Menštruácia

nessie

ja to tiez riesim tamponmi, aj cez den aj cez noc.... na vsetkych tamponoch pise ze maximum je 8 hodin, ale ked spis aj dlhsie nic sa ti nestane, vtedy sa tolko nepohybujes... a nema ti tam co hnit, krv sa rozklada az pri kontakte so vzduchom (preto je aj citit ked mas vlozku a tampon nie)... takze veselo do toho :)) (btw tu na zdravie.sk som minule videla clanok kde sa pisalo cosi o tom ze STS sa s tamponmi ani spajat nemusi lebo ide o 30 rokov stary vyskum ktory sa asi uz neopakoval a ziadne spojenie sa presvedcivo nedokazalo, lebo sa STS vyskytol aj u deti a muzov... akurat ze to musia na skatulky pisat, pre istotu :))

Inner

tiez si na noc davam tampon+intimku. Sucasne tampony su uz z inych materialov, STŠ je velmi, velmi zriedkavy. A ked uz zena o nom vie, tak vie spoznat, ci sa jej prihodil a podla toho vyhladat lekarsku pomoc. Pri dodrzani hygieny v tom nevidim problem.

jankaaaaaaaa

jasne kazdemu nieco ine vyhovuje, to je pravda. mne niekedy tampon ide velmi tazko dnu, ked som tam sucha, ze prave zo mna nejde krv, a to pouzivam vacisnou tie mini alebo normal tampony. ale zase snazim sa pouzivat co najviac vlozky na odporucanie gynekologa, chvalabohu nemam silnu menstruciu, takze pohoda
ale ak ti v noci pretekaju vlozky tak skus pouzit tampon a vlozku

mataBB

ja neviem ja pouzivam tampony od 15 rokov, teraz mam 23 a nikdy som nemala ziadne problemy..jasne ze si treba umyt ruky ale zeby sa dala nejak poskodit stena, neviem, tie tampony idu dnu podla mna velmi lahko..a ked mas tampon 4 hodiny tak ti nic v tele hnit nebude, dokonca ani ked mas tampon cez noc sa nic nestane, jasne, keby ma niekto cely den tak to je uz ina vec..

ja by som si nikdy nedala uz vlozku..je to nechutne, pachne to, ked som este aj rifle nosila a vlozku vnutri tak humus a nehovoriac o tej hygiene, blee

andrea11123

ja používam cez deň tampóny, ale na noc som nevedela, že sa môžu tiež používať, lebo všade je písané že ho môžem mať max. 5 hodín, a v noci spím asi 8 hodín

jankaaaaaaaa

mala som skor namysli poskodenie posvovej steny zavadzanim a vyberanim tamponov ked tam je "sucho" alebo ako by som to nazvala...mozne zanesenie infekcie.. vytvaranie kvasiniek v dosledku "hnitia" krvi v tampone vo vnutri posvi..

mataBB

to ti teda nepovie kazdy gynekolog...a tampony boli vytvorene prave gynekolgmi...nie je na nich nic zle, ked sa pravidelne menia..a ked tu zas niekto vytiahne syndrom toxickeho soku, ktory ma tak jedna zena z pol miliona, tak sa uz fakt zasmejem