Ako zistim, ze som pripravena mat dieta?

vebe

Napisala som svoj nazor a svoj pribeh. Kazdy veci v suvislosti s detmi citi inak, takze sa neda povedat, ktory nazor a pocit je lepsi. Podstatne je, aby s prichodom deti clovek citil stastie a vnutorne uspokojenie ci naplnenie, vtedy prisli v spravnom case.

radena

vebe, ano, mat deti zamlada je dobre v tom, ze ked su velke, clovek je este mlady. Na druhej strane, ked je clovek starsi, ma vacsinou aj viac peniazkov, aj dobru pracu, karieru, stihol si uzit bez deti, vybudovat si vztah...

vebe

Ja neviem, moj vnutorny pocit je taky, ze by to clovek asi nemal tolko riesit. Ten pocit, ze chcem dieta prisiel, nebranila som sa mu, mala som vtedy 23. Deticky vyrastli, velmi dobre na to spominam (hoci financne sme na tom boli fakt horzne na zaciatku) a ked sa sama seba pytam, ci by som to znovu tak urobila, tak jedina odpoved je ze ano. Iste, deti uplne zmenia na dlhe roky zivot a priority, ale zeny su tak nejak na to usposobene, ze vacsina nema problem ten zivot zmenit, ked to male kuka na nu ocami. To vstavnie v noci netrva vecne, ani sople, ani domace ulohy, to vsetko raz prejde. Co je na detoch uzasne je to, ze oni nas neustale vlastne vychovavaju a posunu nas tam, kam by sme sa bez nich nedostali. Kedze moj syn ma 19 a dcera mala 16, tak viem o com hovorim. A mam este jednu vyhodu, deti vyrastli a ja som este stale mlada a zdrava takze ak som aj nieco zmeskala, mozem to dobehnut

radena

nedockava, chudatko moje, ja ti rozumiem. U chlapa nezalezi na veku ani na tom, kolko zaraba. Ked chce s malickym cakat, proste sa musi cakat:(((( Moj manzel zarabal 5400 eur mesacne, bol o dost starsi od tvojho priatela v case, ked som zacala chciet dietatko a aj tak... Cakat. Rok som prosila, hrozila, depkarila, plakala, snazila sa to vytclt si z hlavy. Nepomahalo absolutne nic, manzel az po roku za mnou prisiel, ze by sme sa mohli zacat snazit... Prezila som si svoje, poviem ti. No brali sme sa az po rokoch spolocneho byvania. Psycho. Kym chlapi dospeju, trava narastie. Co ti mozem poradit - vydrz, aj ked je to prevelmi tazke. Hadam sa priatel spamata uz coskoro.

nedockava

Caute baby...tak ja som uz s priatelom 7 a pol roka, mam 24, stale spolu len chodime odkedy sme zacali.. Ja som bola zato aby sme sa vzali uz po troch rokoch, a to som v tom case akurat maturovala... no moj priatel este nebol nato zrely.. ved jasne chlapi..
No, co sa tyka tuzby po dietatu, ja som ju mala uz po roku kedy sme spolu chodili, a odvtedy sa len zosilnovala a teraz ked mam 24 je to kazdodenna myslienka na dieta, chcem ho strasne velmi, viem co to obnasa starala som sa o bratovo... som na kazdu grcanicu ci plienku pripravena.. a je mi aj jedno ze budem nevyspata.. je to tak silna tuzba ze mam pocit ze mi z toho harasi.. Ked som bola na strednej som si bola ista ze budem prva co bude mat dieta.. zakon schvalnosti hovori ale o inom...Ide o to ,ze priatel chce mat vo vsetkom istoty.. mame byt, prerobeny byt po svojom,je to fest pekny byt, on ma skvelu pracu, tym chcem povedat ze zaraba minimalne 800 eur, po vianociach s bonusmi aj trojnasobna vyplata... no ja som akurat este na zaciatku svojej kariery, nemam stalu pracu, zarabam sice, no snazim sa o nieco lepsie,hlavne o staly prijem, priatel chce aby som dosiahla ako tak vysku jeho platu....takze drzi ho v podstate len to ze ja nezarabam este poriadne inac by mozno sme uz boli aspon manzelia. Ale aj tak napriek tomu ma stale pocit ze este nato nie je pripraveny.Deti ma velmi rad, je starostlivy, ako otca je podla mna idealny chlap. no aj tak.. zalezi o tom ci je clovek pripraveny..Priatel ma 26 a v july bude mat uz 27.. proste, clovek sa moze aj potrhat a neda sa ked to priatel este neciti... Je to taky prisny zakon schvalnosti ked sa stretnu dvaja ludia ktory maju na tuto vec uplne opacny nazor. Musim len cakat a cakat a cakat az mi z toho sibe...Ved kurnik, peniaze nie su vsetko!!! Ja mam tiez premenlive stavy.. raz to chcem velmi a raz sa idem potrhat aby som to dosiahla, cize velky rozdiel v tych obdobiach nie je, smola...Slovami ze \"idem sa potrhat aby som to dosiahla\" som myslela to, ze priatelovi rozpravam vsetko mozne len aby si uz uvedomil..hm..ze po tom velmi tuzim, ze mam uz nato vek, atd atd az sa sem tam koli tomu vadime..Kamosky, spoluziacky uz maju deti ved jasne... kamarati a spoluziaci v jeho veku sa beru a cakaju.. zavidim velmi.. neda sa to .. pozeram na kamosky, a vseobecne mamicky s bruchami, ako im rastu , nasledne porodia, vidim ako im rastu deti.. je to krasne vsetko.. Zabavy som mala uz dost, disky alkohol ci chaty ponocovania...uz to preslo..nehovorim ze sa nerada bavim, len proste vymenila by som to kedykolvek za dieta..nic nerobim len CAKAM pokial ma konecne priatel poziada o ruku, lebo chceme dieta po svadbe , hoci ja som uz aj za aby sme sa zacali snazit po tom ako sa zasnubime..ach
No povedzte, nie som ja uz narusena z toho? No aspon som sa vykecala tu, priatela by som takymi slovami asi otravovala :( fnuk

