Sprchovanie iba cistou vodou

Príspevok v téme: Sprchovanie iba cistou vodou
mjlr

Zdravim Vas, mate niekto skusenosti s umyvanim sa bez akychkolvek pripravkov? Cital som zopar clankov z ktorych vyplynulo ze sprchovanie sa iba cistou vodou, bez gelov, samponov a podobnych veci je pre telo najlepsie... uz davno som obmedzil sprchovy gel len na "najdolezitejsie" miesta - hlavu, podpazusie, medzinozie a zvysok tela omyvany len vodou je v super kondicii, ziadne zapachy, mastnota, suchota, kozne problemy a pod. Preto zvazujem vypustenie gelu uplne... uz 2 dni som sa umyval len vodou (samozrejme velmi dokladne, silnym prudom sprchy, pomaly, vlasy dokladne vysucham a "vybrhlim") a nepozorujem ziaden pach, ani okolie nepocituje (ak neklamalo :-D ) tak ze ci naahodou nemate skusenosti s takymto naturalnym umyvanim... :-)

milovna

hmm,zaujimave,ale ked ja tak lubim ked voniam a hlavne ked voniam muzovi :-)neviem,asi takeho niecoho by som sa nevzdala.aj tak nechapem preco sa zaoberate takymi vecami,boze ved aj tak vsetko naokoli nam skodi,tak jedna vonava kozmetika urco neuskodi nasmu telu :-)

Deria

elsa5.5, potom by som radsej volila pripravky pre deti. urcite lepsie, nez kopu vselijakych smejdov, ktore uspesne propaguju reklamy, ake su uzasne.

Laco24

ja som o tom čital a chcel som to skusit... začal som si smrdiet tak som mal v použivani mydla len kratku prestavku ale šampon na vlasy som uplne prestal použivat... už je to mesiac a je to uplna pohoda... a to nemám práve najkratšie vlasy :-)

elsa5.5

mjlr,tak to teda nemám používam sprchový gel také jemnejšie vôňe,ale sprchovať sa len s čistou vodou si ani neviem predstaviť tak je to každého vec....

Deria

ja pouzivam iba prirodnu telovu kozmetiku alebo cistu vodu. staci, ze dychame a konzumujeme dost chemie, netreba si ju este aj na telo kydat.

makovnik

Tiez ma tato tema zaujala. Asi by som to aj ja vyskusal. Ale to mi vazne chcete tvrdit, ze si ani pod pazuchami, medzi nohami a zadok neumyvate mydlom alebo sprchovym samponom? To sa mi akosi nechce verit. A to ani ziadne deodoranty alebo antiperspiranty nepouzivate? Hmmm? Lebo ak sice nepouzivate mydla a kozmetiku, ale nasledne sa nasprejujete poriadnou chemiou tak to asi tiez nie je uplne ono ci? Nejake rady?

milli11

Pridavam sa ku skupine, hoci... Teraz zacinam tuto, hoci svojsku metodu. Sprcha kazdy den, 2x za tyzden s mydlom, zvysne dni len cista voda. Uvidime, co na to povie okolie. Zatial sa nikto nestazoval na smrad. :D Dokonca sa mi zda, ze muzi so mnou viac flirtuju. Zeby citili moje prave feromony? Ktore boli ukryte vo voni vsetkej tej kozmetiky? ;)

nnnn

aj ja sa umývam len vodou :).... a nesmrdím.. ale niekedy zatúžim pekne voniať.. ked mám nejaký výnimočný deň.. a tak sa umyjem pekne voňavým gelom.. vtedy ho tam cítim.. ale to je zriedka..... a umyvanie intimných partií len vodou a niekedy aj mydlom na intímnu hygienu ale to malo ... a vôbec nemám vagin. problémy... a ruky by som umývala stále mydlom detolom antibakterialny.. predsa jeme rukami :) a vlasy vždy šampónom :).... a podpazušie.. by som si raz za čas. umyla predsa sa tam množia baktérie..

kafe

Pridávam sa, roky sa sprchujem len vodou. Pracujem s ľuďmi, pýtala som sa kolegyne, či náhodou nesmrdím, ale zápach žiadny.