Konizácia - mate skusenosť?

tina1311

tereza lekar ti odporuci az asi po siestich tyzdnoch sex ja som otehotnela po roku od konizacie ale mozno budes mat stastie skor...

martina77

ahojte. tiež mám za sebou konizáciu, ktorá mi bola robená 02.10.2009. výsledky z histológie ma tiež poriadne vystrašili, nečakala som také zlé výsledky CIN III. A pritom ešte vo februári 2008 som mala PAP I a o HPV som si myslela, že sa ma netýka. Veď som mala len jedného sexuálneho partnera a už 14 rokov spolu žijeme monogamným životom. O partnerovi som vôbec nepochybovala. Tak kde sa zrazu vzali tieto problémy? Podľa toho čo som si prečítala, tak vírusom som sa nakazila už pred tými 14 rokmi a doteraz bol nečinný. V marci tohto roku mi vyšla prvý krát zlá cytológia PAP III, LG-SIL a tiež HPV 16, potom v septembri PAP III, HG-SIL a okrem HPV 16 aj HPV 18. Hneď na to mi bola robená konizácia s výsledkami ako som vyššie spomínala, CIN III, rez bol v zdravom tkanive. Takže tohto času je to vyliečené. Lenže čo urobiť preto, aby sa to nezačalo diať znova? Som alergička a môj imunológ mi predpísal ISOPRINOSINE a gynekologička pošvové čípky CICATRIDINA. Dúfam, že sa toho HPV vírusu zbavím už navždy. Čo sa týka samotnej konizácie. Bola mi robená skalpelom a stehom. Bola som v nemocnici 5 dní. Špinenie trvalo asi 2 týždne. Potom už bolo všetko ok, akurát mi meškala menštruácia 10 dní. Pýtala som sa viacerých lekárov kedy môžem žiť bez obmedzení, zakaždým však bola odpoveď iná. Všeobecne je to tých 6 týždňov bez sexu, kúpania, či cvičenia. Ja možno ešte počkám nejaké 2 týždne a pomaly začnem žiť bez obmedzení. Snažím sa nemyslieť na to, čo bude o 3 mesiace kedy idem na prvé cytologické vyšetrenie po konizácii. Dúfam, že bude ok a aj tie ďalšie.

Darinchen

ahojte.som bo konizacii 13.septembra 2009 .odstranili mi cely krcok maternice.chceli ma sit,ale nakoniec to nechali tak pretoze som mlada.povedali ,ze sa to zrastie samo.dufam,ze sa aj tak stalo.ale mam taky problem.pri pohlavnom styku alebo lepsie po phlavnom styku mam stale taky ruzovkasty vytok,je to normalne??a este jedna vec...väcsinou tsale dostanem mykozu(pred a po pohlavnom styku sa s partnerom praviedlne umyvame intimnym gelom),ja tomu vazne nechapem...poradte mi prosim...darina

Guinevere69

Som po konizácii piaty deň,domov ma pustili druhý deň.Z počiatku som nemala žiadne špinenie ,ani iné problémy(len nízky tlak)asi po dvoch dňoch som začala špiniť a včera som si na vložke našla dosť veľký kus.Pripadalo mi to ako kus kože alebo niečoho podobného a veľmi to zapáchalo....a stále mi výtok veľmi zapácha.Mala som zvýšenú teplotu,ale len v ten jeden deň a to mi aj klesla.Rada by som vedela,či to je normálne,že to tak veľmi zapácha...Bojím sa.Stále sa musím umývať a meniť si vložku...Poraďte mi,prosím...

Neska

tereza2211: odprorucam oral alebo manual. Chlap predsa nemusi zasunut, aby sa uspokojil a tvoje zdravie je prednejsie.

matrioška

4.11.09 - Ahojte kočky, dnes mám siedmi deň po konizácií. Robili mi to LEEP metódou a najlepšie na tom je ,že som sa dnes dozvedela, že ten zákrok som nemusela absolvovať, kvoli mojim výsledkom.Stačilo odstrániť polypček na krčku maternice a urobiť kyret.V zdravotníctve to už raz tak je, keď sa nezhodnú názory odborníkov -
- som z toho zdrvená.

dani63

adika23.. noo, vieš ,ked som to sama podstupila tak viem o tom ,a dosť som sa pytala ...myslím si , že virus HPV, nie je podmienkou,lebo so mnou v nemocnici bola aj jedna pani čo nemala pozitívne HPV virusi a tiež jej robili konizaciu

adika23

dani63..všimam že maš vela info..chcem sa opytat,konizaciu podstupia len ženy ktoré su hpv pozitív.alebo to nemá spojitost?

tereza2211

dakujem ti DANI63 super ze si mi odpisala....tak teda ja sa vam ozvem ked budem mat vysledky zatim pa a drzte sa