Zobrat ci nezobrat? Dilema

Príspevok v téme: Zobrat ci nezobrat? Dilema
zdravo

Zdravim,

neviem sa rozhodnut ci zobrat antikoncepciu (tabletky) alebo nie. Ide totiz o to ze som este nikdy predtym antikoncepciu nebrala (mam 21) a zajtra budem mat prvy den menstruacie. Pribalovy letak tvrdi ze ak je to prvy krat co beriem antikoncepciu, mam pockat na prvy den svojho cyklu...Dovod preco chcem antikoncepciu zobrat nieje pretoze mam pravidelny pohlavny styk ale akne. Ano , viem ze antikoncepcia akne nevylieci. Viem ze je problem ''vnutri''..Stravujem sa co najzdravsie (ziadne pecene, maso, zvieracie vnutornosti mlieko ci sladkosti). Liecila som sa tradicnou cinskou medicinou ktora je sice velmi efektivna, ale akne sa mi do urcitej miery vzdy vratilo naspat. Myslim si ze u mna je to najviac problem hormonalnej nestalosti, menzes som mala nestaly cely zivot, raz 40 dni, potom 20 potom zas mesiac nic atd....Ja viem ze ak sa chcem zbavit akne treba precistit telo atd, lenze moj zivotny styl (VS plus praca) je tak stresujuci a nepravidelny ze moje telo zrejme trocha trpi a odraza sa to na mojej pleti...preto som rozmyslala zeby som na rok nasadila antikoncepciu-zbavila sa docasne problemu akne a potom neskor ked sa moj zivot troska ukludni by som pokracovala s detoxifikaciou a zdravym zivotnym stylom...ja neviem, mam tu tabletku rano zobrat ci nie????? NEVIEM , kto ma skusenosti?????? Jedna sa o Yasmin

Dakujem

Laura22

Och ty.S nadmernym ochlpenim,to si precitaj.S nadmernym ochlpenim.Preto je odporucena Diane 35 na 1 rok.Pretoze je vysokohormonalna.

Lenze slecna tu ma problem s akne a v tom pripade ma Diane 35 rovnaky ucinok ako Yadine.

Pytala som sa dvoch kolegov,co odporucia na liecbu akne,povedali,ze to ma rovnaky ucinok,snad vedia co hovoria,ked su vystudovani lekari a erudovani vo svojich odboroch.

Bavili sme sa predsa,ci maju rovnaky ucinok,ano,maju.

jankaaaaaaa

Otázka zo dňa : 2010-12-28 22:06:44
Meno : lenka
Zdravim. Akú Hak by ste mi odporúčili na problémy s nadmerným ochlpením a problematickou pletou -akne. Mám 21 rokov, 180cm,60kg,nemám žiadne zdravotné problémy, otec mal mozgovú príhodu v 54rokoch.

Odpoveď:
na 1 rok Diane 35 potm zmena na Jeanine ev Yadine
MUDr. Jozef Španka

jankaaaaaaa

ked ti sem skopirujem odpoved gynekologa o tom ze diane ma lepsi efekt na plet tak uz sa poucis? neviem sice naco ti to bude, no mozno sa ti tato pravdiva info mozno niekedy zide

jankaaaaaaa

a to ze lekaraka odporucila nejakej zene yadine lebo nechcela brat diane nieje odpoved nato co tu riesime, preto tiez som sem pisala ze yadine ma takisto pozitivny ucinok na plet ale nie taky vyrazny ako diane, takze neviem naco to sem pleties.

jankaaaaaaa

ved je samozrejme ze pri predpisovani hak treba brat do uvahy milion dalsich faktorov, ja som len pisala ze diane 35 ma lepsi ucinok na plet ako ostatne hak, ovela skor sa ucinok na plet prejavi pri uzivani diane ako pri yadine. diane 35 sa ako normalna hak nepredpisuje ale predpisuje sa len pri problemoch a jednym z tych problemov je aj akne.
a doktorka na antikoncepcia.com este na moju otazku neodpovedala. nerozumiem preco sa hadas, ked je samozrejme ze hak s vyssim obsahom hormonov ma lepsi ucinok na plet. keby to tak nebolo tak sa uz davno nevyraba, ale samozrejme ma ucinky aj pri inych chorobach nielen na akne

Laura22

Pani doktorka ti uz odpovedala.

A ak si kliknes o jeden list dopredu,pise tam jedna slecna,ze nechce uzivat Diane 35,pretoze je vysokohormonalna,co jej odporucaju na liecbu pleti ako simulant?Yadine.

Mne z toho logicky vyplyva,ze maju rovnaky ucinok.

Laura22

Janka,kopiruj si sem co chces.Proste lekari v dnesnej dobe predpisuju skor Yasmine ako Diane 35,pretoze ma rovnaky ucinok.

Len sam lekar posudi,co pacientke predpise,pred dvoma minutami som sa pytala kolegu ( ktory je lekar),ci je lepsie Yasmine alebo Diane 35,odpovedal,ze on predpisuje Yasmin,ale je to v podstate jedno,lebo sa obe pouzivaju na to iste a maju rovnaky ucinok.O minutu neskor mi odpovedala druha lekarka,ze by predpisala Diane 35.

Lekar neposodzuje len pacientkine akne ale x dalsich veci.

Skoncila som.

jankaaaaaaa

jasne uz nemas co povedat, tak utocis tym pravopisom a "vyzdvihujes" tu jednu hrubku.. mimochodom, aby som ta uistila v tom ze yadine a diane 35 nema rovnaky ucinok na plet, tak som polozila tuto otazku na www.antikoncepcia.com ked mi gynekolog/icka odpovie, skopirujem sem odpoved...