Ako je to na maturite?

Príspevok v téme: Ako je to na maturite?
anitaaa110

Ahojte, onedlho su tu písomné maturi a chcem sa niečo spýtať - ako to tam funguje. Chcem vedieť, že ked tam prídem, či sa podpisuje nejaký papier na písomných maturach, že som tam, že som prítomný atd. (lebo mám problém - že vždy ked sa mam podpísať, tak sa mi rozstrasie ruka, začnem sa potiť) - možno je to pre niekoho smiešné :) ale pre mna nie. Tak ako je to tam??? dakujem za odpovede. Mohli by ste mi opísať priebeh

pj

Anita ak mas skutocne takyto problem uvedom si...ma to byt tvoj podpis? Nikto ta nebude podla toho hodnotit, je to TVOJ podpis a nie je cielom, aby to bol krasopis, ale aby to bol podpis...mozes tam mat aj kvetinku a slniecko ked chces. Navyse kto uz len ma tvoj podpisovy vzor? Nacvic si nejaky aby si mala skutocne "v ruke" a malo by to byt o dost lepsie.
A ak treba len meno, palickove pismo nikdy nesklamalo :-)..

anittta110

toho že nezmaturujem sa vôbec nebojím, ani to že sa mi budú ruky triasť ked budem vyplnovať test - to není problém. Problém je len vtedy ked mam pred učitelom niečo napísať, alebo podpísať sa. Takže nič také tam nie je, kde by som sa musela podpísovať, že som prítomna atd???

RNG

Neznervoznuj sa , miliony presli cez maturity, prejdes aj ty. Je to den, ako kazdy iny. A na tu tremu a trasenie sa ruk su ucitelia uz zvyknuti za dlhe roky, takze ta budu skor upokojovat, nez znervoznovat.
Ved dobre vysledky na maturite su aj ich pochvala a odmena.Preto ich chap inac, ako dosial, tentokrat ti budu pomahat ako sa len da.

Na ukludnenie je dobry zeleny caj a najma jeho zlozka theanine.A dobre sa den pred tym vyspat.
A doveruj si, ved za tie roky sa predsa len nieco na teba nalepilo a to je vsetko, co maturitne skusky dokazuju. Tam sa nesustreduju na jednotlive mozne nevedomosti(kazdemu daco ujde) ale celkove vedomosti zhruba. A to iste mas, pokial si skolu kompletne nezanedbavala, o com velmi pochybujem.

Flakacom na tom nezalezi, tym sa ruky iste netrasu. A aj z tych este vacsina cez to prelezie, lebo sa aj na nich nevdojak(nie ich pricinenim casto) predsa len nieco nalepilo.

pj

Uz to bolo davno, ale asi ako na normalnej pisomke. Akurat sa mi zda, ze sa nejako centralne vyhlasuju temy a to je tak jediny rozdiel. Neviem akeho mas profesora/rku, ale nam vsetko povedali ako co a tak, vedia ze to nie je kazdy den...