Konizácia - mate skusenosť?

dani63

myslím , že by ti lekar neodporučal sexualne žiť,ja ked som bola na kontrole po 2 tyždňoch tak som sa ho na to pytala a povedal , že v žiadnom pripade,mam ísť zasa na kontrolu o 6 tyždňov,a že potom sa uvidí... vraj netreba nič unahliť
.. však nech vydrží , môj je bez sexu od augusta/teda ak je :o))))/

tereza2211

ahoj kočky....no ja som 19.ty den po konizácii, robili mi ju 15eho oktobra na moje meniny...tiez mi dali take tampony ktore na druhy den vybrali, cely tyzdens som tak troska spinila, o tyzden som mal ist na kontrolu cize 23eho a akurat som zacala krvacat u doktora ale pozrel ma a povedal ze sa to pekne hoji...nemal na mna cas lebo ho volali na operacku tak ma objednal na 16eho novembra na dalsiu kontrolu, cize som sa nim nestihla porozpravat ja ani neviem ako motodou mi robili konizaciu tak ani netusim ci mam aj ja cakat ci zo mna budu padat tie stehy alebo nie....a najhorsie ze som mala dostat menstruaciu 28eho okt.to malo byt v stredu a ja som od pondelka cize 26eho zacala brutalne krvacat tieklo to zo mna ako z niagarskych vodopadov minula som skoro 1balik vloziek za den....toto pokracovalo az do piatku a odvtedy nic ani nespinim ani nekrvacam....moj chlap je uz cely bez seba my sme sa uz od septebra nemilovali a cely je bez seba som 3tyzd.po konizacii odporucali by ste mi zacat sexualene zit?....moj lekar je na dovolenke tak sa ho na to mozem opytat az toho 16eho novembra.....momochodom este ani vysledky nemam, a bojim s ako to dopadne. Chcela by som uz totiz otehotniet....

didlinka

No, ako sa to vezme. Rez som mala v zdravom tkanive, takze na dalsiu operaciu nemusim ist. No histologia ma nemilo prekvapila, v tkanive, co mi vzali, som mala CINIII/ carcinom in situ. A to som myla cytoster pred konizaciou PAP III. Necakala som z histologie taky zly vysledok. MAm teraz take zmiesane pocity a na dalsi cytoster sa bojim ist uz teraz :-(
Akou metodou Ta operovali? A kde?

dani63

ja budem zajtra 3 tyždne po konizacii,ale už asi druhy den som bez krvacania a bez špinenia ,dufam , že to tak aj zostane .A vysledky si mala dobre ?

didlinka

ZAjtra budu 4tyzdne po konizacii a ja stale spinim. A tiez ma hocikedy pobolieva spodok brucha. DA sa to zvladnut, nejde o velke bolesti, ale zdaleka este nie som fit. Podla 2lekarov sa rana hoji.
Mal niekto take poproblemy po konizacii tiez?

dani63

ano, to ťa chapem ,ale neboj bude zasa všetko v poriadku,aj ked časte kontroly stale budu ..aspon tak mi povedal lekar ked som bola u neho po 2 tyždnoch,mam ísť zasa o mesiac a potom každy pol rok

adika23

no moje vysledky su zle už rok no hpv výrus mi vyšiel pred mesiacom a odvtedy som iny človek.nesustredena,nervozna,zamyslena,podraždena...určite vieš o čom pisem.no som štastna že som objavila mnozstvo materialu čo sa toho vsetkeho tyka pretože lekar ma vystrasil tak,že si nepamatám ako som prišla od neho domov,no musim priznat,že aj ked sa hrozne bojim, tak po prečitani vašich prispevkov som omnoho kludnejsia