angina?mononukleoza??

Príspevok v téme: angina?mononukleoza??
nikkka

prosim vie mi prosim niekto toto vysvtlit a pomoct :takze par krat som bola chora mala som anginu....vyliecila som sa...ale teraz s niekym sa bozkavam tak na dalsi den ma bolia mandle a na 2 druhy den hrucka 38 a opat hnisave mandle angina antibiotika....to akoze ja uz si nikdy nemozem dat sniekym pusu??alebo co mam spravit..vzdy to ma takyto priebeh odskusane uz asi 6 krat...

milluska

Nikkka, ja mam nieco podobne, kazdy mesiac beriem ATB, co moj organizmus nie je schopny sa ubranit a to sa ani nemusim bozkavat..:-(
prekonala som aj mononukleozu ale tam sa citis dlhsiu dobu ako zbity pes, mandle su silno opuchnute a aj uzliny, ale teplota je len tak do 38, ja som mala 3 tyzdne v kuse 37.5 a bolo to strasne!
No mne na tie caste infekty odporucili ist k zubarovi, ze mozem mat nejake hnis. lozisko, ktore moze sposobovat opatovne mandlove infekcie. Ja mam uz rok zvacsenu pravu krcnu uzlinu, takze sa chystam k zubarovi.. Tak to skus aj ty, drzim palceky!

mark

michaelle tak mononukleozu nevylocuj ja som ju mal pol roka a nevedel som o tom... potom som mal strasne problemy s pecenou..

Ebena

Inac aj ja som v kuse chora, proste aspon raz za mesiac mi musi nieco byt...to uz by som ani nebola ja, keby som nemala najvacsie absencie v triede.
Tiez mi tam nasli streptokoka hemofyla a krcna lekarka povedala,ze mandle von.A ked som isla k imunologicke, tak ona zasa, ze vysklbnut mandle, to je az to najposlednejsie riesenie.Zistila mi znizenu imunitu (len 1/3 obrannych latok oproti normalnemu cloveku), tak som zacala chodit na Imodinove injekcie...citila som sa po nich jak pes,ale hovorili,ze potom uz nebudem vobec chora,lebo to mi vlastne pichali biele krvinky v tych injekciach.Potom ked som ich dobrala, mi lekarka este predpisala nejake lieky na uchovanie tej imunity a BUM!Zasa som po mesiaci chora...zasa hrdlo, nosne dutiny bolia...no proste hroza.

michaelle

mononukleoza to nebude lebo to by ti bolo asi pol roka v kuse zle a nevedela by si sa ani pohnut z postele ne to este hltat vlastne sliny. taze mononulkleozu asi mat nebudes. mozno je to nejaky virus ktory sa ti vracia

nikkka

ano bola som robili mi vyter ..mala som streptokoka a hemofyla....lenze potom som dostala na to lieky a uz som bol akoze vyliecena..lenze ako om pisla hore vyleicena len asi ciastocne...

Nikulka

a bola si u lekára na výtery z krku,je možnosť,že máš nejakého streptokoka alebo stafylokoka.Ja som ich tiež mala,stále som bola chorá a po 1 roku mi museli vybrať mandle a teraz je all ok.Určite by som v tvojom prípade zašla na vyšetrenie