Nivea 95 percent bio, pravda alebo len marketingovy tah?

Príspevok v téme: Nivea 95 percent bio, pravda alebo len marketingovy tah?
milli11

Volakde som citala, ze bio alebo prirodna kozmetika ma kratsiu dobu spotreby ako normalna chemicka kozmetika. V obchode som videla kozmetiku Nivea, sortiment vyrobeny vraj z biologickych zloziek, 95 percent bio. Pozrela som si dobu spotreby na niektrorych produktoch, krem, deodorant, telove mlieko a dobu spotreby maju rok. Rovnako, ako ich pribuzne chemicke (nie bio) produkty. Je to mozne? Alebo to nie su vyrobky bio? Vdaka.

RNG

Bio znamena prirodny podla urcitych pravidiel a percent zlozenia.
Ale prirodne su aj hadie jedy....
Keby tam napisali, ze obsahuje len schvalene potravinove doplnky dobre na kozu, tak to by bolo nieco ine.
Inac je to len prazdna reklama.

delphia

ak sa nemylim, tak pripravok, ktory obsahuje uz minim.2% prirodnej zlozky, moze byt oznacovany za bio. pritom v pohode moze obsahovat rozne parabeny, silikony a pod. takze co je dolezite si vsimat, tak su certifikaty ECO, BDHI. ak vyrobca udava, ze neobsahuje uz spominane silikony, parabeny, stabiôizatory, chem. farbiva a parfemy a k tomu ma vyrobok aj certifikat- to znamema, ze kontrolou sa uvedene skutocnosti potvrdili a vyrobok ich neobsahuje. na konzervovanie a tym aj na redlzenie doby spotreby sa pouzivaju antibakterialne prirodne latky.