Poraddte prosim

Príspevok v téme: Poraddte prosim
Micka333

Moj problem spociva v tom, ze casto sa citim velmi unavena a to hned po zobudeni,ale pritom spavam urcite aspon 7 hodin a nemusim sa budit prilis zavcasu.Uz niekolko rokov pozorujem, ze mavam dost casto opuchnute oci a pod nimi kruhy.Posobim unavenym vycerpanym dojmom a dlho sa preberam.Nalady mavam ok, ale od urcitej doby sa mi aj viacej mastia vlasy.Ked som mala 17 tak som si ich umyvala 2X do tyzdna a teraz kazdy druhy den.Boli krasne huste a teraz ich mam slabe ,jemne a splihle...Stoji za zmienku azda aj to, ze ked som mala 21, tak som prekonala velmi silne zapaly vajecnikov a velmi dlho mi nevedeli zastavit krvacanie.Pred tym, nez som skoncila v nemocnici ,tak mi vypadli dokonca aj vlasy,takze mam lisinu,zial az dodnes a moje vlasy su celkovo prerednute, v oblasti ofiny a spankov.Ked som lezala v spominanej nemocnici, tak mi povedali,ze mam aj hormonalne poruchy.Liecili ich Noretisteronom.Preslo to ,bolo mi lepsie,ale postupom casu mi zacali spominane potiaze a tak stale priberam ,som unavena, oci mi puchnu,vlasy mam divne a nepapam pritom vela.Mam ik aj alergiu a velmi casto opuchnury nios zvnutra.Beriem an to ja kvapky do nosa....Za cele tie roky mi nikto, dokonca ani kozna nerobila dalsie hormonalne vysetrenia aj ked zbadala lisinu na hlave.K tej som prestala napokon chodit,lebo ani po roku a pol mi nenarastali vlasy....Spravila mi len krvny obraz a test na mineraly.Myslim si,ze to bolo od nej velmi malo..... Zelezo bolo samozrejme ok a dalej netestovala nic.Ako moze liecit,ked nepozna pricinu a ja aj podla clankov viem,ze ma mala poslat na kopec este inych vysetreni?Ja mam proste pocit,ze urcite nie je nieco v poriadku,ale niektori lekari su tak prispaty v nasom okrese......Smutne je,ze ani ja nemam zialbohu cas ist az neviem kam lebo mam male 3rocne dieta...Prave preto chcem niekoho poprosit,aby mi poradil na ake vysetrenia sa mam pytat?Moja obvodacka da papier nastastie hoci kam....

AdamKrt

Tak zacnem, co je evidentne hned:

1/ spat sa odporuca MINIMALNE 8 hodin. Kazdy kratsi spanok je povazovany za nedostatocny. Tak sa s unave nediv.

2/ ak by si aj spala viac a unava pretrvavala, mozes si doplnat vitamin C. Povedzme 500mg davky, zacnes 1-2-ci 3x denne. Denna davka moze byt ako preventivna az do 3000mg bez problemov. Vyssie davky sa uz pouzivaju skor pri liecbe, ale tiez nie su problem.

3/ ak padaju vlasy, uzivaj doplnky ako Zinok, Selen, Horcik, Vitamin E, Vitamin D3, Vitamin A alebo skor betakaroten z ktoreho si telo vyraba vitamin A. Tiez neni zle si doplnat vitaminy skupiny B /taky B-complex forte je dobry/, tiez rybi olej /Omega 3-6-9 kyseliny/.

4/ Okrem toho strava by mala byt pestra, striedat roznu zeleninu a ovocie. Odporucam banany, jablka, ananas, pripadne aj papaja. Obsahuju rozne enzymy, ktore su pre telo tiez dolezite. Pri ich nedostatku, daju sa doplnat aj inak - napr. enzymaticky pripravok Wobenzym, ktory urychluje hojenie, zlepsuje imunitu

5/ problem s hormonmi, vypadavanie vlasov, priberanie, opuchy - urcite by stalo za to urobit Ti vysetrenia, napr. obliciek a urcite hlavne stitnej zlazy, lebo ta moze za hormonalnu nerovnovahu, ktora moze spustit vseliake negativne procesy. V nasej strave je nedostatok JODu, ktory v dostatocnom mnozstve sa nachadza iba v plodoch mora. Ten si mozes doplnat aj hned pripravkom KELP, co je vytazok z morskych rias, ktory obsahuje biologicky viazany jod.

Najpravedpobnejsie sa mi zda, ze budes mat problem so stitnou zlazou. Ak Ti totiz robia aj jej vysetrenia /absolvovala si ho ?/, tak pri urcitej tolerancii noriem mozu tvrdit, ze je to este OK, ale ciastocne fungovanie stitnej zlazy, sa zle diagnostikuje. Az ozaj zle vysledky su viditelne.