Strasne bolesti zlomeneho clenku...

clenok-au

dobry den ! chcem sa spytat zlomil som si clenok tzv Litkovu kost-fibula 20.2 dva tyzdne som mal dlahu a pred dvoma tyzdnama mi dali dole sadru.od ftedy chodim na rehab... je to dobre zrostnute len noha je stale oslabena a nedokazem bez barle alebo pridrzania nedokaze spravit krok chcem sa spytat za kolko by som mohol zacat normalne chodit pri kazdonenej snahe stat normalne na nohe ak niekto mal take nieco prosim odpoved dakujem

Tiborrrrr

tony0070 ak chces skratit dobu liecenia, tak urcite by si mal vyskusat enzymy. Tie mozu dobu liecenie skratit az o polovicu a to je uz co povedat. Len to treba na sebe vyskusat. Ak chces skratit tu dobu tak musis pre to nieco urobit ;)

Klara154

kedy to prejde? musíš dať tomu čas nech sa to uzdraví, nemôžeš čakať, že to prejde zo dňa na deň. Ale stále je tu možnosť, že hojeniu môžeš dopomôcť pomocou enzýmov.

tony0070

Caute...mal som operaciu zlomeniny vonkajsieho clenka...zlomenina spodnej fibuly a roztrhnute vnutorne vazy...noha je v sadre bolest nie je velka az kym sa nepostavim,je to extrem bolest a tlak na nohu je neskutocny..kedy to prejde??

lili303

ako ti uz pisali nizsie, zalezi to ako sa to bude hojit, ci budu bolesti, ci nebude nejaka komplikacia a podobne. To si musis sam zvazit. Ale niekedy je lepsie brat dlhsie zvysene davky aby to telo sa uplne ze spamatalo.

anitka30

zalezi to aj od toho ako sa rana bude hojit. Ale my sme po par tyzdnoch presli na klasicke preventivne davkovanie. Je tazko povedat za aky cas pretoze kazde telo je ine, inak sa z toho dostava. Niekto na zotavenie potrebuje menej casu, iny viac.. chce to len trpezlivost :)

Dallor

postupne tu davku znizit? to znamena, ze po akom case. Lebo neviem si to ani predstavit, ci po tyzdni ci po dvoch, alebo podla hojenia..

Tiborrrrr

myslim, ze prvy tyzden by bolo treba zvysenu davku brat mozno nejakych 3x8 tabliet denne a potom to postupne znizit. Tak by to malo byt efektivnejsie :) A podstatne to skrati dobu zotavovania

mramor44

ako sa davkuje takto po operacii alebo po nejakom zakroku? zena bola na operacii na nohe mala nejaku hrcku a su to dva tyzdne a ono sa to nie a nie zahojit. A uz som miestami az zufaly, ze jej neviem nejako pomoct.

Oto96

aj aj.. on je vhodny skoro na vsetko treba si precitat ake ma ucinky a jedno s druhym. Ale ibalginu by som sa na jeho mieste radsej vzdal ten je tazky na zaludok.