Strasne bolesti zlomeneho clenku...

koric_7

Takze zlomenina clenku ... mne sa clenok zlomil pri automobilovej nehode, ked som chcela narychlo zabrzdit - aby som nevrazila do oproti iduceho automobilu. Bohuzial som to nestihla...
Bola som ihned hospitalizovana, operovana, a dali mi 2x 10cm titanove klince aby tie kosti dokopy spojili.
Bolesti su to ukrutne, najma rano ... alebo pri meneni polohy z vertikalnej na zvislu.
Treba najma polohovat nohu tak, aby bola (v leziacej polohe) o nieco vyssie ako vase bedra! Vtedy rychlejsie odpuchne, a odkrvi tu bolavu cast nohy.
Trva to niekolko mesiacov kym tie opuchy zmiznu, a taktiez kym noha nadobudne svoju povodnu farbu (dovtedy chyta rozne modro - fialove odtiene). Nicoho sa netreba bat! Bolest po niekolkych mesiacoch prejde, a postupne budete moct aj doslapovat. Nasjkor na barliach, potom uz iba na jednej, no a potom uz uplne samostatne bez barli.
Avsak podmienkou je cvicenie! Aj v sadre! Treba stale pohybovat prstami, aby sa svalstvo aspon trochu hybalo, inak vam stuhnu svaly.
Je to neprijemne a velmi bolestive, no treba to vydrzat. Vysledok stoji zato! :-) Drzim vsetkym palce na skore vyliecenie!

sewie

dzupel, mne povedali ze to mam pomaly rozhybavat po prvych dvoch tyzdnoch!nestupat na to ani nic-iba mikat s tym hore dole, potom krutit clenkom atd...a po 6 tyzdnoch som uz vpodstate normalne chodila!samozrejme len na kratke vzdialenosti, lebo ma to po chvili zacalo boliet....ked som si to chcela rozhybat tak som si napr sadla na stolicku a zasuvala tu "zlomenu nohu" pod stolicku tak ako sa to len dal-aj tochu na silu-kazdy den viac a viac, aby som mala nohu na plno ohybnu ako predtym....plus som si nasla ja videa na nete-na youtube. ako s tym civicit....inak na toto sa normalne chodi na rehabilitacie-ale ja som v zahranici, takze som to riesila sama-a uspesne:)3x klop klop klop:)

dzupel

ahoj jasom mal zlomeninu clenkovej kosti.spadol som v zahranici.operaciu som tam odmietol,tak ma operovali na slovensku.vtransplantovali mi tam titanovu skrutku velikosti 6cm.zevraj mi tam ostane navzdy,mala pravdepodobnost ze pojde von.aj ja som zazil tie tlaky prvy tyzden.po operacii mam 6tyzdnov.bolesti nema uz 5tyzdnov,len to nemozem rozhybat...neviete poradit?

Traveler

Pozerám, že sa ti to stalo pred 23 dňami, ako si na tom teraz?? Mne sa stalo to isté pred týždňom a čakám z dlahou na nohe kým mi neodpuchne a uvidí sa či sa to bude operovať, alebo sadrovať. Členok nie a nie odpuchnúť a polovica je poriadne fialová. Tie návaly bolesti, keď sa postavím z postele sú nenormálne. Predpísali mi Aescin na odpuch a ľadové obklady, stále to vyzerá rovnako. Ako si na tom ty?

sewie

ferda, tu bolest poznam:/ a aj tie opuchy, mne ked dali dole sadru z nohy, tak mi napuchla ze vyzerala jak noha Shreka! prsty jak klobasy! eh!nastastie som dostala na to stahovaciu ponozku co som nosila len cez den a postupne to preslo! drzim palce!

ferda

ahojte,ja som si zlomila členok na ľavej nohe a za štyri dni mi ho operovali.Po dvoch týždňoch som išla na kontrolu a vyberanie stehov,spadla som zo schodov a zlomila som si druhý členok.Ďalšie týždne boli neskutočné s vyloženými nohami a stále odkázaná na druhých.Psychicky som bola na dne,okolo postele invalidný vozíček,stolička so záchodíkom-vedrom a tam som sa zošuchovala po rukách a na vozíčku som som si to odnášala.Na šťastie som mala ortézy,ktoré som si dávala aj dolu,mohla som si nohy umývať,mastiť.Po dvoch mesiacoch som sa pomaly učila chodiť na fr.barliach a teraz už asi dva týždne chodím bez barlí,ale členky stále opuchajú a dosť ma aj bolievajú.Na operovanej nohe dokonca ma niekedy tak pichne,ako by mi tam tie šrouby zavadzali.V máji zasa na kontrolu,uvidím.Všetkým so zlomeninami prajem skoré uzdravenie a vydržať

elenita21

Ahojte vsetci,,ja som v Uk minuli piatok sme sa boli bobovat a som pekne spadla zo strmeho kopca a zlomila si clenok...mala som to tyzden v dlahe a teraz mam sadru mala by byt na viacej 4-5 tyzdnou...doktor povedal,ze tam nieaka kosticka nesedi s tou druhou do kopy je tam rozdiel 1-1,5mm ze ked sa to do tyzdna nespoji a neda do kopy tak pojdem na operaciu, velmi sa toho bojim, nikdy som operaciu nemala:) prvy tyzden to boli velke bolesti teraz je to lepsie, ale bojim sa ak by mala nastat operacia...poradte mi niekto ci je to take hrozne!!!Diky

Rdaros2

Ten tlak môže byť spôsobený nasledovným :
- pri zmenení polohy na vertikálnu sa členok začne viac prekrvovať tým pádom ťa to bolí viac,