Konizácia - mate skusenosť?

rea21

ahojte som tu medzi vami nová a chcem sa spýtať či nemáte niektorá skúsenosť s výtokom po konizácii.po zákroku som 11 deň a stále mám slabý výtok moja doktorka má dovolenku a ja už som z toho skoro na nervy.pred zákrokom som brala norethisteron lebo som ju z nervozity nedostala

jankadt

bola som na kontrolách, ale už asi trištvrte roka nie...asi by som už fakt mala ísť.
tá bolesť ma práve preto znepokojuje, lebo ju nesprevádzajú žiadne ine priznaky ako pri hubovej alebo bakterialnej nákaze je zvykom...
pred operáciou som mala tieto zápaly dosť časte...je to totiž sprievodný jav nakazenia HPV vírusom...mikroflora vo vagíne znižuje svoju imunitu proti týmto zákernostiam...

vera 123

janka po konizacii s achodi na velmi caste a pravidelne prehliadky.myslim si že ak dodržujes tieto prehliadky tak lekar vcas zisti ci sa znova uhniezdil virus HPV v krcku .nie je to nic neobvykle,stava sa to ,preto tie kontroly.
aj pred zakrokom si mala bolesti pri sexe?lebo ta bolest nemusi zrovna znamenat to co si uz prekonala,moze to byt aj mykoza,zapal nejaky.....v kazdom pripade to najlepsie posudi lekar

jankadt

Ahojte,
som veľmi rada, že je niečo takéto kde sa baby o tom môžu rozprávať. Ja som mala konizáciu minulý august a veľmi som sa za to hambila...dokonca aj priateľovi som sa o tom priznala až po nej.
Ale teda hlavne som chcela napísať, že som tu čítala, že tu niekomu trvalo pobyt v nemocnici 3 dni.
Ja som bola na súkromnej klinike na Sliači (pri Zvolene) a tm ma vybavili za pol dna... som si tam niakych 5 hodiniek po operácií poležala a potom som išla domov..
Boli tam veľmi milý ludia aj doktori, aj moje spoluležiace pacientky :)
Mám však jednu otázku....
v poslednom čase mám bolesti pri sexe a bojím sa že sa to mohlo vrátiť...
mám stále toho istého partnera ako pred operáciou a tak sa možno trošku bojím, že u neho ten vírus mohol prečkať a znova si u mna urobil pohodlie..
neviete či je to možné?
nemôžem ísť momentálne za lekárom, ale tá neistota je blbá

agi730

ahoj Alaxa 222 dakujem za podporu.Ale bojim sa,ze ak je to virus a dalej budem mat toho isteho partnera ci sa mi to nevrati,ze ci ten zakrok nebude zbytocny.

Alexa 222

Agi730, neboj sa konizácia trvá zhruba 15 min. Píšeš, že ti zistili HPV veď práve tie vírusy spôsobujú tie predrakovinové stavy na krčku maternice. Radšej si to daj odstrániť, aby sa ti to neskôr nezhoršilo. Aj ja som mala hrozný strach to je normálne. A aký si mala stupeň? CIN 1,2,3? Veď ten krčok sa ti po tej konizácii zahojí. HPV vírusy nevedia liečiť, máš pravdu muži sú prenášačmi tých vírusov. A nemusíš mať pri tom ani pohlavný styk, stačí dotyk v okolí pohlavných orgánov, tam sa tie mrchy tiež nachádzajú. Ale treba posilniť imunitu, ten vírus môže tvoj organizmus ak je zdravý zneškodniť. Tak hlavu hore neboj všetko dobre dopadne!

agi730

Ahojte mam 22rokov a zistili mi Hpv virus a dr. mi odporuil LEEP koniziciu a neviem ci to mam absolvovat.Tak mi prosim poradte.Bojim sa ze sa mi to aj tak vrati,ked mam stale toho isteho partnera.lebo dr. mi povedal ze som to asi dostala od partnera

Alexa 222

AHOJ miimi
Výsledky čo si napísala CIN1 máš tie najlepšie čo môžu byť, je to najľahší predrakovinový stupeň. Buď rada. Neviem, či si čítala tie moje príspevky, ale ja som mala pred konizáciou výsl. HGSIL-IV, to bol už mikroinvazívny karcinóm. Teraz po operácii bola (6 týždňov po konizácii) som mala výsledok CIN1! Dnes som bola na kontrole u svojho gyndoša a on mi tiež hovoril, že vlastne pri tej operácii sa už nič nenašlo. Brali mi asi deväť vzoriek, kompletne popísali každú jednu podrobne a mala som všetko bez infiltrácie, bez malignity. Iba 1 myóm a cysty na vaječníku. Ja som užívala WOBENZYM tabl. Aj teraz užívam PHLOGENZYM. Na hojenie pooperačných rán. Takže sa vôbec nestresuj, musíš chodiť pravidelne na cylogické vyšetrenia, papaj veľa vitamínov, čerstvého ovocia, zeleninky. Včera som bola aj na endokrinológii a tiež mi poverdala, že mám všetky výsledky v poriadku, som bez liečby a mám prísť až o pol roka na kontrolu. Prajem ti veľa zdravíčka a len samé dobré výsledky, pá...

miimi

Ahoj mikri dík,že aspon ty si mi k tomu niečo napísala.No ja som po zákroku asi 5 dní špinila,potom som začala trochu krvácať čo spôsobilo,že som dostala skôr menštruaciu a ta sa nevedela nejako zastaviť tak som brala liek Norethisteron,po jeho dobratí som dnes dostala opäť menštr.Ja som mala vysledky dysplazia lahkeho až stredného stupna,čo je niečo ako CIN I aspon môj lekár mi to tak vysvetlil.Chcem sa spýtať aké mate skusenosti s vysledkami CIN I a CIN II,vrátilo sa to niekomu všetko do pôvodneho stavu?Čo sa týka vitaminových liekov môj lekár mi nič neporadil,aby som brala tak neviem teraz.Dík za odpovede.

Alexa 222

ROKS, som rada, že si sa ozvala. Mne až včera vybrali stehy, skoro mesiac od operácie. Ale jazvičku mám peknú, takú malinkú čiarku, ani to takmer nie je vidno. Aj pacientky ešte v nemocnici mi hovorili, že akú mám peknú tú jazvičku.
Ale to nie je dôležité, hlavne, že už to máme za sebou a dopadlo to dobre bez ďaľšej liečby. To je dobre, že si už v robote, človek príde na iné myšlienky, treba sa odreagovať. Ešte som trošku zoslabnutá, ale to bude v pohode. Snažím sa vychutnávať si krásne počasie, zbožňujem prírodu. Tiež plánujeme na víkendík takú menšiu akciu. ROKS, tak sa aj ty opatruj a prajem ti všetko len to naj!!!!!!!