,,dnesna mladez,,

Príspevok v téme: ,,dnesna mladez,,
Natsha123

mam pocit ze sa nad vsetkym zatvaraju oci. vcera som pozerala Sudnu sien a bola tam ta holka co sla do pakarne. Osmacka co fetovala, predavala to a pod. Kazdy si povie ake strasne. Lenze to nie je ojedinely pripad, ono to v skutocnosti naozaj tak je. Vsade naokolo to vidim, to nie je hrozba ale realita!!! pride brat, deviatak s tym, ze spoluziacka predava marisu, ze ju nosi do skoly, ukazuje ju, kupuje za 20 predava za 50. ked vidim jeho spoluziacky tak su vymachlene, sebavedome...spoluziaci velky ,,machri,, cigarety, marisa, kondomy.. a ucitelia?nic. ticho. brat mal vcera telesnu a nedarilo sa mu zrovna a zakazdym mu chalani vynadali do koko*tov, je*lych atd.pred ucitelom. pytam sa ho a co on na to?ze odisiel na druhu stranu a odpiskal dalsiu hru.a to iste bolo aj u mna na strednej. pol triedy pravidelne zhulenej ale tak ze oci im vyliezali z jamok. ja neviem ci ti ucitelia su tak blbi ale nikto nic, ani naznak pohorsenia proste nic. akoby si to ani neuvedomovali. a ziadne take ze sa bali, prt.nie kazdy ma tatka podnikatela, boli aj obycajni chalani a ani si ich nevsimli. boze, ta lahostajnost bola neskutocna. spoluziak sa ucitelke vyhrazal ze ju za*jebe ak ho nepusti dalej...pred vsetkymi. ani nemrkla.
je zaujimave citat clanky o tom ze nam vyrasta problemova mladez, hlavne ked to pisu dospely co vobec nevedia ako to chodi. podla mna ten problem vyrastol uz a dozrel.

george303

Nieco take je uplne bezne aj u mladsich deti... minule sedim v aute pred skolou cakam kamarata a vydim ako pred skolou asi 4 chlapci sikanuju jedneho mohli mat tak 8-9 rokov a nadavali si ako stary chlapi.... Ked sa nadtym zamyslam tak v dnesnej dobe asi ani nechcem mat deti ....

lenkaaaaaaa

neviem ci sa to da jednorazovo vyriesit, alebo neviem ci sa da prist na konkretnu podstatu tohto problemu.. mam sice 23rokov, ale uz ked som ja chodila na ZS tak to bolo tiez nieco take.. marihuana bezna, kradez mobilov a cennosti medzi spoluziakmi vo VYBEROVEJ triede tiez.. a teraz ked vidim take deti zo ZS alebo SS tak som zhrozena a ked vsade sa vravi ze je to cim dalej tym horsie tak si neviem predstavit a ani nechcem vediet ako to teraz vyzera v takej skole.. a pritom vobec niesom stara a nemam ani take starenecke nazory, ale ta dnesna mladez ma naozaj poburuje.. toto je jeden z dovodov preco nechcem mat deti. neviem si predstavit ich vychovavat v takej dobe.

KTO ZA TO...

"rodicia sa na neho nazlostia, zakazu mu PC a za 2 dni je vsetko po starom", ale len preto, lebo chlapec vie, prečo to robí, preto to nikdy nebude jednorázovka, je to skôr zvyk, o 2 dni môže byť všetko po starom, ale je to len dočasné, stále sa to bude dokola opakovať, takže to nie je účinné. On musí pochopiť sám, že čo má a čo nemá robiť a prečo.

lost

no ale samozrejme to vyfackania sa aplikuje na deti u ktorich bola vychova zanedbana.
ak by som mal dieta, nikdy by nemuselo dojst k fyzickemu trestu z prozaickeho dovodu PREVENCIE vo vychove.. ;)

lost

Preco vyfackat?

Povedz mi preco dospely ludia musia stratit svoju rodinu (rozchod) aby si UVEDOMILI ze aku maju hodnotu?

preto vyfackat. (ano fyzicky, jednu dve peknych faciek (nemusi sa vybit zub) plus zakaz vsetkeho co ma rad na minimalne dva tyzdne, idealne aspon mesiac)

tak klesne ten pubertiak (od 8-18?) tak nizko, ze by si mal uvedomit ze o com je zivot a co vsetko si mohol a mal cenit.

ak to nepomoze, tak potom by sme mohli skusat slovickarenie :D
vidim to na svojom bratovi...

neuci sa, ktovie co robi vonku, ale fetovat ani fajcit asi nie, to by nemal sancu skryt. ale pointa je, ze rodicia sa na neho nazlostia, zakazu mu PC a za 2 dni je vsetko po starom. ak by to bolo v mojej pravomoci, v izbe mu necham jednu matrac, stol, stolicku a nech sa paci.. nech si zije ale ziadny nadstandart tam mat nebude, alebo by som ho poslal do afriky, nech si uvedomi o com zivot je :) myslim ze by ho to presvedcilo...

niekedy proste nemam naladu stracat cas pomalou a bezvyznamnou metodou :)

KTO ZA TO...

Neviem prečo, ale ja som nikdy nepatrila medzi typických pubertiakov, ani ľudí, vždy som bola iná, niekedy aj napriek tomu, že som nemala kamarátov, ale načo takých, že je škoda rečí o nich hovoriť? Snažím sa nenechať sa ovplyvniť všetkými vonkajšími tlakmi a vplyvmi. Keď vidím, že niečo nemá význam vysvetľovať, tak radšej na to kašlem, lebo viem, že by ma nikto "normálny" nepochopil. Asi som sa taká narodila (???)

KTO ZA TO...

Môžu za to masmédiá a rodičia! Najprv sa treba zamyslieť nad tým, prečo sa to stalo?! Všetko to patrí do naučeného správania, čiže čo tie decká "obkukali". Neviem, ako si myslel "vyfackat", ale ak naozaj fyzicky, tak sa potom nečuduj, že čo to tu okolo nás vyrastá za druhú Ameriku.

lost

ale samozrejme ze dnesny rodicia "musia" robit cely den, kaslu na deti, ved skola ich vychova.. a bude len a len horsie :)

lost

nj, podla mna to chce zeleznu ruku, proste ich vyfackat az budu krv slintat ako pes pred jedlom...
ohanaju sa pravami ale povinost nic.
no co uz, aspon uvidia co je to zivot ked ich rodicia vykpnu z domu :D
normalny clovek ma aj strach mat deti v takej spolocnosti :)