Brno vz. Blava

Merenwen

Tu v Hradci máme už v prváku týždňovú prax, v druháku 2týždňovú atď. Myslím, že každá škola sa niečim líši.

helena.j

ja neviem ako je to v brne, ale ja chodim na farmaciu v BA do druheho rocnika a som celkom spokojna. su tu dobri aj horsi ucitelia, niektore skusky su lahsie, niektore tazsie....tak je to asi vsade.
mozno je tu az prilis vela nepraktickych veci (labaky z analytiky budu komu naco v lekarni) - namiestop toho by sme mohli mat napr. nejaku prax uz v druhaku :S
ale vraj sa ma system vyucby menit, chcu zmenit predmety a niektore vyhodit uplne alebo pridat nove....

Merenwen

No ja som chodila na prípravný kurz, ktorý bol v BA na fakulte a tiež som si kúpila tie modelové otázky. Do Brna som sa nepripravovala nijako, keďže nevydali otázky a sem na Karlovku iba podľa otázok.

wera93

A ako si sa pripravovala na skusky, aj nejake doucovanie alebo samostudium. Je omnoho zlozitejsia matika s fyzikou oproti tej gymnazialnej?

Merenwen

Bola som aj BA aj v Brne na prijímačkách. A v Blave to bolo naozaj ťažšie. Je väčšia šanca dostať sa do Brna.

wera93

Dakujem za radu. Ja som si myslela praveze naopak, ze do Ba je lahsie sa dostat,lebo co som pozerala tak do Brna je na pirjimackach aj fyzika. Mas osobnu skusenost s prijimackami do BA alebo Brna?

Merenwen

Ahoj študujem farmáciu na Karlovej Univerzite. Štúdium patrí medzi vôbec najťažšie... Prijímačky v Blave sú podľa mňa ťažšie ako v Brne. Čo sa týka školy, tak to ti neviem povedať. Ale v Brne je to ľahšie ako tu.