Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Maturita po novom 2012 a jazyky

Príspevok v téme: Maturita po novom 2012 a jazyky
_andrej_

Ak som na gymnaziu a chcem ist maturovat z 2 jazykov (ten druhy jazyk bude ako stvrty maturitny predmet), tak ako to bude s urovnami? Doteraz, myslim, to bolo tak, ze 1.jazyk si si mohol zvolit vyssiu/nizsiu uroven a 2.jazyk si isiel automaticky z nizsej. Lenze po novom(teda maturita 2012) sa vraj neda zvolit uroven 1.jazyka, vsetci musia mat vyssiu uroven, co potom 2.jazyk, aj ten na vyssej urovni??? Dufam, ze mi to niekto pomoze objasnit, lebo ani na internete som nic nenasiel, oni v tom maju asi sami chaos. DAKUJEM

Monii

no ja nemčine ledva rozumiem na hodine, s angličtinou nemám nejaké extra problémy .. v tých požiadavkach na B2 bolo aj že porozumieť nejakému odbornému článku .. a tomu mám akým zázrakom porozumieť? v škole sa učíme stále to isté dokola ale to čo potrebujeme na maturu tak to ni .. mám ešte rok, ale už teraz sa bojím :D

Bulletka

Také mám mindráky z nemčiny, že koniec... a to som mala 1ky na vysvečku za celé štúdium na gympli... =/ (ale zas kebyže máme prísnejšieho pedagóga, tak by to inak vyzeralo...) proste B1 testy sú pre mňa v pohode, ale B2? posluchom dokopy nič nerozumiem... gramatická časť ešte celkom ok... a to čítanie s porozumením? no mám dosť... však celé je to zamerané na pozornosť =D čiže u mňa tipos bingo =D a ešte akú tému slohu nám strelia...máme sa na čo tešiť :D

Bulletka

Ja som na gympli a maturujem B2 z nemčiny...a sama som si doberala gramatiku, čo je v tých cieľových požiadavkách (v škole sme fakt mnoho vecí nepreberali...)... ja mám mindráky hlavne z posluchov a textov s porozumením... keď som si prečítala v tých požiadavkách - B1 úroveň si vyžaduje 1800-2000 slovíčok, B2 úroveň 3000 až 3500 !!!!... - no zbohom...

Bulletka

Ľudia moji, mám taký pocit, že to bude jedna obrovská fraška :D.
Monii - keď už na jazykových gympľoch je úroveň taká, aká je...nemám slov...
Toto školstvo smeruje do ****...

Monii

ale strašne blbo to spravili, čo som si kukala tie veci čo sú potrebné vedieť na úrovni B2 tak o takých veciach som ani nepočula a to sme jazykové gymnázium .. B1 sa mi zdala taká dosť náročna ale zato zvládnuteľná ked sme si robili testy minuloročné, ale fakt neviem ako zmaturujem na B2 .. :/

katka777

Z PRVEHO CUDZiEHO jazyka gymnazia maju uroven B2, teda nemozu si vyberat. ako druhy cudzi jazyk si mozu vybrat, a teda mozu maturovat aj z B2. Ja maturujem z angliny z B2 a zo spanielciny tiez B2.

Hexadron

Každý vie, že občas pred maturitou uniknú testy alebo správne odpovede. Prečo by to nemalo byť aj tento rok..?? Viete poskytnúť tieto informácie aj za určitu odmenu?

lionesssssss

andrej, úrovne jazykov sa zrušili, maturuje sa už len z jednej úrovne, a nemyslím si, že z tej ťažšej...

lost, by si sa divil, čo sa za jeden deň pred maturitou dá naučiť :D

lost

tam som myslel ze:
urcite sa da :) .. zvladnut to.
ci sa to da tak aj nakonfigurovat to neviem :)
ale ak tie jazyky vies, tak to je len ako kecanie, len v danom inom jazyku :)
simple as that...

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Maturita po novom 2012 a jazyky - Fórum - ZDRAVIE.sk