Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Studentka na materskej?

Príspevok v téme: Studentka na materskej?
julianabaja

som vo 4. rocniku denneho-kombinovaneho studia. pre tych, co nevedia, je to ako externe studium. chodim do skoly soboty, ale mam zaroven vsetky vyhody ako denny student. t.j. prospechove a socialne stipko, rodinne pridavky, dan.bonus.....

ako by sa riesila materska a rodicovska dovolenka? boli by mi zaplatene obidve? este som nebola zamestnana....

jajka001_

§ 48
(1) Poistenkyňa, ktorá je tehotná alebo ktorá sa stará o narodené dieťa, má nárok na materské, ak v posledných dvoch rokoch pred pôrodom bola nemocensky poistená najmenej 270 dní.

(2) Poistenkyni vzniká nárok na materské od začiatku šiesteho týždňa pred očakávaným dňom pôrodu určeným lekárom, najskôr od začiatku ôsmeho týždňa pred týmto dňom, a ak porodila skôr, odo dňa pôrodu. Nárok na materské zaniká uplynutím 28. týždňa 34. týždňa od vzniku nároku na materské, ak tento zákon neustanovuje inak.
www.porada.sk

casanta

No pokial si este nikde nerobila na poriadnu pracovnu zmluvu, tak nemas narok na matersku, iba na nejaky rodicovsky prispevok. Nevie presne, ze kolko musis mat odrobene, mari sa mi, ze asi rok to je. Skus pozriet niekde na nete na forach.Alebo napis do webpravnik...viac ti nepomozem

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Studentka na materskej? - Fórum - ZDRAVIE.sk