Zuby - trhanie nervov

0vecka

2 masiariprec no neviem ci je to zdrave sa tam sfetovat u zubara ale napis ku komu chodis to by som xcel skusit lebo dost nerad chodim k zubarovi ....

lucy2201

presne tak mali by si najst zubara ktory im vyhovuje a vynde v ustrety.ja som mala štastie :D ako vravim raz som zacitila bolest aj cez injekciu a to pri tom koreni.inak je to lažo plažo a vždy sa tam tešim...

masiariprec

lucy, aby nebolela injekcia, ma sa nanasat do miesta vpichu (nez ta pichne) lidokain, ktory chuti za malinami. Potom o takych desat minut sa vpichne injekcia o ktorej nemas ani potuchy. No a samozrejmostou by mala byt prehliadka s rontgenom a cistenim, aby sa predislo vytahovaniu nervov a podobnym lahodkam. Rovnako ako dodrziavanie ustnej hygieny doma- ymyvanie zubov a raz denne pouzitie dentalnej nite.

masiariprec

Booooze, to co mate za zubarov? Kazdy lekar sa musi posnazit o to, aby pacient necitil bolest. Moja lekarka vrta zuby (je jedno, ci mas minikaz na povrchu alebo dieru az do hlavy) az 20 minut po podani dvoch injekcii proti bolesti, len aby naaahodou nieco nebolelo a aby sa vsetko stihlo paralyzovat predtym,nez na teba siahne a zuby trha zubny chirurg pod x injekciami a sedativami, takze clovek nielen nic neciti, ale si ani nic nepamata, co je, myslim si, dobre.

lucy2201

ešte k tomu korenu,nepotešim ta.mne ho nebolo už ani vidiet bol zarasteny dasnom.dal mi injekciu a vypalil mi dasno najprv no už ten koren ako mi vydlabaval som citila.to bolo jedine čo ma zabolelo u mojho zubara.inak som nadmieru spokojna....

lucy2201

ahojte ja som sa tiež strašne bala zubarky,bola strašna no raz som to už musela zmenit.teraz mam "pana"zubara...od neho som mala prvykrat injekciu do dasna,bala som sa no iba to pichlo v pohodke dalo sa to zvladnut.a už potom som nič necitila iba ako sa mi šmatre v puse,žiadna bolest.z dvoch zubkov mi tahal nervy ani mi to nepovedal že mi to ide robit až ked bolo po tom...absolutne som nič necitila len taky menši tlak.ja som mojho zubara upozornila že aj ked mi pojde len vrtat či blombovat vždy chcem injekciu.a teraz ked idem k nemu je to pre mna zažitok,taky oddych... :D

Saska88

Ja som bola na vyberani nervov 17 augusta,vlastne som ani len netusila ze mi bude tie nervy vyberat az kym nezacala skusat ci je ten maly zmrd na zive..po mojom hlasitom,prenikavom vykriku sme spolocne uvazili ze zrejme ano..ked mi dala injekciu a zacala vrtat mala som uzasny pocit ze nic necitim,kym nevzala do pacmagy ten maly svinsky vrtacik a nezatocila mi ho az do kosti!tak som tam sedela s hnevom na anesteziu ktora zradila asi pol hodinu ked mi doktorka slavnostne oznamila ze mi tam dala vlozku a o mesiac mam prist zase..takze tuto stredu idem..drzte mi vsetci palce..

moje

Presne, ze zavisi od zubara, mne trhali tiez dva zdrave kvoli strojceku, potom z jedneho tahali nerv, bolest ako svina, o pol roka zasa zacal bolet, ta hlupa zubarka mi este aj vynadala, ze ako ma moze bolet, ked tam nemam nerv, vytrhla, no ale ako koniec, to bola najhorsia bolest v mojom zivote, ked to trhala, slzy mi tiekli az do vecera. Ked vytrhla, hovori, uz chapem, co ta to bolelo, mala si na koreni cystu-KRAVA! Hned som zmenila zubarku, odvtedy mi trhali dalsie dva zuby a absolutne som nic necitila, to sa neda porovnat, ak ta boli, ako trha zubar, chod k inemu, kazdy ma iny styl.