aritta

radena, dakujem za nazor. Na jednej strane si plne uvedomujem, ze dieta je obrovsky zavazok a totalna zmena zivota, ale na druhej strane nikto mi to zatial takto naturalisticky nevytmavil ako ty :D
Ked sa na to pozriem zo svojej strany, je tam este cas. Tiez som si dala zavazok, ze by som chcela mat 2 deti, najlepsie do 30tky. Ale asi tak ako pise milovna - preto nad tym teraz vela rozmyslam, ze aj nasi kamarati maju/cakaju deti a bolo by super, keby boli v podobnom veku. Dali by sa organizovat spolocne vylety atd. Bolo by to plus pre nas a aj pre deti.
Ale myslim, ze este pockame a uzijeme si jeden druheho :)

radena

Ja si nemyslim, ze cim skor dieta tym lepsie. Pre mna bolo dolezite vystudovat, chvilu pracovat, zariadit si domcek a hlavne si vychutnat manzelstvo, byt zohrani s manzelom ako tim. To je velmi dolezite. Kazde obdobie zivota ma nieco do seba a bola by skoda zazivat rychlo jedno za druhym, tak si nema clovek cas vychutnavat. My sme na koncerty, party, diskoteky nikdy nechodili, sme abtinenti, najradsej sme spolu doma:) Takze toto u nas nehralo rolu, zeby sme o toto prisli... Aj par rokov zohra velky rozdiel v zivote zeny. Ked som mala 20, bola som hlupucka dievcina, zenou som sa stala az ovela neskor. Vdaka Bohu, ze ked som bola tak mlada ani som na dieta nepomyslela:) Teraz mu mozeme ponuknut omnoho viac.

milovna

radena ja rozumiem co vsetko obnasa dieta,som si toho vedoma :-) ved a prave to je ta dilema,ci ho uz mat,alebo ci pockat.vies ako sa vravi,cim skor ho mat tym je to lepsie.po 30-tke urco nechcem splodit prve dieta.mam v plane mat maximalne 2 deti a to chcem stihnut do 30-tky.ja rozumiem aritte a velmi dobre :-)som v tej istej situacii ako ona a presne rozmysla ako ja :-)tiez som myslela aj na svojich rodicov a myslim aj na deti ktore uz maju svagrovia.vsetci maju male deti a ako viem,tak je skvele mat v takom rovnakom veku deti ako su oni,aby spolu vychadzali...(spolocne vylety,zazitky..)ved viem ake to je ,ked mam bratrancov a sesternic v rovnakom veku,je to super take nieco mat.proste tam je toho vela,preco by som chcela mat aj teraz to dieta.ako som spomenula citit citila by som sa matkou,vedela by som sa onho starat,len ked niekedy su take dni,ze boze chcem to dietatko uz mat a niekedy ej,brzdi,este si si poriadne neuzila leto,koncerty,party,chlast,behanie po vonku a bla bla :-)manzel chce dieta za pol roka,tak,ze by sme ho splodili v auguste,teda ak by sa vydarilo,aj chcem-aj ja neviem.tazko to popisat.ako hovorim,bojim sa ze si budem vraviet,mohli sme este pockat.vela dievcat ma tiez babo v mojom veku ale su aj kamosky,co su stare a nemaju a ani nechcu mat tak skoro a to maju 28.neviem,mne zas pride ten vek uz taky akoze nechcem urazit tie co maju neskor babo,ale sama to poznam na mojej mame,ze ona ma mala v 21 a ake je super ze je mlada,vztahy su ine,rozumieme si..ako nehovorim ze aj starsie mami su nepochopitelne,ale predsa je lepsie zazit ako mlada,vnucata...tazka dilema,no neviem,ale asi sa pustim do do toho leta,ved ked porodim a bude vecsie to dieta,tak ho mozem dat k babke a mozem si potom vyrazit na zabavu nie?to hadam nieje zakazane.

radena

aritta, nie je dovod mat dieta len kvoli tomu, aby rodicia mali vnuca. Starat sa onho budes ty a pokial rodicia nemaju na krku 70tku, musia vyckat. Ty si to asi predstavujes ako Hurvinek valku. Vies co to je v noci xkrat vstavat k dietatu? Zabudni na lenosenie, ked nemas chut nic robit, dieta do skrine nezavries. Budes ho mat nonstop pri sebe. Kde pojdes ty, pojde aj ono. Pokaka sa az za usi a ty ho budes musiet cistit. Vykupes ho, oblecies do cisteho a dogrca sa ti. Ako dvojrocne bude mat kazdy tyzden pod nosom sopel, inak bude ok, ale ty od neho dostanes taku chripku, ze sa nepostavis na nohy... Aj ked budes vecer padat na nos, dietatu sa budes musiet venovat a byt pokojna, ked nebude chciet spat...Kolko casu tvoj manzel stravil (staral sa) s malymi detmi? Je to predovsetkym narocna praca, aj ked naplnujuca, ale uz nikdy, nikdy sa nebudete mat tak, ako teraz. Na milovanie rano zabudni, uz o piatej budes mat v posteli dieta. Pisem to preto, aby si si uvedomila, ze to nie je iba spinkajuve dieta v koliske...