Zuby - trhanie nervov

Strachoput

Tak ja som odtial prisiel predchvilou a chcem vam vyrospravat ako to bolo.
Bol som trhat nerv z predneho zubu ten uplne v predu tusim ze je to 1tka.
Doktorka mi pichla inekciu do dasna po asi 10 minutach som mal uplne strpnute usta (vrchnu cast sanky)Potom mi vivrtala malu dierku do zuba vitiahla nerv zo zuba zablombovala a isel som domou Mna nie ze to nebolelo ja som absolutne nič necitil a bal som sa toho tiez strasne moc ale nakoniec to vobec nic nebolo :) takze sa nebojte a uplne v klude tam chodte.

Tánička

Ahojte, mne trhali zub, ktorý ma trápil 4 roky, najprv bolel, následne zápal koreňa, večne som mala nad ním zahnisané ďasno, šialene to bolelo, kým som nezobrala ihlu a nevypustila to von. po štyroch rokoch som sa odhodlala že zub konečne dám von, nehorázne sa bojím vrtačky, nieto ešte tohto, prekvapujúco injekcia úplne pohoda, do ruky to bolí viac a potom som cítila len tlak, bolesť nie...lutujem že som sa tam nevybrala skôr.teraz ma čaká ťahanie nervu, dala mi tam nejakú vložku na odumretie a o mesiac mám prísť...bude to bolieť? a ešte mám jeden zub, vlastne je to len koreň a okolo sú kúsky zuba, a vnútri mi prerástlo dasno..viete mi povedať čo mi bude robiť s týmto zubom? lebo ja nechcem ani pomyslieť..

Karinaa

Mne v priebehu 2 mesiacov vytrhli 2x po 2 osmicky, nebolo to nic strasne, ale zopakovat by som si to nechcela. Zacina sa pichnutim umrtvovacich injekcii, toto bolo dost neprijemne. Ihla sla dost hlboko. A potom uz len 20 minut rezal, pili, vrtal, sestra odsavala. Bolest som necitila takmer ziadnu, maximalne tak tlak a tah pri trhani korena. A vodu na ochladenie vsetkych tych piliacich pristrojov. Najhorsi bol asi ten zapach, zub mi totiz tahal po castiach, tak ho musel rozkuskovat. Pripominalo mi to take tie suche Minonky, odvtedy ich nemozem ani vidiet :). A po polhodinke som odchadzala zasita, trosku spuchnuta domov. Antibiotika + Jox + Tantum Verde + oblbovaky na bolest + opuch na 5 dni.

mate59

nie je to žiadna bolesť, cítiš len injekciu,potom len to páčenie koreňa.Nemusíš sa báť, potom si daj o hodinku ešte nejaký Coxtral,aby si necítil prípadnú bolesť.Jedna inj. stačí,ale opichá ti to asi na 4 krát.Neboj sa, tvoj strach je oveľa vaščí ako bude bolesť.

Miminoooo

AHojte,
dneska som bola u zubara,mala som velky kazm,tak mi pocholl injekciu,vsetko to robil po leziacky,takze som bolo super,nic som necitila..ale teraz mi prestala ucinkovat ta inekcia a strasne ma to boli,poradte co od toho....

lost

helus - najlepsie by bolo jej povedat nech ti pichne inekciu a pocka par minut 5-10 minut aspon, a nech ide na to pomaly, ak ta zaboli ohlas jej to a spytaj sa ci by ti nemohla dat druhu inekciu.
ak bude oponovat bez logickeho dovodu, povedz ze to povies rodicom, a popripade odtial odid... a najdi si lepsiu :)

predsa len, ona by mala vediet najlepsie, (alergie,vek,atd)

xD_helus_xD

ahooj....minule mi zubarka trhala zub a pichla mi len jednu injekciu a hned mi sla trhat zub ... teraz sa mi zlomil opet zub a musi ist von musi mi ho vytrhnut co by bolo najlepaie ? poradte .. co by bolo najlepsie aby ma to nebolelo ?? odpiiiste .. diki