si aj pangamin aj vlocky nori.. vraj aj v drozdi ktore bezne kupit je mnoho B12 ale neviem ci je to vhodne?.. na dlhodobu konzumaciu cca pol cajovej lyzicky 2x denne 1hod pred jedlom ci 1hod po jedle

hammel

B-12 obsahuje napr. Pangamin alebo morské riasy a v bio obchodoch ich nájdeš pod menom vločky nori to sú tie sušené riasy. Nielenže obsahujú B-12 ale aj iné napr. zinok, horčík atď.

guissepe

a máš pocit že máš málo živín, že ti niečo chýba? Si takmer na veget. strave potom to môže byť nedostatok B12-ky, ktorá je v mäse čiže bežným ľuďom nechýba, ale nemusí ani vegetarianom -
What about vitamin B-12? Best source of vitamin B-12 found in nature is spirulina. And, another great source of vitamin B-12 is dirt, or earth. We live so disconnected from the earth, we don’t eat foods right out of the earth anymore, so we don’t get those natural bacteria and nutrients that we find in the earth. One of the biggest deficiencies in our culture is a vitamin B-12 deficiency, and most people are meat eaters, but they still have a vitamin B-12 deficiency. So I think that’s saying something about our disconnection from eating from the earth directly. And there are more, we can keep going on.
neviem či si rozumel ak nie daj vedieť, vysvetlíme

Jura-j

guissepe neuzivam ziadne antibiotika ale v detstve som antibiotik vela uzival. Lieky neuzivam a cukor tiez nie ani mucne. Som viac menej vegetarian a polovegan raz za tyzden si dam maso ruske sardinky s cibulou a hlavne naklicene obilie a strukoviny okrem fazule po tej mi je spatne. Po naklicenych zrn sa citim fajn, ani ma nenaduva neprdim negrgam.

guissepe

nejesť antibiotiká (preistotu židné lieky, o ktorých si niesi istý či sú dobré), lebo tie posebe zanechajú tráviaci trakt bez probiotík minimálne vyvolajú nerovnováhu jednotlivých s tebou symbióznych baktérií, čo vyustí do neschopnosti tráviť a vstrebávať živiny
odporúčam očistu organizmu, občas si dať probiotiká alebo tráviace enzýmy, a pokiaľ viem tak skoro na všetko je dobre vysadiť cukor vrátane obilia a zemiakov